Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Tajemnicza skarga z Krzyżanowic ujrzała światło dzienne

26.11.2018 07:00 | 3 komentarze | mad

Wracamy do sprawy skargi złożonej przez Darię Wieczorek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach na Iwonę Krupę (na zdj.), szefową Szkoły Podstawowej w Zabełkowie. Dopiero po zainteresowaniu się sprawą przez naszą redakcję oskarżona poznała stawiane jej zarzuty.

Tajemnicza skarga z Krzyżanowic ujrzała światło dzienne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wójt i radny milczą

W wydaniu „Nowin Raciborskich” z 6 listopada informowaliśmy również, że przesłaliśmy pytania do wójta Grzegorza Utrackiego. Zapytaliśmy, czy według szefa gminy występuje konflikt na linii wójt – dyrektor Szkoły Podstawowej w Zabełkowie (na łamach naszej gazety Iwona Krupa twierdziła, że konflikt jest, chcieliśmy więc skonfrontować dwie strony). Poprosiliśmy również o odniesienie się do opinii Iwony Krupy, konkretnie o podejrzenia o negatywną ocenę jej osoby przez wójta z uwagi na udział jej męża w wyborach samorządowych po stronie kontrkandydata Adama Smyczka (mąż Iwony Krupy startował na radnego z list KWW Mieszkańców Gminy Krzyżanowice).

Skontaktowaliśmy się również z Adamem Smyczkiem, ówczesnym kandydatem na wójta, radnym kadencji 2014 – 2018 a przy tym członkiem komisji rewizyjnej. Poprosiliśmy również o komentarz do omawianego tematu.

Panowie w dalszym ciągu nie odnieśli się do sprawy.

Dawid Machecki

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.