Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Miasto chce promować budowę drogi za 100 tys. zł. Radni pytają: po co?

Na marcowej sesji Rady Miasta Rybnika postanowiono przeznaczyć 100 tys. zł na promocję budowy drogi Racibórz – Pszczyna.

Miasto chce promować budowę drogi za 100 tys. zł. Radni pytają: po co?

Rybnik rozpoczął już prace związane z budową rybnickiego odcinak drogi Racibórz – Pszczyna. Radni postanowili przeznaczyć 100 tys. zł na promocję tej inwestycji. Nie wszyscy rajcy zgadzają się z tą decyzją. Prezydent Piotr Kuczera pytany o tę sprawę, stwierdził, że 100 tys. zł na promocję inwestycji wartej 400 mln, to nie jest duży wydatek i do tego potrzebny. Inny pogląd przedstawia m.in. Anna Gruszka, reprezentująca Samorządowy Ruch Demokratyczny. Poniżej oficjalne stanowisko rybnickiej radnej.

„Samorządowy Ruch Demokratyczny pyta: Promocja czego, albo … kogo?
Podczas ostatniej sesji Rady Miasta prezydent Kuczera zawnioskował o przeznaczenie z budżetu miasta 100 tys. zł na specjalną kampanię promocyjną „Rybnik buduje”, której głównym założeniem jest uświadomienie mieszkańcom jak ogromną wagę dla rybniczan będzie miała budowa Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna. W ramach promocji przedstawiona zostanie wizualizacja drogi, film z przebiegu całej drogi z elementami animacyjnymi oraz inne ciekawostki.

Wyraziłam swoje zdaniem, że jest to marnowanie naszych wspólnych pieniędzy. Uważam, że w Rybniku nikogo nie trzeba uświadamiać jak ważna jest budowa drogi regionalnej Racibórz-Pszczyna. Po co ma być tworzona nowa wizualizacja skoro można ją zobaczyć na stronie internetowej naszego miasta. A co do filmu animowanego, to taki już był prezentowany w poprzedniej kadencji przez prezydenta Fudalego. Dlatego podkreślam, że nie widzę sensu promowania już wypromowanej drogi za 100 000 zł.

Za bardzo nieodpowiedzialną przyjmuję odpowiedź Prezydenta, że skoro inwestycja, która kosztuje 400 mln zł, to wydanie 100 tysięcy zł na promocję to żadne pieniądze. Jak to się ma do tego, gdy jeszcze niedawno mówił, że każdej wydanej złotówce należy się szczególnie przyjrzeć. No cóż, widzę, że Prezydent wyszedł z założenia „kto bogatemu zabroni”, ale jest też powiedzenie „do ziarnka ziarnko, a uzbiera się miarka”. Dziś Prezydent ziarnka zamiast zbierać rzuca na skałę. Szkoda, że bezrefleksyjnie pomagają mu przy tym koalicyjni siewcy z PO i WdR!
Anna Gruszka”.

Ludzie

Anna Gruszka

Radna Miasta Rybnik.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 19.03.2017 14:40

kuczerze po prostu odbiło, mieszkańcy rybnika powinni zrozumieć, że mają niemowlaka na stanowisku prezydenta.

~Ron (46.134. * .86) 18.03.2017 18:30

Ja też zgadzam się z panią radną, a do tego wiem kto będzie się promował. Nadchodzą wybory, a droga nie będzie gotowa więc z przecinania wstęg nici, no to inny motyw za nasze 100 tys. zł.

~Kanar69 (85.14. * .214) 18.03.2017 13:16

Zgadzam się z pania radną w 100%.