Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Węzeł Gorzyce na A1 jednak nie zostanie zamknięty

Informacja z ostatniej chwili. Węzeł Gorzyce na autostradzie A1, którego całkowite zamknięcie 19 marca o godz. 00.00 przedwczoraj zapowiedziała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, pozostanie częściowo otwarty. 

Węzeł Gorzyce na A1 jednak nie zostanie zamknięty
Węzeł Gorzyce pozostanie częściowo otwarty. Nadal nie będzie można zjechać z niego jadąc od Czech, ale pozostanie utrzymana możliwość zjazdu od strony Gliwic.

Przypomnijmy, że w sobotę 14 marca węzeł Gorzyce w Łaziskach został częściowo zamknięty dla ruchu. Od tamtego czasu nie można z niego zjechać, jadąc z Czech. Węzeł zamknięto w tej części ze względu na uruchomienie 15 marca przejścia granicznego Gorzyczki w punkcie poboru opłat Godów, na wysokości Krostoszowic, a więc już za węzłem, jadąc od strony Czech. Chodziło o to, żeby kierowcy jadący z Czech nie mieli możliwości opuszczenia autostrady przed przejściem kontroli. 

16 marca GDDKiA Katowice poinformowała, że od 19 marca, od godz. 00.00 węzeł Gorzyce zostanie całkowicie zamknięty. Jako powód podano nalegania Straży Granicznej. Kilka chwil temu otrzymaliśmy informację, że węzeł nie zostanie jednak zamknięty. Poinformował nas o tym Mariusz Adamczyk, wójt Godowa, a potwierdziła również senator Ewa Gawęda.

- Od rana rozmawialiśmy z wojewodą na temat tego, by węzła Gorzyce jednak całkowicie nie zamykać i pozostawić go przejezdnym dla pojazdów, jadących od strony Gliwic. Gdyby węzeł zamknięto całkowicie, te pojazdy musiałyby zjeżdżać na węźle Mszana, przy którym jak wiadomo, trwają roboty budowlane na drodze wojewódzkiej. Już teraz tworzą się tam korki, a byłoby jeszcze gorzej. W efekcie wielu zjeżdżałoby na węźle Świerklany - mówi Ewa Gawęda. 

Ludzie

Ewa Gawęda

Była senator.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PEPE (83.30. * .151) 18.03.2020 21:24
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

A dlaczego niby częściowo?? Granica państwa jest 2 km poniżej tego węzła a w Krostoszowicach jest miejsce do punktu poboru opłat jak na razie więc pytam sie kto dał przyzwolenie na przeniesienie granicy i kontroli granicznej do tego miejsca utrudniając tym samum kierowcą gmin gorzyce i godów z swobodnego poruszania się w kierunku Katowic - kto jest za ten bałagan odpowiedzialny

~lthom (155.133. * .26) 18.03.2020 20:12

Nie podaliście informacji czy będzie można wjechać na A1 w Gorzyczkach w kierunku Czech? To ważna informacja dla jeżdżących do pracy przy granicznej.

~Kurier123123 (188.137. * .107) 18.03.2020 19:39

Znaczy, że jako kurier, przejadę tam jutro bez problemu? tj 19 marca?
Bo jeszcze dziś(18.03.20) na autostradzie były ogłoszenia, że zjazd będzie zamknięty.

~Lisek (79.124. * .48) 18.03.2020 19:16

Dobre jest chociaż to, bo to bylby duży problem.