Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Do budowy SOR-u w Raciborzu będzie trzeba dołożyć miliony z budżetu Powiatu  

Inwestycje w szpitalu są zaawansowane i coraz bliższe zakończenia. Jednak koszty rosną i wiadomo, że założone kwoty nie wystarczą do zakończenia prac. Trzeba się liczyć z dołożeniem pewnych kwot. Władze Powiatu zadeklarowały, że tak zrobią. Mowa jest o  połowie wkładu własnego w zaplanowanych projektach.

Szpital w Raciborzu: na Gamowskiej gorzej z finansami. Spadły przychody, wzrosły koszty 

Dyrekcja szpitala Ryszard Rudnik podał wstępne wyniki finansowe za 2022 rok. Przychody wyniosły 113 mln zł i były o 9% niższe niż rok wcześniej. Wzrosły za to koszty operacyjne ze 126 na 129 mln zł. - Te 16 mln zł różnicy to kwota dość znaczna - ocenił przed radnymi komisji zdrowia Rudnik.

Bożydary 2022 

No i ani się człowiek obejrzał, jak przeleciało nam dwanaście miesięcy i „Bożydary” za 2022 rok czas przyznać. Trzeba uczciwie zaznaczyć, że naszym raciborskim twórcom i wydarzeniom nie było w ubiegłym roku łatwo przebijać się medialnie, bo konkurencja ogólnopolska i regionalna okazała się wyjątkowo mordercza. A to inflacja...

Szpital ma być bardziej dostępny. Nie ma w nim już luki pokoleniowej wśród lekarzy   

- Udowodniliśmy, że szpital leży nam na sercu. Dowodzą tego obecne inwestycje. Nie było jeszcze takiej kadencji, żeby ponad 60 mln zł zainwestowano w lecznicę. Od ledowego oświetlenia, przez sprzęt z górnej półki i wreszcie ponad 200 odwiertów głębinowych pod nowy system grzewczy szpitala. To i budowa SOR, z wiatą, parkingiem i infrastrukturą,...

Szpital ma leczyć szybko i nowocześnie. Nowy numer Nowin Raciborskich 

To plany dyrekcji i władz powiatu wobec inwestycji obliczonych na ponad 60 mln zł. Nowy SOR, cyfrowa obsługa pacjentów, rozbudowany oddział zakaźny i wreszcie innowacyjny system grzewczy oparty na pompach ciepła. Co zyskają na tym pacjenci? Dyrektor Ryszard Rudnik obiecuje, że większą dostępność do leczenia i specjalistów, bo dzięki...

Choć Ryszard Rudnik wygrał konkurs na dyrektora szpitala, to będzie teraz p.o. dyrektora 

Przeprowadzony przez Powiat Raciborski konkurs na szefa lecznicy rejonowej zakończył się wyborem długoletniego, dotychczasowego dyrektora - Ryszarda Rudnika. Ten uzyskał już uprawnienia emerytalne, ale nadal chce kierować szpitalem. Do konkursu stanęły jeszcze dwie osoby (to informacja nieoficjalna, starostwo nie ujawnia kto szukał zatrudnienia...

Wieczorynka się bilansuje. Koniec kłopotów z pediatrami 

Czy warto było uruchomić w szpitalu rejonowym nocną i świąteczną pomoc lekarską, tzw. wieczorynkę? O to spytał na ostatnim posiedzeniu komisji zdrowia radny powiatu Franciszek Marcol. - Było kilka lat dyskusji czy ta funkcja powinna być na Gamowskiej (wcześniej obsługiwało tych pacjentów Centrum Zdrowia w Raciborzu-przyp. red.), proszę...

Protest szpitali. Co dał dyrekcji z Gamowskiej wyjazd do Warszawy? 

Nowy sposób finansowania szpitali powiatowych jest tak skomplikowany, że w raciborskiej lecznicy dyrekcja przyznaje: gubimy się w tym, z której strony mamy te pieniądze teraz dostać.

