Radny Klima obawia się, że przyszłość Raciborza zmierza w czarną dziurę

Szef komisji gospodarki miejskiej zażądał na sesji od prezydenta Polowego wyjaśnień, dlaczego ten przekazuje dziennikarzom nieprawdziwe informacje. Powiedział, że włodarz w swoim - jak powiedział Klima - wywiadzie używał obraźliwego języka i podawał fakty, które nie mają miejsca. 

Radny Klima obawia się, że przyszłość Raciborza zmierza w czarną dziurę
Piotr Klima zarzucił na sesji włodarzowi Raciborza, że ten podaje mediom nieprawdziwe informacje na temat radnych

Klima stwierdził, że dziennikarze tylko powtórzyli nieprawdziwe jego zdaniem informacje podane przez głowę miasta (była to relacja z konferencji prasowej prezydenta, w której nie przewidziano możliwości zadawania pytań - przyp. red.).

- Wizerunek radnego został pokazany w jak najgorszym świetle. Może uda się to utrzymać w kampanii wyborczej, ale jeśli tak ma to przebiegać, to przyszłość Raciborza idzie w czarną dziurę - stwierdził na październikowym posiedzeniu Piotr Klima.

Wystąpienie rajcy zawierało na początku słowo “dlaczego”, więc przewodniczący rady miasta Marian Czerner zwrócił się do prezydenta miasta, by ten odpowiedział Piotrowi Klimie.

Włodarz nie ustosunkował się jednak do wypowiedzi szefa komisji gospodarki. Później mówił Nowinom, że nie dowiedział się na sesji o co konkretnie zapytał radny. 

Piotr Klima powiedział, że chce w takim razie odpowiedzi pisemnej ze strony prezydenta, w możliwie szybkim czasie. Zaznaczył, że rozważy podjęcie kroków prawnych względem wypowiedzi prezydenta na temat radnych.


Czytaj na ten temat także:

https://www.nowiny.pl/samorzad/213413-prezydent-raciborza-ostro-o-radnych-maja-za-nic-dzieci-postawili-na-gierki-polityczne-briefing-prasowy.html

https://www.nowiny.pl/samorzad/213662-lenk-polowy-postawil-radnym-powazne-oskarzenia-sesja-nadzwyczajna-byla-prowokacja.html

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hamiprostak (5.173. * .9) 27.10.2022 15:00
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czy to przypadek że urzędnicy nie chcą pracować z Klimą? Po aferze kolanowej ten człowiek powinien zrezygnować z funkcji radnego bo to miasto zasługuje na więcej niż Piotr Klima.

~Prosto (89.171. * .51) 26.10.2022 19:42
oceniono 2 razy
-2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Geenek (5.173. * .160) 26.10.2022 18:11
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Trole w akcji hejtują dalej radnych opozycji. Szacunek dla radnego Piotra Klimy. Zróbcie wreszcie referendum dla Prezydenta Dariusza Polowego.

~KlimaKatastrofa (82.180. * .156) 26.10.2022 16:59
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Klima kończ! Wstydu sobie oszczędź!