Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Do rady wrócił Lenk. Wrócił też temat płotu przy boisku w Studziennej

26.03.2019 12:40 | 7 komentarzy | ma.w

Były prezydent Raciborza Mirosław Lenk znów zasiada w radzie miasta. Uczestniczył w posiedzeniu komisji budżetowej i wspierał Henryka Mainusza w staraniach o zgodę prezydenta Polowego na dokończenie płotu przy boisku LKS Studzienna.

Do rady wrócił Lenk. Wrócił też temat płotu przy boisku w Studziennej
Henryk Mainusz i Mirosław Lenk zajęli się w komisji budżetu tematem płotu przy boisku w Studziennej. W środku radna markowicka Justyna Henek - Wypior
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wyjaśnienie prezydenta rozsierdziły Henryka Mainusza. Powiedział, że gdyby nie społeczna praca działaczy klubowych, Miasto musiałoby się wstydzić za opłakany stan swego majątku. - Bo zawsze jest tak, że nie ma za co i nie ma kim o niego zadbać. Zrobili to za gminę i dla gminy – mówił były przewodniczący rady miasta. Mainusz „oskarżył” Polowego o brak szacunku dla społecznego zaangażowania mieszkańców Studziennej. - Sugeruje pan, że oni dokonali jakiejś wywrotowej działalności? Nie umiem tego skomentować – zakończył H. Mainusz.

Prezydent Polowy odpowiedział, że w urzędzie należy dochować procedur administracyjnych. W sprawie związanej z dokończeniem płotu jest ich aż nadto.

Do dyskusji włączył się Mirosław Lenk, radny i były prezydent (wrócił do samorządu po paru miesiącach przerwy związanej z absencją chorobową). Powiedział, że zgoda na rozbiórkę została udzielona, choć formalnie istnieje błąd, że nie ma jej na piśmie. - Ktoś zapomniał. Niewątpliwie trzeba to naprawić – mówił. Do prezydenta Polowego zwrócił się apelem by ten nie patrzył na problem z płotem wyłącznie „przez pryzmat niedomagań administracyjnych, tylko po ludzku spojrzał na wykonaną pracę i spróbował pomóc ludziom”. - Proszę o ludzkie spojrzenie – podkreślił.

Dotarliśmy do pisma LKS Studzienna w sprawie rozbiórki, na które klub nie uzyskał jakiejkolwiek odpowiedzi z magistratu. Ustaliliśmy też, że w umowie użyczenia między Miastem a klubem, z 2006 roku, widnieje zapis, że „dokonywanie wszelkich ulepszeń” obiektów użyczonych LKS Studzienna wymaga uzgodnień na piśmie.

Koszt wykonania ogrodzenia oszacowano (stan na jesień ubiegłego roku) na ponad 25 tys. zł netto (plus VAT 23%).

Pismo LKS Studzienna do UM Racibórz

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Eugeniusz  Wyglenda

Eugeniusz Wyglenda

Radny Gminy Racibórz.

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.