Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Dyrektor Rudnik: kwestia szczepień to temat gorący

23.12.2020 11:53 | 0 komentarzy | ma.w

W niedzielę 27 grudnia ruszają szczepienia przeciw COVID-19 dla kadry medycznej szpitala rejonowego w Raciborzu. Akces do nich zgłosiła jak dotąd połowa medyków pracujących na Gamowskiej.

Dyrektor Rudnik: kwestia szczepień to temat gorący
Zdalna konferencja dyrektora Rudnika i starosty Swobody z 23 grudnia 2020 r.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Dyrektor Ryszard Rudnik mówił o szczepieniach na zdalnej konferencji prasowej 23 grudnia, zorganizowanej przez starostę raciborskiego Grzegorza Swobodę. - Złożyliśmy wcześniej aplikację do śląskiego oddziału NFZ i wyznaczono nas do przeprowadzenia szczepień. Odbędą się w dwóch panelach, wpierw dla kadry medycznej oraz dla pozostałej kadry medycznej z innych ośrodków i placówek - tłumaczył szef lecznicy. W niedzielę rozpoczyna pierwsze szczepienia. - Sukcesywnie będziemy wykonywalni te szczepienia - podał dyrektor.

Dzień wcześniej - na sesji budżetowej Rady Powiatu Raciborskiego R. Rudnik mówił, że szczepionka w pierwszej partii, niedużej, ma dotrzeć na Gamowską 27 grudnia i zostanie od razu zaaplikowana chętnym medykom.

W dalszej kolejności szpital zajmie się szczepieniem populacyjnym, czyli jak podał R. Rudnik - grup społecznych z powiatu. - Takie listy będą tworzone - zapowiedział dyrektor.

Zapytaliśmy, czy cała kadra szpitala zgłosiła się do zaszczepienia?

Jak poinformował Ryszard Rudnik, pierwsza lista chętnych liczy 280 osób. Pracujących na Gamowskiej jest ok. 600 wraz z pracownikami kontraktowymi. - Nasz personel jest szczepiony w pierwszej kolejności - zastrzegł dyrektor.

Listy szczepionych nie tworzy się w oparciu o poszczególne oddziały szpitalne. - Zgłaszają się lekarze, jest to ich indywidualna zgoda. Zaczynamy szczepienia, będą pierwsi zaszczepieni i mam nadzieję, że większość kadry się zaszczepi - podsumował szef szpitala.

Ludzie:

Ryszard Rudnik

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu