Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zdzisław Walkiewicz nowym radnym Nędzy. Złożył ślubowanie na sesji

Rada Gminy Nędza pracuje już w 14-osobowym składzie. Do rady dołączył Zdzisław Walkiewicz z Górek Śląskich.

Zdzisław Walkiewicz nowym radnym Nędzy. Złożył ślubowanie na sesji
W wyborach samorządowych w 2018 roku, w okręgu nr 4, Z. Walkiewicz również startował na radnego, wówczas z list KWW Kukiz'15. Uzyskał wtedy 26 głosów. Na Denisa Cyfkę (KWW Ślonzoki razem) zagłosowało 88 mieszkańców. Kandydatem był również radny poprzedniej kadencji - Jan Francus (KWW Anny Iskały Razem dla wspólnego dobra), otrzymując 83 głosy. W wyborach uzupełniających Z. Walkiewicz wystartował natomiast z komitetu KWW Górki Śląskie. Na zdjęciu radny odbiera od przewodniczącego rady Gerarda Przybyły zaświadczenie o wyborze.

Zdzisław Walkiewicz w radzie gminy będzie wypełniał mandat radnego Górek Śląskich, z okręgu numer 4*, który obejmuje ulice: Astrów, Basenową, Bogunicką, Brzozową, Leśną, Nad koleją i Za lasem. Wcześniej ten okręg reprezentował Denis Cyfka, który zrezygnował z udziału w życiu publicznym. Z. Walkiewicz został radnym z automatu, ponieważ był jedynym kandydatem. Ślubowanie złożył natomiast na sesji zwołanej na 14 grudnia. Zaświadczenie o wyborze radnemu wręczył przewodniczący rady Gerard Przybyła. Gratulacje złożyła wójt Anna Iskała. – Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze współpracować. I proszę pamiętać, że jest pan radnym gminy Nędza, a nie tylko Górek Śląskich – powiedziała wójt Iskała.

Na sesję rady przyszedł również Bartosz Sala, który obecnie pełni funkcję sołtysa Szymocic. Niebawem będzie również składał ślubowanie radnego. O urząd ubiegał się w wyborach uzupełniających w swoim okręgu wyborczym. Wybory musiały być przeprowadzone po śmierci poprzedniego radnego, śp. Karola Kalemby. B. Sala również został radnym zanim odbyły się wybory, ponieważ nie było więcej kandydatów.

Na grudniowej sesji zadziały się również zmiany w składach komisji pracujących przy radzie gminy. Rezygnację z funkcji przewodniczącej komisji finansów i rozwoju gospodarczego złożyła radna Alicja Kowol, która chwilę później została powołana na przewodniczącą komisji rewizyjnej, zastępując tym samym na tym stanowisku zmarłego radnego Szymocic. Przewodniczącą komisji finansów została natomiast radna Renata Bienia.

*Przypomnimy, Górki Śląskie są podzielone na dwa okręgi wyborcze. Okręg nr 3 obejmuje ulice: Jasną, Ofiar Oświęcimskich, Rudzką oraz Nową, a reprezentantem tego obszaru jest radny Henryk Postawka.

Ludzie

Alicja Kowol

Radna gminy Nędza.

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Bartosz Sala

Radny gminy Nędza, sołtys wsi Szymocice

Denis Cyfka

Były radny gminy Nędza.

Gerard Przybyła

Przewodniczący rady gminy Nędza, prezes GMKS 21 Nędza

Henryk Postawka

Były radny gminy Nędza.

Karol Kalemba

Były radny gminy Nędza.

Renata Bienia

Radna gminy Nędza.

Zdzisław Walkiewicz

Były radny gminy Nędzy 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].