Poniedziałek, 16 grudnia 2019

imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

RSS

Prezydent Lenk podzieli od nowa zadania swoich zastępców

26.08.2015 10:20 | 0 komentarzy | ma.w

Na sierpniowej, powakacyjnej sesji rady miasta włodarz Raciborza ogłosi nazwisko swojego zastępcy i określi jego zakres kompetencji. Radni z jego otoczenia przyznają, że będzie się różnił od tego czym zajmowała się dr Ludmiła Nowacka wieloletnia zastępczyni Lenka.

Prezydent Lenk podzieli od nowa zadania swoich zastępców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

M. Lenk mówił już o tym wcześniej by nie przywiązywać się już zbytnio do nazewnictwa "zastępca ds. społecznych" bo planuje zmiany w zakresach obowiązków wiceprezydentów. Na spotkaniu klubowym, które zwyczajowo odbywa się przed każdą sesją, potwierdził radnym, że na posiedzeniu oficjalnie poda komu powierzy obowiązki II zastępcy. - Nie odbierajmy tego przywileju prezydentowi - mówi nam Paweł Rycka przewodniczący komisji oświaty pytany o nazwisko tej osoby. Zdradza jedynie, że nie będzie zajmować się dokładnie tym samym co dr Ludmiła Nowacka. - To dobre zmiany - ocenia ale szczegółów nie podaje. - Na sesji wszystko będzie przedstawione - zapewnia.

Nowy zastępca na pewno będzie spoza samorządowego środowiska, co potwierdza Janusz Loch. - Takie świeże spojrzenie kogoś kogo nie ograniczają utarte zwyczaje przyda się w urzędzie - uważa.

- Prezydent sam dobiera sobie współpracowników tak jak każdy szef - mówi Marcin Fica przewodniczący komisji gospodarki. Chce zaczekać z komentarzem nt. wybranej osoby do czasu aż ta okrzepnie w nowej pracy.

Przewodniczący rady Henryk Mainusz zapytany czy przewidziano na sierpniowej sesji punkt prezentacji nowego wiceprezydenta mówi, że prezydent Lenk informował go tylko o tym, że ogłosi jego nazwisko. - Czy ta osoba będzie obecna na posiedzeniu? Nie wiem. Na godzinę przed sesją spotykamy się w sprawach organizacyjnych i tam to ustalimy - wyjaśnia. Na spotkaniu klubowym we wtorek nie był ale wie kogo M. Lenk zamierza zatrudnić. Nie podaje nam nazwiska ale wyjawia, że będzie to kobieta.

fot. Nowiny.pl, Billy Alexander/sxc.hu

Ludzie:

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Janusz Loch

Janusz Loch

Radny Gminy Racibórz

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.