Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Denis Cyfka

Były radny gminy Nędza.

Startował z KW Ślonzoki Razem.

Mieszkaniec mówi o morderstwie, a leśnicy o bezpieczeństwie. Co dzieje się w Górkach Śląskich?  

Głośno w Górkach Śląskich (gm. Nędza) o zmianach w tzw. Alei Dębowej. Prowadzona tam wycinka i przycinka drzew elektryzuje część mieszkańców tego sołectwa, do tego stopnia, że padają słowa o „morderstwie w białych rękawiczkach”. W Nadleśnictwie Rudy Raciborskie stwierdzają z kolei, że to miejsce wymaga pilnych zabiegów pielęgnacyjnych....

AKTUALIZACJA

Zdzisław Walkiewicz nowym radnym Nędzy. Złożył ślubowanie na sesji 

Rada Gminy Nędza pracuje już w 14-osobowym składzie. Do rady dołączył Zdzisław Walkiewicz z Górek Śląskich.

Górki Śląskie: Radny zdobył mandat bez głosowania 

Przy drugim podejściu wyłoniono radnego gminy Nędza. Nowym rajcą z okręgu numer 4*, obejmującym część sołectwa Górki Śląskie, został Zdzisław Walkiewicz.

Szymocice wybiorą nowego radnego 

Wojewoda Jarosław Wieczorek zarządził termin wyborów uzupełniających w gminie Nędza. Ogłoszono je po niedawnej śmierci śp. radnego Karola Kalemby.

Ponowne wybory w Górkach Śląskich. Czy tym razem dojdą do skutku?  

Wojewoda Jarosław Wieczorek wydał zarządzenie w sprawie powtórzenia wyborów uzupełniających do Rady Gminy Nędza w okręgu wyborczym nr 4*. To drugie już podejście do wyboru radnego z tego okręgu po tym, jak zrezygnował dotychczasowy reprezentant tej części sołectwa w radzie gminy.

Wybory uzupełniające odwołane, bo nie ma chętnych na mandat radnego 

Rada Gminy Nędza przez dłuższy czas będzie pracowała w 14-osobowym składzie. Wybory uzupełniające, które miały odbyć się w najbliższą niedzielę, zostały odwołane.

Radny złożył mandat. Mieszkańców Górek Śląskich czekają wybory 

Gminę Nędza czekają wybory uzupełniające do rady gminy, bo jeden z rajców złożył rezygnację. Z mandatu zrzekł się Denis Cyfka (na zdj.) z Górek Śląskich (okręg numer 4).

PKS znów może liczyć na Nędzę 

Nędza znów wspiera Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Raciborzu. Mimo głośnego sprzeciwu ze strony rajców na lipcowym posiedzeniu i wstrzymaniu kolejnego zastrzyku finansowego dla przewoźnika, na wrześniowych obradach pieniądze już zostały wyasygnowane.