Żory
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 12/17.08.2022 [Aktualizacja]
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Sport
Piłka nożna
Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 12/17.08.2022 [Aktualizacja] 
Najnowsze komentarze
Dla kogo darmowe szczepienie przeciw grypie? [ANKIETA]  

Szczepienia na grypę w sezonie jesienno-zimowym będą prowadzone w aptekach i podstawowej opiece zdrowotne. Żadna z osób, które zgłosi się na szczepienie, za samą usługę nie zapłaci. Koszt usługi bierze na siebie państwo. - Widzimy bardzo duże zainteresowanie. Zabezpieczyliśmy ok. 2 mln szczepionek, ale na pewno ich nie zabraknie -...

Przygodowy sierpień w sieci kin Helios! 

Nadchodzący repertuar i moc nowości na ekranach kin Helios gwarantują widzom mega rozrywkę i pełne spektrum emocji. Wśród propozycji znajdą się zarówno filmy familijne, pomagające oderwać się od codzienności animacje i komedie, a także spora dawka akcji, przygód i mocnego kina dająca zastrzyk adrenaliny. Zadowoleni będą również...

Tekst sponsorowany

Wpadnij na rybnicki Kampus. Rusza Zalew Dobrego Piwa [ZAPOWIEDŹ]  

W dnia 19-21 sierpnia na rybnickim Kampusie odbędzie się V Festiwal Piw Rzemieślniczych "Zalew Dobrego Piwa".

Czterech egzaminatorów na pół miliona ludzi. W Rybniku i Jastrzębiu-Zdroju odwołują egzaminy na prawo jazdy 

Protest ma charakter ogólnopolski. Egzaminatorzy domagają się waloryzacji wynagrodzeń oraz "naprawy archaicznego systemu oceny przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy".

Trzy godziny akcji "trzeźwość" i trzech ukaranych utratą prawa jazdy 

Policja z Żor prowadziła dziś (9.08.) wzmożone działania na drogach, skierowane przede wszystkim na ujawnieniu kierowców, którzy prowadzą pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Tylko w trzech pierwszych godzinach akcji, uprawnienia do prowadzenia pojazdów odebrano trzem kierowcom.

HISTORIA: Nowoczesna sieć elektryczna dla Żor i Rybnika. Przyczynek do innowacji technicznej miast 

Postęp techniczny, który na pruskim Śląsku od schyłku XVIII wieku nabrał tempa, miał swoją ikonę w postaci maszyny parowej. Tak dziś na to spoglądamy. Dla Górnego Śląska miało to szczególne znaczenie, gdy powstające coraz liczniej zakłady hutnicze potrzebowały węgla. To paliwo mogły w dużych ilościach dostarczać tylko te kopalnie,...

[ROZSTRZYGNIĘCIE] FEST Festival w Chorzowie już za chwilę! Bilety są nadal dostępne  

Odliczamy dni do 3.edycji jednego z największych festiwali muzycznych w Polsce. FEST Festival odbędzie się już 10-13 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim. Nowiny.pl mają dla Was jedną podwójną wejściówkę. Weź udział w konkursie i ją wygraj!

Nie jedz tych lodów. Zanieczyszczone niebezpieczną dla zdrowia substancją  

Główny Inspektor Sanitarny przestrzega przed spożywaniem lodów wskazanych partii. Wykryto w nich niebezpieczną dla zdrowia substancję - 2-chloroetanol, pochodną tlenku etylenu, który jest mutagenny i rakotwórczy. Lody zostały wprowadzone na rynek zanim firma otrzymała informację o ich zanieczyszczeniu, czytamy w komunikacie GIS.

8 Żorski spot - Zlot samochodowy w Żorach [ZDJĘCIA]  

To już drugi w tym roku spot z serii "Żorskie spoty" organizowany przez Stowarzyszenie Race For Victory.

Pochlapany Jasiek, czyli kanapka Sloppy Joe na mój sposób [KULINARIA] 

Szukacie szybkiego i prostego przepisu, dzięki któremu się najecie? Szukacie jakiegoś nieoczywistego dania? Mogę w tym pomóc. 

Policja odnalazła zaginioną 12-latkę 

Matka dziewczynki zgłosiła jej zaginięcie w minioną sobotę. 12-latka nad ranem wyszła z domu i nie wróciła do późnych godzin wieczornych. Po kilkunastu godzinach od zgłoszenia, policjanci odnaleźli dziecko w pow. pszczyńskim.

Rozpoznajesz go? Policja szuka podejrzanego o kradzież [ZDJĘCIA]  

Mężczyzna został zarejestrowany przez kamery monitoringu, policja publikuje jego wizerunek i prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Premier apeluje o ocieplanie domów przed zimą. Tylko skąd wziąć fachowców? 

Trudno dostępny i niezmiernie drogi opał, zwłaszcza węgiel, powoduje, że osoby, które dotąd odwlekały decyzję o ociepleniu starszych domów albo nawet w ogóle jej nie planowały, zmieniają zdanie. Zresztą całkiem niedawno premier Mateusz Morawiecki apelował: "Drodzy rodacy, postarajcie się ocieplić swoje domy jeszcze przed tym sezonem...

Banał, przez który już prawie 200 osób nie poleciało na wakacje 

Funkcjonariusze straży granicznej, którzy pełnią służbę na lotniskach, właśnie podsumowali lipiec. W szczycie sezonu mają pełne mnóstwo pracy. Liczba podróżnych w porównaniu do ubiegłego roku wzrosła czterokrotnie. Poza przeprowadzaniem odpraw, funkcjonariusze interweniują również m.in. na prośbę kapitanów. Na pokłady samolotów...

XVI Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej „Fide Et Amore” w Żorach [ZDJĘCIA]  

„Maria In Musica” to hasło przewodnie tegorocznej edycji festiwalu, który będzie odbywał się w różnych miastach na terenie Śląska.

Zostań wirtualnym maszynistą! Koleje Śląskie udostępniają symulator pojazdu kolejowego 

Każdy pasjonat kolei, kolekcjoner miniaturowych lokomotyw czy budowniczy szynowych makiet i dioram marzy, by choć przez chwilę poprowadzić prawdziwy skład i beztrosko mknąć wzdłuż przepięknych polskich szlaków transportowych. A i osoby mniej zafascynowane światem zwrotnic, bocznic i zespołów trakcyjnych z pewnością chciałyby się...

Gotowi na tegoroczny Przystanek Żory? Wystąpi m.in. Sławomir [ZAPOWIEDŹ] 

Dużo mocnego, rockowego grania, ale też atrakcje dla całej rodziny oraz występ znanego z hitu pt. „Miłość w Zakopanem” Sławomira. Przed nami 5. edycja festiwalu Przystanek Żory Camp&Music.

Zobacz więcej