środa, 22 września 2021

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Wiemy, kiedy rynek w Pszowie ma być gotowy

24.08.2014 10:02 | 14 komentarzy | mak

Wreszcie jest! Znamy termin zakończenia przebudowy centrum Pszowa. To połowa września.

Wiemy, kiedy rynek w Pszowie ma być gotowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PSZÓW Wszystkie zainteresowane strony - władze Pszowa, wykonawca inwestycji, a także firma, która udzieliła wykonawcy kredytu na sfinansowanie zadania, uzgodniły najbardziej realny termin zakończenia przebudowy rynku i parku jordanowskiego. - Ten termin to połowa września. Wtedy prace powinny się zakończyć - wierzy burmistrz Pszowa, Marek Hawel.

Przypomnijmy, że ostateczny termin oddania inwestycji, po którym naliczane są kary umowne, upłynął 21 stycznia. Od tamtego momentu  miasto wielokrotnie słyszało zapewnienia, że „rynek będzie gotowy”. Ale czas płynął, a końca nie było widać. - Przez ostatnie dwa miesiące w ogóle nie mogliśmy uzyskać od wykonawcy zobowiązania co do terminu zakończenia przebudowy. Teraz, w kontekście uruchomienia ostatniej transzy kredytu, to się zmieniło - tłumaczy burmistrz.

Metr przed metą

Dodaje, że miasto traktuje wyznaczoną datę z jednej strony płynnie, bo jeśli rynek będzie gotowy na przykład 23 września zamiast 15, to po tak długim czasie oczekiwania i tak przyniesie to miastu korzystne rozwiązanie niewątpliwie trudnej sytuacji. Ale z drugiej strony traktuje ten termin jako graniczny. - Jeśli wykonawca po raz kolejny nie dotrzyma zobowiązań, jesteśmy zdeterminowani nawet na tym etapie zerwać umowę. Bo stracilibyśmy nadzieję. Zdajemy sobie sprawę, że byłoby to wyrzucanie firmy metr przed metą, ale nie możemy czekać w nieskończoność, bo mogłoby się wtedy okazać, że obiecywanie potrwa kolejny rok albo więcej - przyznaje burmistrz.

Dobra wróżba

Włodarz podkreśla, że wreszcie wyraźnie widać, że inwestycja rzeczywiście ma szanse realizacji, bo wykonawca pokonał kłopoty finansowe. - Plac zabaw powinien być gotowy na początku tego tygodnia, prace przy fontannie są daleko posunięte, pozostaje fragment kostki i balustrada - wylicza burmistrz. Dodaje, że wykonawca rozpoczyna już przekazywanie części dokumentów odbiorowych, co też dobrze wróży.