Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Jarosław Szczęsny o większości PiS w śląskim sejmiku: Nie wiadomo co będzie dalej

03.12.2019 11:33 | 19 komentarzy | art, mak

Prawo i Sprawiedliwość rządzi w województwie śląskim. Ma jeden głos przewagi nad ugrupowaniami opozycji. O przyszłości tego układu sił może zadecydować Jarosław Szczęsny, który został nowym radnym sejmiku województwa śląskiego.

Jarosław Szczęsny o większości PiS w śląskim sejmiku: Nie wiadomo co będzie dalej
Jarosław Szczęsny (pierwszy z lewej) jest politykiem Porozumienia Jarosława Gowina. Do Sejmiku kandydował z listy PiS. Teraz "rozważa różne możliwości".
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W liście wysłanym do naszej redakcji Jarosław Szczęsny podkreśla, że jest jedynym reprezentantem partii Porozumienie Jarosława Gowina w Sejmiku Województwa Śląskiego. I że PiS nie chce się wywiązać z umowy koalicyjnej, na mocy której PiS, Porozumienie i Solidarna Polska tworzą Zjednoczoną Prawicę. Tymczasem PiS w sejmiku ma jeden głos przewagi. 

- Umowa koalicyjna zapewniała, że współrządzimy i że traktujemy się równo. Jeszcze do niedawna w sejmiku województwa śląskiego nie było żadnego reprezentanta Porozumienia Jarosława Gowina. W tej sytuacji zarząd województwa śląskiego składa się z tylko z przedstawicieli PiS i Solidarnej Polski. Nie ma nikogo z Porozumienia. Dlatego prowadzimy rozmowy, że powinna nastąpić zmiana. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, że jest między nami partnerstwo. Trwają rozmowy. Na razie nikt nie mówi "nie", ale też wyjaśniają, że wszystkie miejsca w zarządzie są zajęte. Czekamy na ustalenia władz PiS. 16 grudnia odbędzie się sesja budżetowa. Do tego czasu rozmawiamy - mówi Jarosław Szczęsny. Dodaje, że chciałby, żeby koalicja trwała. - Ale rozważam różne możliwości, bo chcę, żeby współpraca odbywała się na równych zasadach. Skoro tworzymy koalicję na szczeblu ogólnopolskim, to dlaczego te zasady nie mają być zachowane w sejmiku? Nie wiadomo, co będzie dalej - zaznacza Szczęsny. 

Więcej na ten temat piszemy w artykule "Kałuża dał PiS-owi sejmik. Szczęsny go odbierze"?, znajdującym się w aktualnym wydaniu Nowin Wodzisławskich z 3 grudnia 2019 r. lub w e-wydaniu.