Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Do rady wrócił Lenk. Wrócił też temat płotu przy boisku w Studziennej

26.03.2019 12:40 | 7 komentarzy | ma.w

Były prezydent Raciborza Mirosław Lenk znów zasiada w radzie miasta. Uczestniczył w posiedzeniu komisji budżetowej i wspierał Henryka Mainusza w staraniach o zgodę prezydenta Polowego na dokończenie płotu przy boisku LKS Studzienna.

Do rady wrócił Lenk. Wrócił też temat płotu przy boisku w Studziennej
Henryk Mainusz i Mirosław Lenk zajęli się w komisji budżetu tematem płotu przy boisku w Studziennej. W środku radna markowicka Justyna Henek - Wypior
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sesji, w lutym radna koalicji Zuzanna Tomaszewska (to jej marzyła się łąka kwietna od 2 lat – przyp. red.) deklarowała, że pieniądze na płot w dzielnicy się znajdą. Przewodniczący rady Leon Fiołka także wskazał prezydentowi, by ten znalazł środki na ten cel.

Ponieważ w materiałach na kolejną, marcową sesję rady miasta, nie znalazły się informacje o zaplanowaniu wydatków z budżetu miejskiego, na dokończenie płotu w siedzibie LKS Studzienna, o sprawę spytał Henryk Mainusz. To nie tylko kolega E. Wyglendy w klubie radnych (Razem dla Raciborza), ale także działacz piłkarski. Jak sam podkreślił, był jednym z budowniczych kompleksu sportowego w Studziennej, w ramach czynu społecznego w czasach PRL.

Prezydent Polowy odparł, że sprawa jest wciąż badana („dalej myślimy”) i o szczegółach nie chciał więcej mówić, co zirytowało Henryka Mainusza. Domagał się wyjaśnień, więc Dariusz Polowy powiedział, że rozbiórki płotu dokonano nielegalnie, a to majątek gminy. Prawnicy urzędowi sprawdzają temat i nie wiadomo czy wobec „sprawców” nie należy wyciągnąć konsekwencji prawnych. Owszem, poinformowali oni urząd o swoich zamiarach, ale żadnej zgody na piśmie nie otrzymali. Płot rozebrano w oparciu o ustalenia „na gębę”. Polowy oznajmił, że w urzędzie zastanawiają się czy nie doszło do próby wyłudzenia pieniędzy na remont płotu, bo tego domaga się teraz radny w imieniu działaczy klubowych. - Staram się nie krzywdzić klubu – zaznaczył D. Polowy.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Eugeniusz  Wyglenda

Eugeniusz Wyglenda

Radny Gminy Racibórz.

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.