Konkurs na dyrektora szpitala w Raciborzu. Co zrobi Ryszard Rudnik? 

W starostwie czekają na kandydatów do 18 listopada. Na 24 listopada zaplanowano rozmowy z kandydatami. Czy finalnie dojdzie do zmiany na stanowisku dyrektora? Tego na razie nie wiadomo, bo dyrektor Ryszard Rudnik już dziś zapowiada, że weźmie udział w konkursie.

AKTUALIZACJA

15 lekarzy ze wschodu na Gamowskiej - z Ukrainy i Białorusi 

To uchodźcy oraz osoby, które chcą zacząć nowe życie na obczyźnie. Przeważają kobiety, ale jak mówi dyrektor Ryszard Rudnik, do Raciborza przeprowadzają się całe rodziny lekarzy zza wschodniej granicy.

Zarząd powiatu przyznał dyrektorowi szpitala nagrodę roczną. Niemal najwyższą z możliwych 

Ryszard Rudnik dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka otrzyma nagrodę roczną w wysokości 2,5 - krotności jego przeciętnego wynagrodzenia w 2021 roku.

Nowe komputery mają załatwić problem kolejek do lekarzy  

Radny Roman Wałach wniósł o analizę systemu przyjmowania pacjentów w poradniach przyszpitalnych przy ul. Gamowskiej 3 w Raciborzu w związku z wydłużonym czasem oczekiwania na przyjęcie przez lekarza. Na ten temat wypowiadał się na jednej z sesji dyrektor szpitala, ale sprawę rozwinięto w korespondencji na linii radny - dyrekcja.

Szpital w Raciborzu musi zamknąć dwa oddziały. Co z pacjentami z udarem? 

Braki kadrowe, których nie udało się uzupełnić, nie zostawiają dyrekcji wyboru - neurologia i druga interna muszą być na Gamowskiej zlikwidowane. Szef lecznicy wskazuje na sytuację epidemiologiczną i byłą jednoimienność szpitala rejonowego jako przyczyny braku lekarzy do obsługi likwidowanych oddziałów.

Woda zabiera życie. Nowiny Raciborskie piszą o 3 utonięciach na żwirowni 

Kąpiele trojga młodych osób w żwirowni na Ostrogu - mimo obowiązującego tam zakazu - zakończyły się tragicznie. Utonęli dwaj mężczyźni i kobieta. Dla służb ratowniczych to niespotykany przypadek, by w tak krótkim czasie w Raciborzu woda zabrała trzy życia.

Szpital po 4 miesiącach notuje stratę na 438 000 zł. Drożyzna daje się we znaki na Gamowskiej 

Lecznica nie ma jeszcze nowego wicedyrektora. - Potrzebuję kogoś, kto zaangażuje się w pracę administracyjną - mówi dyrektor naczelny Ryszard Rudnik, który przeprowadza właśnie drugi konkurs na stanowisko zastępcy. Nie ma chętnych na tę funkcję wśród załogi szpitala. Na Gamowskiej odbyła się krótka, cykliczna konferencja prasowa...

Szpital w Raciborzu: dyrektor Rudnik szuka zastępcy. Minęła sześcioletnia kadencja Elżbiety Wielgos-Karpińskiej 

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko wicedyrektora ds. medycznych SPZOZ Szpitala Rejonowego w Raciborzu podpisano 11 kwietnia.

10 lekarzy z Ukrainy pracuje w raciborskim szpitalu. Wśród nich tacy, którzy nie mają do czego wracać 

- Są spłoszeni tą całą sytuacją. Wchodzą w zupełnie nowe środowisko i potrzebują czasu - mówi o medykach z Ukrainy Elżbieta Wielgos-Karpińska wicedyrektor szpitala w Raciborzu. Wkrótce w lecznicy mogą się pojawić kolejni pracownicy ze wschodu. Są to Białorusini. W ich zatrudnieniu pośredniczy firma. W ocenie dyrekcji oferuje rozsądne warunki.

Zobacz więcej