Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

W ośrodku zdrowia ma być cieplej

30.09.2020 08:54 | 0 komentarzy | mad

Ośrodek Zdrowia w Krzyżanowicach ma wzbogacić się o windę. Prace rozpoczęto jednak od modernizacji kotłowni. Zmieniono tam źródło ogrzewania z węglowego na gazowe.

W ośrodku zdrowia ma być cieplej
Ośrodek Zdrowia w Krzyżanowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki zapowiada większe prace inwestycyjne w ośrodku zdrowia w Krzyżanowicach. Ma tam powstać winda i klatka schodowa. To jedyny ośrodek na terenie gminy, który nie jest jeszcze dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace modernizacyjne rozpoczęto jednak od kotłowni. – Musieliśmy zwolnić przestrzenie w piwnicach i zmieniliśmy źródło ciepła z węglowego na gazowe – poinformował włodarz na spotkaniu sołeckim z mieszkańcami Krzyżanowic. W sumie jak wyjaśniał wójt, zmodernizowano dwie kotłownie. Bo ta dotychczas mieszcząca się w ośrodku zdrowia ogrzewała również sąsiednią kamienicę. Podczas robót rozdzielono źródła ciepła. Koszt prac w ośrodku wyniósł 109 tys. złotych (90 tys. zł pozyskano z pożyczki zaciągniętej w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach), a w budynku wielorodzinnym 61 tys. 500 zł (49 tys. zł pochodzi z WFOŚiGW).

Wójt Utracki zwraca również uwagę, że Ośrodek Zdrowia w Krzyżanowicach jest cały czas dostępny dla mieszkańców mimo sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.