Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ewa Gawęda i Piotr Kowol powalczą o urząd burmistrza w Pszowie

W Pszowie zanosi się na bardzo ciekawy pojedynek. O głosy mieszkańców powalczą była senator Ewa Gawęda i wiceburmistrz Piotr Kowol. 

Ewa Gawęda i Piotr Kowol powalczą o urząd burmistrza w Pszowiearch. Nowiny.pl
Zdjęcie nr 1 kandydaci komitetu Razem dla Pszowa, zdjęcie nr 2 kandydaci komitetu Pszów- Nasza Wspólna Sprawa.

Urzędujący burmistrz Czesław Krzystała nie będzie ubiegać się o reelekcję. Ewa Gawęda startuje z komitetu Razem dla Pszowa, zaś Piotr Kowol wystartuje z komitetu Pszów - Nasza Wspólna Sprawa.

- Szanowni Mieszkańcy Pszowa, podjęłam decyzję o wystartowaniu w wyborach na Burmistrza miasta Pszowa. Razem z tymi wspaniałymi ludźmi, którzy są tu ze mną, chcemy wspólnie  zbudować Radę Miejską, po to by Pszów mógł się dynamicznie rozwijać, by wszystkim mieszkańcom żyło się w Pszowie lepiej, by kolejne 5 lat sprawiło, że o Pszowie będzie się mówiło głośno i to w samych superlatywach. Przedstawiam Wam, szanowni Mieszkańcy, moją drużynę - mówi Ewa Gawęda w spocie wyborczym prezentującym jej kandydaturę i kandydatów na radnych.

- Pszów to Państwa i mój dom, który jest dla nas wszystkich najważniejszym miejscem na świecie. To nasza mała ojczyzna. Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o poparcie oraz udział w wyborach samorządowych, byśmy wspólnie wybrali dobrą przyszłość dla naszego miasta. Gwarantuję, że moje samorządowe doświadczenie, codzienne zaangażowanie w sprawy Pszowa oraz skutecznie podejmowane działania pozwolą na dobry rozwój naszego miasta. Z pozdrowieniami - napisał na Facebooku Piotr Kowol, wskazując na ostatnie pięć lat swojej działalności jako wiceburmistrza.

Ludzie

Ewa Gawęda

Była senator.

60 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~takjest (46.204. * .59) 03.04.2024 10:19

@holzgas masz rację,tu się zgodzę w 100% z tym dyplomem.Ale powiedz jak to wyglądo według ciebie,że marszałek sejmu,burmistrz,prezydent nie ma wyższego wykształcenia?Moim zdaniem źle to wygląda,tym bardziej jak piszesz ,że to kwestia pary tysięcy i pyk już to masz.A z tym Kowolem i ZGK to nawet nie wiedziałem,A tak poza tym,nie po to głosowałem w wybprach by mi się teraz Pisy w mieście panoszyły,poza tym nawet te Pisy się wypięły na Gawędów,bo on został usadzony jeszcze za Pisu,honor mi nie pozwala zagłosować na Gawędę bo z dwojga złego wybieram Kowola,przynajmniej nie jest partyjnie w nic uwikłany.w

~holzgas (164.127. * .231) 03.04.2024 09:29
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A taki dyplom to go sobie kupujesz na 1 maja w Wodzisławiu, dajesz odpowiedniom sumę pieniedzy i odbierasz dyplom z wyższym wykształceniem, którego w awaryjnej sytuacji możesz użyć w WC.

~holzgas (164.127. * .231) 03.04.2024 09:25

Wstydem jest doprowadzić zakład ZGK do bankructwa i mieć męża co siedzi w pierdlu.Pszów ma pecha na tych burmistrzów, nie ma na kogo głosować. A dziś dyplom z wyższym wykształceniem to możesz go użyć, jak zabraknie ci papieru toaletowego. Jest nic nie warte po za WC, dzisiaj liczy się konkretny zawód i umiejentości.

~takjest (46.204. * .59) 03.04.2024 07:54

Tia to samo było z Krzystałą.Dobry,miły,otwarty-nie neguję tego.Jednak UM to nie piaskownica a sprawy samorządowe to nie organizacja festynu czy dożynek ale cała masa papierologii i tak owszem,burmistrz powinien mieć w dzisiejszych czasach wykształcenie wyższe,bo to wstyd w dzisiejszych czasach go nie mieć

Objektywny 03.04.2024 07:23

Wykształcenie dzisiaj to nie wszystko , liczy się człowiek który chce i może coś zrobić dla nas nie chwaląc się swym wykształceniem czy znajomościami lub kim jest . Było wielu mądrych ludzi bez wykształcenia a zrobili więcej dla ludzi niż wykształciuchy . Piszesz że potrzebne jest wykształcenie i doświadczenie ,nie przyszło ci do głowy że może być coś więcej jak np. chcieć coś dobrego zrobić dla tego miasta i mieszkańców ,pan Kowol już to pokazał jak czytam ,dlaczego teraz nie dać szansy pani Gawędzie bez (wykształcenia )ale z dobrym podejściem do ludzi wszak dobra współpraca międzyludzka to połowa sukcesu ??????....Pozdrawiam ..

~takjest (46.204. * .59) 02.04.2024 21:10
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A kto tu kogo obrzuca błotem?Fakt jest taki,że Kowol ma doświadczenie w tym co robi i wyższe wykształcenie,a Gawęda nie ma ani jednego ani drugiego!

~Powodzenia (5.184. * .140) 02.04.2024 20:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A nie można by tak bez obrzucania błotem. Rozumiem że akcja wywołuje reakcję ale nie dajmy się zwariować.

