Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Zjazd wychowanków domu dziecka w Rzuchowie [ZAPOWIEDŹ]

14.01.2019 09:47 | 0 komentarzy | mad

Fundacja na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury prowadzi działania zmierzające do renowacji pałacu w Rzuchowie. Ważną częścią historii pałacu jest działający tam dom dziecka, który został zlikwidowany w latach 90. XX w. 

Zjazd wychowanków domu dziecka w Rzuchowie [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Zapraszamy dawnych wychowanków oraz pracowników na spotkanie wspomnieniowe. Fundacja zainteresowana jest spisaniem historii i opowieści, a także wypożyczeniem fotografii, dokumentów i pamiątek, które mogłyby zostać wykorzystane w planowanej książce – przekazuje Ewa Mackiewicz, dyrektor Fundacji.

Spotkanie odbędzie się 25 stycznia o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Rzuchowie (ul Karola Miarki 8B).

- Chętnych do udziału prosimy o zapisy mailowe - fundacjahimmla@gmail.com lub telefoniczne 666 829 699. Mamy nadzieję, iż wspólnie uda nam się ocalić od zapomnienia lokalną historię – dodaje E. Mackiewicz.

Spotkanie zostanie zorganizowane w ramach projektu „W cieniu pałacu - wspomnienia i legendy rzuchowskie”. Przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie z Domem Kultury w Rzuchowie.


Fundacja na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury prowadzi działania zmierzające do renowacji pałacu w Rzuchowie. W minionym roku intensywne działania pozwoliły na renowację detali architektonicznych na jednej z elewacji. Poza pracami inwestycyjnymi Fundacja prowadzi badania historyczne oraz działania skierowane do społeczności lokalnej. We wrześniu podczas Europejskich Dni Dziedzictwa blisko 200 osób skorzystało z możliwości zwiedzenia pałacu. Właścicielem pałacu jest Janusz Gładysz, przedsiębiorca z Rybnika oraz prezes Fundacji. Więcej TUTAJ.

źródło: materiały prasowe, opr. (mad).