Poniedziałek, 25 października 2021

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Węzeł Gorzyce na A1 jednak nie zostanie zamknięty

18.03.2020 17:59 | 4 komentarze | art

Informacja z ostatniej chwili. Węzeł Gorzyce na autostradzie A1, którego całkowite zamknięcie 19 marca o godz. 00.00 przedwczoraj zapowiedziała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, pozostanie częściowo otwarty. 

Węzeł Gorzyce na A1 jednak nie zostanie zamknięty
Węzeł Gorzyce pozostanie częściowo otwarty. Nadal nie będzie można zjechać z niego jadąc od Czech, ale pozostanie utrzymana możliwość zjazdu od strony Gliwic.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że w sobotę 14 marca węzeł Gorzyce w Łaziskach został częściowo zamknięty dla ruchu. Od tamtego czasu nie można z niego zjechać, jadąc z Czech. Węzeł zamknięto w tej części ze względu na uruchomienie 15 marca przejścia granicznego Gorzyczki w punkcie poboru opłat Godów, na wysokości Krostoszowic, a więc już za węzłem, jadąc od strony Czech. Chodziło o to, żeby kierowcy jadący z Czech nie mieli możliwości opuszczenia autostrady przed przejściem kontroli. 

16 marca GDDKiA Katowice poinformowała, że od 19 marca, od godz. 00.00 węzeł Gorzyce zostanie całkowicie zamknięty. Jako powód podano nalegania Straży Granicznej. Kilka chwil temu otrzymaliśmy informację, że węzeł nie zostanie jednak zamknięty. Poinformował nas o tym Mariusz Adamczyk, wójt Godowa, a potwierdziła również senator Ewa Gawęda.

- Od rana rozmawialiśmy z wojewodą na temat tego, by węzła Gorzyce jednak całkowicie nie zamykać i pozostawić go przejezdnym dla pojazdów, jadących od strony Gliwic. Gdyby węzeł zamknięto całkowicie, te pojazdy musiałyby zjeżdżać na węźle Mszana, przy którym jak wiadomo, trwają roboty budowlane na drodze wojewódzkiej. Już teraz tworzą się tam korki, a byłoby jeszcze gorzej. W efekcie wielu zjeżdżałoby na węźle Świerklany - mówi Ewa Gawęda. 

Ludzie:

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP