Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Patrol

Tragedia na autostradzie A1. Pieszy wszedł pod tira [ZDJĘCIA]

29.06.2017 15:43 | 4 komentarze | acz

Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło dzisiaj rano na autostradzie A1. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do tragicznego wypadku doszło około godziny około 7.10 na 19. kilometrze w kierunku Gorzyczek. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym – 35-letni mieszkaniec województwa opolskiego, jechał prawym skrajnym pasem w kierunku Gorzyczek. Będąc na wysokości Czerwionki-Leszczyny, potrącił pieszego znajdującego się na jego pasie jazdy. Na miejscu lądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Niestety, w wyniku doznanych obrażeń, 36-letni mieszkaniec Żor zmarł. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna zatrzymał wcześniej samochód na pasie awaryjnym.

Na miejsce zdarzenia zostały skierowane patrole ruchu drogowego z Rybnika i Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, a także prokurator oraz technik kryminalistyki. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Decyzją prokuratora obecnego na miejscu zdarzenia, zarządzono przeprowadzenie sekcji zwłok 36-letniego mężczyzny. Rybniccy śledczy ustalają dokładne przyczyny oraz okoliczności zdarzenia. Na autostradzie utworzyły się ogromne zatory, które rozładowywali policjanci, organizując objazdy. Utrudnienia trwały do godziny 10.40.