Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Daria Wieczorek

Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach (z siedzibą w Tworkowie)

W Tworkowie wręczono ponad 120 nagród dla uczniów gminy Krzyżanowice [ZDJĘCIA]  

Jak co roku, na zakończenie szkoły, sala widowiskowa tworkowskiego Centrum Kultury w Tworkowie (gm. Krzyżanowice) zgromadziła laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz młodych sportowców, którzy reprezentowali swoje szkoły, a tym samym gminę na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Po dwóch latach do Tworkowa powrócił kiermasz wielkanocny. Co przygotowały gospodynie? [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

W sprawdzonej formie w Tworkowie, w tamtejszym centrum kultury, w niedzielę 3 kwietnia, zorganizowano kiermasz wielkanocny. Wydarzenie przyciągnęło sporo mieszkańców oraz osób z sąsiednich miejscowości. Wśród gości pojawiła się m.in. senator Ewa Gawęda. Z okazji nadchodzących świąt oficjele składali przybyłym życzenia.

Wicewójt Kroczek szkuboł piyrzi. Co działo się w Tworkowie? [ZDJĘCIA]  

Szkubaczki są doskonałą okazją do pogawędek, żartów i wspólnych śpiewów. W Krzyżanowicach stało się już tradycją, że co roku, w Centrum Kultury w Tworkowie, organizowane jest wspólne szkubanie piyrza przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Tym razem radość ze spotkania była większa, ponieważ z powodu epidemiologicznego w zeszłym...

LKS Tworków ponownie z pucharem wójta w Halowym Turnieju Piłki Nożnej [ZDJĘCIA]  

Piłkarze z gminy Krzyżanowice po raz szósty zmierzyli się w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Seniorów o puchar wójta gminy. Rywalizacja była zacięta, a emocji nie brakowało. Kibice otrzymali sporą dawkę piłkarskiej rozgrywki.

120 wykonawców w krzyżanowickim przeglądzie kolęd i pastorałek. Kto okazał się najlepszy? 

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Święta z Kolędą - Weihnachten mit Weihnachtsliedern” w języku polskim i niemieckim to tradycyjne wydarzenie, które od siedemnastu lat odbywa się w Gminie Krzyżanowice.

Trzy nagrody wójta Krzyżanowic. Kogo w tym roku uhonorował Grzegorz Utracki? [ZDJĘCIA]  

Utworem z filmu James Bond w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Krzyżanowice rozpoczęła się doroczna inauguracja roku kulturalnego. W trakcie wydarzenia tradycyjnie wójt Grzegorz Utracki wręczył nagrody. 

O tradycję trzeba dbać. Tworków dziękuje za żniwa [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Tworków (gm. Krzyżanowice) na niedzielę 12 września zaplanował dożynki sołeckie. Tradycyjnie zebrano się przy Złotym Kłosie, skąd po odmówieniu modlitwy, wyruszył korowód, kierujący się w stronę miejscowej świątyni. Tam została odprawiona uroczysta msza święta.

Nauczyciele z Krzyżanowic prowadzą lekcje zdalne ze szkół. Dlaczego nie mogą z domów? 

Małgorzata Janda, radna opozycyjna z Krzyżanowic podjęła temat edukacji w dobie pandemii koronawirusa na terenie gminy.

W Krzyżanowicach nagrodzono pięciu dyrektorów  

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej w Krzyżanowicach nie był świętowany tak jak w latach poprzednich, a to za sprawą sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Wójt Utracki uhonorował czterech działaczy kultury [ZDJĘCIA]  

Ruiny zamku w Tworkowie stały się w tym roku tłem dla inauguracji roku kulturalnego gminy Krzyżanowice. To wydarzenie odbywające się rokrocznie z myślą o tych mieszkańcach, dla których kultura jest istotnym elementem życia.

Kiedy samorządy powiatu raciborskiego otworzą przedszkola? 

Od 6 maja przedszkola mogą ponownie zostać otwarte, ale tak się nie stanie w wielu miastach województwa śląskiego. Sprawdziliśmy, jakie decyzje podjęto w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich powiatu raciborskiego.

Świąteczna Dziesiątka Nowin: Daria Wieczorek 

Przepytaliśmy bohaterów naszych artykułów o sprawy świąteczno-noworoczne. Sprawdź, kto przynosi prezenty w ich domach, bez jakiej potrawy nie wyobrażają sobie wieczerzy wigilijnej, z kim chcieliby spędzić wymarzoną noc sylwestrową, czy też, jakie mają postanowienia na Nowy Rok. Tym razem Daria Wieczorek, dyrektorka Gminnego Zespołu...

Tłumy na kiermaszu świątecznym w Tworkowie [ZDJĘCIA]  

Potrawy i wypieki świąteczne, rękodzieło artystyczne, święty Mikołaj oraz aniołki. 1 grudnia, w pierwszą niedzielę adwentu, w tworkowskim Centrum Kultury odbył się doroczny kiermasz bożonarodzeniowy.

Krzyżanowice: rajd zakończył sezon rowerowy [ZDJĘCIA]  

Około 90 cyklistów wyruszyło w sobotnie przedpołudnie spod Urzędu Gminy w Krzyżanowicach, aby objechać gminę oraz sąsiednie miejscowości. To rajd na zakończenie sezonu rowerowego.

Wieczór poetycki Marii Kostrzewy w Tworkowie [ZDJĘCIA]  

W piątkowy wieczór Centrum Kultury wypełniło się tworkowską sztuką. Swoją poezję zaprezentowała lokalna artystka Maria Kostrzewa, której twórczość została wydana w postaci tomiku poezji, pt. „Wiersze zrodzone w ciszy”.

Życzenia, awanse, nagrody. Oświata świętowała w Tworkowie [ZDJĘCIA]  

Kilka dni przed Dniem Edukacji Narodowej, przypadającym na poniedziałek 14 października w Krzyżanowicach uczczono święto nauczycieli. W czwartek 10 października br. w Centrum Kultury w Tworkowie spotkali się nauczyciele czynni zawodowo, emeryci, a także pracownicy związani z placówkami szkolnymi i przedszkolnymi gminy Krzyżanowice, by...

Żłobek w Tworkowie otwarty. Zamiast polityków wstęgę przecinały dzieci [ZDJĘCIA]  

Placówka działalność rozpoczęła wraz z nowym rokiem szkolnym, jednak oficjalne otwarcie odbyło się we wtorkowe popołudnie 10 września.

Zobacz więcej