Poniedziałek, 25 października 2021

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Starosta Ryszard Winiarski dziękuje za współpracę i żegna się z nauczycielami

15.10.2018 20:58 | 1 komentarz | mad

Nagrody starosty dla nauczycieli, dyrektorów i pracowników administracji z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczono na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Starosta Ryszard Winiarski dziękuje za współpracę i żegna się z nauczycielami
Nagrodę specjalną przyznano Ewie Konopnickiej, długoletniej dyrektorce, a obecnie nauczycielce Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu. Na zdjęciu wspólnie z (od lewej) wicestarostą Markiem Kurpisem, posłanką Gabrielą Lenartowicz oraz starostą Ryszardem Winiarskim.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wśród licznie zaproszonych gości pojawili się m.in.: posłowie Gabriela Lenartowicz i Czesław Sobierajski; prezydent Mirosław Lenk, radni powiatu raciborskiego (Władysław Gumieniak, Brygida Abrahamczyk, Władysław Niedźwiecki); Beata Szołtysek, wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach; Teresa Ćwik, prezes Oddziału ZNP w Raciborzu; Teresa Frencel przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność", a także dyrektorzy, wicedyrektorzy, kierownicy i pracownicy szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest powiat.

- Przychodzą nowi, może młodsi ode mnie, może lepiej będą zarządzać – mówił w murach Zamku Piastowskiego starosta Ryszard Winiarski, podkreślając przy tym, że jest to jego ostatni Dzień Edukacji Narodowej jako starosty. – Na początku kadencji wiedzieliśmy, że musimy bardzo was wspomóc. Mylę, że przez te 4 lata to czyniliśmy, pomagaliśmy na każdym kroku – kontynuował. Podziękował przy tym za współpracę oraz życzył wszystkiego, co najlepsze. – Będę się z państwem widywał, ale pewnie gdzieś na ulicy, zawsze się ukłonie – podkreślał.

Najlepsze życzenia złożył także wicestarosta Marek Kurpis. Następnie wręczono nagrody starosty dla nauczycieli, dyrektorów oraz pracowników administracji. Przyznano również nagrodę specjalną (listy na drugiej stronie).

Ludzie:

Brygida Abrahamczyk

Brygida Abrahamczyk

Radna Powiatu Raciborskiego.

Czesław Sobierajski

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

Teresa Frencel

Teresa Frencel

Radna powiatowa, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność"

Władysław Gumieniak

Władysław Gumieniak

Radny powiatu raciborskiego.