Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bobry się nie wyprowadziły i nadal niepokoją

Po raz kolejny wraca problem powalonych i nadgryzionych przez bobry drzew. Dotychczasowe próby rozwiązania problemu kończyły się fiaskiem - zwierzęta są objęte ochroną.

Bobry się nie wyprowadziły i nadal niepokoją
Rzeka Ruda w Rudach jest jednym z ulubionych siedlisk bobrów. Widoki, jak na zdjęciu, nikogo już nie dziwią, choć wielu denerwują.

Podczas sesji rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej radny Tadeusz Koral oraz radna Elżbieta Kozłowska zwrócili się w tej sprawie do burmistrza Pawła Machy. – Są zgłoszenia od mieszkańców, że bobry stwarzają zagrożenie. Przez powalone drzewa tworzą się tamy, inne drzewa grożą zawaleniem. Z tym problemem borykamy się od kilku lat – powiedział radny Koral. Burmistrza proszono o rozeznanie tematu, gdyż jego poprzednicy nie znaleźli na bobry recepty.

Warto przypomnieć, że próby rozwiązania problemu z bobrami zamieszkującymi gminę Kuźnia Raciborska zwykle kończyły się fiaskiem. Przyczyną tego był fakt, że zwierzęta te są objęte ochroną. W stosunku do gatunków objętych ochroną obowiązują np. zakazy zabijania, zbierania, niszczenia ich siedlisk, płoszenia itp. W uzasadnionych sytuacjach odstępstwa od tych zakazów może zarządzić regionalny dyrektor ochrony środowiska. Taka zgoda to jednak duża rzadkość.

(woj)

Ludzie

Elżbieta Kozłowska

Radna miejska Kuźni Raciborskiej

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].