środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Porównanie oczyszczaczy powietrza SHARP: UA-HD50E-L kontra KC-D50EUW

17.06.2020 14:32 | 0 komentarzy | MK

Wprost proporcjonalnie do zainteresowania oczyszczaczami powietrza rośnie liczba ich modeli o zróżnicowanych parametrach technicznych. Choć jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu często traktowano je jako zbędny gadżet do mieszkania czy towar luksusowy, obecnie wiele osób nie wyobraża sobie życia bez oczyszczacza powietrza najwyższej jakości. Takim bez wątpienia jest każdy model oczyszczacza firmy SHARP. Japoński producent elektroniki swój międzynarodowy sukces w głównej mierze opiera na renomowanych oczyszczaczach, które zaskarbiły sobie serca wielu użytkowników na całym świecie. Zainteresowanie oczyszczaczami SHARP jest ogromne również w Polsce, dzięki czemu na nasz rynek trafia coraz więcej urządzeń zaspokajających nawet najwyższe wymagania.

Porównanie oczyszczaczy powietrza SHARP: UA-HD50E-L kontra KC-D50EUW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oczyszczacze SHARP – synonim jakości oraz innowacyjności

Coraz większy popyt na oczyszczacze powietrza sprawił, że producenci elektroniki wzorują się na urządzeniach marki SHARP, a nie odwrotnie. Co więcej, japońska firma już w 2000 roku opatentowała innowacyjną technologię Plasmacluster, która jest skuteczną bronią w walce z takimi patogenami jak wirusy, bakterie czy grzyby, które znajdują się w powietrzu. Rewolucyjna technologia jonizacji umocniła firmę wśród światowych liderów branży AGD.

Niesłabnące zainteresowanie inteligentnymi oczyszczaczami i nawilżaczami SHARP.

Technologia prężnie się rozwija, jednak jedno pozostaje niezmienne – ogromne uznanie Konsumentów względem oczyszczaczy japońskiej marki. Kolejne lata upływają, a wraz z nimi rośnie popularność najnowszych modeli urządzeń SHARP. W latach 2010 - 2014 ich dystrybucją w Polsce zajmowała się spółka Sharp Polska. Natomiast od 2015 roku  władze japońskiego koncernu zdecydowały się powierzyć dystrybucję tureckiej firmie Vestel, która z sukcesem oferuje te produkty do dzisiaj. W 2019 roku firma Sharp zdecydowała się na wprowadzenie równoległych modeli najpopularniejszych serii oczyszczaczy powietrza poprzez swoją spółkę zależną - firmę Skytec UMC, która zarządza na terenie Polski fabryką super nowoczesnych telewizorów 4K i 8K SHARP. Co ciekawe, w naszych sklepach mamy do czynienia z produktami pochodzącymi z obu kanałów dystrybucji, przez co na rynku pojawiają się praktycznie identyczne modele urządzeń oznakowane różnymi symbolami.

Oczyszczacz UA-HD50E-L czy KC-D50EUW?

Nie można tutaj wskazać zwycięzcy, ponieważ oba oczyszczacze to tak naprawdę dwa identyczne urządzenia. Gdyby bliżej przyjrzeć się ich specyfikacjom, to na pierwszy rzut oka już widać, że zarówno UA-HD50E-L, jak i KC-D50EUW są oczyszczaczami klasy średniej o tych samych parametrach, które można odróżnić jedynie na podstawie zastosowanej kolorystyki.

Oprócz koloru obudowy, dość mocno odczuwalna może być dysproporcja w kosztach zakupu obu urządzeń. W zależności od dystrybutora oraz marży sklepowej, oczyszczacze dwóch serii produktowych dzieli od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Dlatego też często decydują tutaj względy finansowe – wybierając tańszy model nie tracimy na jakości czy wydajności urządzenia. Obaj Importerzy chętnie wykorzystują znikomą awaryjność tych multifunkcyjnych oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza oferując darmowe przedłużenie gwarancji do 5 lat. Z analiz firmy Most Wanted Products wynika, że zgłoszenia napraw gwarancyjnych nie przekraczają 0,5%*

Warto nadmienić, że w nazwie modelu UA-HD50E-L, jaki i KC-D50EUW zawarta jest informacja co do wydajności obu urządzeń. Liczba „50” nie bez przypadku została zawarta w obu sygnaturach – oznacza ona, że oczyszczacz najlepiej spisuje się w pomieszczeniach o max powierzchni 40m2. W ofercie SHARP znajdziemy również modele z liczbą „40” w nazwie (max pow. 30m2) oraz „60” (max pow. 50m2).

Inteligentne oczyszczacze i nawilżacze powietrza

Niezależnie od wybranej serii produktowej, każdy oczyszczacz powietrza to urządzenie inteligentne. W telegraficznym skrócie chodzi o wychwytywanie wszelkich zanieczyszczeń z powietrza za pomocą czujników kurzu i zapachu. Dodatkowo, wybierając oczyszczacz SHARP jednocześnie fundujemy sobie również inteligentny nawilżacz powietrza – urządzenie 2w1 nie tylko eliminuje szkodliwe patogeny, ale również optymalizuje poziom wilgotności w mieszkaniu w oparciu o ciągły pomiar temperatury.

 * Analiza przeprowadzona na podstawie sprzedaży 7000szt urządzeń w okresie 2010-2019

Materiał zewnętrzny