Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

W Brzeziu boją się katastrofy budowlanej

05.03.2021 18:30 | 10 komentarzy | ma.w

To miała być ważna inwestycja tej kadencji raciborskiego samorządu. Słynne szatnie LKS Brzezie wycenione na 2 mln zł nie spotkały się z wystarczającym poparciem w radzie miasta i ich powstanie jest wciąż odkładane. Tymczasem stan obiektu tylko się pogarsza.

W Brzeziu boją się katastrofy budowlanej
Radny Leon Fiołka próbował przekonać większość w Radzie Miasta Racibórz do sfinansowania budowy nowych szatni w Brzeziu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent Raciborza wpisał to zadanie do projektu budżetu miasta na 2021 rok, ale opozycja, która ma większość w radzie, wykreśliła to zadanie. Leon Fiołka były szef rady i mieszkaniec Brzezia próbował przekonać rajców, że prace w szatniach obiecane były dzielnicy już przez poprzednią władzę (czyli ekipę Mirosława Lenka, która dziś współdecyduje z grupą Anny Szukalskiej o wydatkach Miasta). – Obecny obiekt grozi katastrofą budowlaną. Apel w tej sprawie skierował do rady miasta zarząd LKS Brzezie i pani dyrektor przedszkola nr 16 z Brzezia – przekazał na sesji budżetowej L. Fiołka.

Mirosław Lenk uważa, że obiekt LKS Brzezie jest do rozbiórki, nie do remontu. Przypomniał, że gdy podpisywał się jeszcze pracując w magistracie pod postulatem inwestycji w tzw. szatnie to nie miał jeszcze świadomości jakie wyjdą przy tym koszty. – Przeraziłem się kwotą 2 mln zł – przyznaje. Jest jednak gotowy usiąść do rozmów nad przeprowadzeniem inwestycji, bo jego zdaniem nowe szatnie się klubowi należą. – Spróbujmy ograniczyć ten zakres do niezbędnego minimum – zaznacza M. Lenk.

Radny Stanisław Borowik nie krył na sesji, że szokuje go, że do takiego stanu dopuszczono pomieszczenia w Brzeziu. Widział szansę na pozyskanie środków na remont w polisie ubezpieczeniowej klubu, jeśli ten takową posiada. Tę kwestię wyjaśniał mu Dariusz Polowy wskazując, że kluby sportowe w Raciborzu są ubezpieczone ale nie wie czy na wypadek tak wielkich szkód budowlanych jak te w Brzeziu.

Marian Czerner z grona „Niezależnych Michała Fity” zauważa, że remontu zaprojektowanego na koszt w wysokości 2 mln zł nie sposób zrealizować za kwotę o połowę mniejszą. Przypomniał na sesji, że wiceprezydent miasta Dominik Konieczny był przez radę zobligowany do przygotowania koncepcji zastępczej dla remontu szatni – projekt minimalnego za 1 mln zł, ale radni wciąż jej nie poznali.

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Leon Fiołka

Leon Fiołka

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz.

Marian Czerner

Marian Czerner

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Stanisław Borowik

Stanisław Borowik

Radny miasta Racibórz, strażak.