Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

„Zgubione” 100 tys. zł w budżecie miasta

Radni Samorządowego Ruchu Demokratycznego zaniepokojeni zmianami w budżecie. 

„Zgubione” 100 tys. zł w budżecie miasta

Henryk Cebula oraz Anna Gruszka, po ostatniej sesji Rady Miasta Rybnika, zaniepokoili się zmianami w budżecie miasta. W specjalnym oświadczeniu zwracają także uwagę, że gdzieś zniknęło 100 tys. zł.

„Z niepokojem przyjmujemy zmiany w budżecie miasta zaproponowane przez p. Prezydenta podczas czerwcowej sesji Rady Miasta,. Zmiany te powodują kolejne zwiększenie deficytu, tym razem o blisko 20 mln zł. Co ciekawe deficyt wzrasta pomimo wykreślenia kilku zaplanowanych na rok 2017 inwestycji, np. budowy hali lekkoatletycznej. Przy tej okazji doszło do kuriozalnej sytuacji „zgubienia” 100 tys. zł. W dostarczonych nam materiałach zapisano, że nakłady na budowę hali lekkoatletycznej z budżetu miasta na lata 2016-2018 miały wynieść 12,1 mln zł, a dalej czytamy, że kwota do „zdjęcia” z budżetu ma wynieść w 2017 rok - 3,6 mln zł i w 2018 rok - 8,4 mln zł co daje 12.0 mln zł. Różnica wynosi 100 tys. zł. Szkoda, że podczas sesji, w tak istotnej sprawie jak finanse miasta, Prezydent nie potrafił wyjaśnić nam powodów „zgubienia” tych pieniędzy.
W budżecie mamy także przesunięcia realizacji zadań na kolejne lata, np. związane z kopalnią Ignacy i nie jest to jedyne zaplanowane przez Prezydenta zadanie, którego realizację przesuwa na 2019 rok. Możemy domyślać się, że tak się dzieje z powodu przyszłorocznych wyborów samorządowych. Przesunięcie planowanego terminu zakończenia inwestycji poza rok wyborczy pozwoli Prezydentowi uniknąć rozliczeń z podjętych zobowiązań.
Z zaplanowanego deficytu na 136 mln zł, po wszystkich zmianach, rośnie on dziś do ponad 181 mln zł. W tym samym czasie topnieje nadwyżka operacyjna o blisko 1 mln zł., a nadwyżka z lat ubiegłych po uszczupleniu o 20 mln zł wynosi dziś zaledwie 5 mln zł. Czy to już koniec szaleńczego tańca wokół budżetu miasta? A może zapowiedź finansowego tsunami, które dopiero nadciąga nad nasze miasto?” – czytamy w oświadczeniu radnych Samorządowego Ruchu Demokratycznego.

Ludzie

Anna Gruszka

Radna Miasta Rybnik.

Henryk Cebula

Radny Miasta Rybnik.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].