Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zielone Lekcje w bibliotece

W Centrum Edukacji Ekologicznej przy Wypożyczalni i Czytelni Oświatowo - Naukowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbyły się kolejne Zielone Lekcje.

Zielone Lekcje w bibliotece

 

Okazją do ich przeprowadzenia były obchody Dnia Ochrony Środowiska oraz Dni Lasów i Zadrzewień. Na Lekcje zostali zaproszeni uczniowie raciborskich gimnazjów. Pierwsze spotkanie 5-go czerwca, dotyczyło kształcenia w Technikum Ochrony Środowiska, którego walory zaprezentowała mgr inż. Joanna Depta - Ładak z Zespołu Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych. Prelegentka przedstawiła uczniom charakterystykę zawodu, siatkę godzin w nowej podstawie programowej, ilość egzaminów zawodowych w trakcie nauki oraz zadania osób posiadających wykształcenie w zakresie ochrony środowiska. Zapoznała uczniów z umiejętnościami i wiedzą na temat nauki o badaniu stanu środowiska, które absolwent Technikum powinien posiadać.

Nieco inny charakter miało spotkanie gimnazjalistów z mgr Elżbietą Skrzymowską, pracownikiem naukowym Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu.

Pani Elżbieta opowiedziała uczniom raciborskich szkół o Zaczarowanym Ogrodzie, który stanowi najnowszą i największą kolekcję botaniczną Arboretum.

Już niebawem, bo 22-go czerwca w ramach Dni Raciborza, będzie miało miejsce uroczyste otwarcie tej interesującej przyrodniczo kolekcji. Słuchacze mieli okazję już teraz zapoznać się z historią i celami jakie przyświecały inicjatywie powstania Zaczarowanego Ogrodu. Przedstawiła także zadania Arboretum jako ogrodu botanicznego.

Poza tym w trakcie Lekcji zaprezentowano uczniom szczegółowy projekt Zaczarowanego Ogrodu Bramy Morawskiej w Raciborzu, którego dodatkową atrakcją jest tzw. Kamienny Krąg znajdujący się nieopodal, nawiązujący do zwyczajów pradawnych Słowian.

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].