~holzgas (164.127. * .231) 02.04.2024 19:17
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Piotr Kowol jako kierownik ZGK w Pszowie doprowadził ten zakład prawie do bankructwa, ten człowiek nawet do łopaty się nie nadaje, bo by ją zepsuł, dlatego nie nadaje się na burmistrza, bo miasteczko doprowadzi do jego upadku, tak jak było w przypadku ZGK w Pszowie.

~pszowioki (46.204. * .59) 02.04.2024 17:48
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Słuchaj każdy zdrowo myślący nie zagłosuje na kolejną figurę bez doświadczenia,bez wykształcenia wyższego by klepała omy i opów i pozowała do zdjęć,bo jeden taki już był i bez Kowola by się zes**ł a ta Pani wiadomo,że sobie nie poradzi,to tak jakby ciebie kazali cykać profesjonalne zdjęcia albo strzygać włosy.Amatorszczyzna już była,Pszów zasługuje na doświadczonego,wykształconego człowieka z głową na karku tak jak ma Wodzisław,Rydułtowy,Lubomia i inne gminy ościenne.Tańce do kołocza i wygląd 10/10 to za mało na burmistrza

~Pszowikodurodzenia (46.204. * .38) 02.04.2024 16:23
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Podobno żadnym zastępcą nie będzie.Nie zasługuje po prostu.

~pszowioki (46.204. * .59) 02.04.2024 14:21
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Pioter trzymaj się.Nie pozwolimy by baba bez wyższego wykształcenia,która nie ma pojęcia o sterowaniu samorządem wcale zrobiła z ciebie zaś nędznego z-cę,byś ty odwalał najgorsza robota i był odpowiedzialny za wszystko a ona łaziła na szkolne akademie i ściskała starki na jubileuszach!Pszów zasługuje na burmistrza,który jest wykształcony,ma pojęcie na czym polega sterowanie samorządem,ma doświadczenie na kierowniczych stanowiskach i nie musi się wyręczać z-cami,co najwyżej może się ich radzić ale musi sam wiedzieć co robić,tak jak ty!Trzymam kciuki!

~ADąb (5.184. * .144) 02.04.2024 14:10
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ewa trzymaj się. Dasz radę. Pszów zasługuje na to żeby się rozwijał a nie cofał ł w rozwoju. Nie ważne wykształcenie ale mądrość życiowa. Tak mawiał KS. Sylwester Oszek. To prawda. Mamy wielu wykształconych z wyższym wykształceniem a część z nich głupich jak but. Przecież z Pszowem Ewa związałaś całe życie zawodowe, a to spory kawałek czasu. Pszów znasz lepiej niż Syrynię. A co do męża, każdy odpowiada za siebie, z tego też kiedyś będziemy sądzeni. Nie z zaniedbań męża czy żony, ale swoich. Ewa, życzę Ci wygranej bo Pszów zasługuje na kogoś dobrego! Trzymam kciuki!

~pszowioki (46.204. * .59) 02.04.2024 13:10
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Nie wiem co było nie tak z poprzednim moim komentarzem w którym napisałem,że mąż Pani Gawędy siedzi za łapówki a ona robi kampanię za niezłą kasę,bo niedługo z lodówki mi wyskoczy a Kowol oszczędny,nie jest nachalny.Aha dodałem jeszcze,że owa Pani nie posiada wyższego wykształcenia i pójdę zagłosować na Kowola tylko dlatego,żeby mi w mieście nie rządziła fotografka z Syrynii,której mąż jest uwikłany w łapówkarstwo i gańby ni mo.Gdzie tu jest naruszenie regulaminu?chcę wiedzieć

~pszowioki (46.204. * .59) 02.04.2024 10:34
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Poza tym kobita mieszka w Syrynii więc niech się od Pszowa..... i se kandyduje na wójta Syrynii!Nie mieszkasz w Pszowie,to masz guzik o decydowaniu o tym mieście a już broń Boże ciśnięciu się na stołek burmistrza.Ludzie gańby nie mają

~pszowioki (46.204. * .59) 02.04.2024 10:29
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~moznasezmieniacniki (46.204. * .64) 14.03.2024 07:03
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~michallolek (146.70. * .219) 13.03.2024 23:26
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~do poniżej: te wpisy co pokazujesz to pokazują uczciwość Kowola. Zawsze brudna walka. Kto go zna ten we co to za kolo.

~lichetrole (188.137. * .10) 13.03.2024 22:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Przecież to żenujące jak można zagłosować na osobę, kogo popiera taki trol co wpisuje 5 wpisów z jednego IP każdy pod innym nickiem. Painie Piotrze to wstyd mieć takich klakierów.

~niemacosiewadzic (46.204. * .64) 13.03.2024 15:59
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Zapytajcie Gawędę,kto będzie jej z-cą jak wygra wybory?Daje sobię nogę uwalić,że Kowol,zresztą chodzą już takie słuchy hehehehe.

~prostozepszowa (46.204. * .64) 12.03.2024 18:57
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

A co zrobi Gawędowa?Przeca ona byłą Senatorem i nic do powiatu wodzisławskiego nie zrobiła a tym bardziej już dla Pszowa!Co jak co ale to,że Kowol nic nie umie wydukać to nie zgodzę się z tym.Człowiek gada najbardziej sensownie i logicznie na tych sesjach,tylko on i Joanna S. mają jakiekolwiek pojęcie o tym co robią,mają wiedzę.Reszta absolutnie -wypad.Z rady to zadaje pytania jedynie ta Lis,Korzonek,Fibic i ten Pan co siedzi zawsze koło Marka Fibica,reszta milczy,nawet nie mruga więc są do wylotu.A na burmistrza przydałaby się trzecia opcja,by to nie był ani Kowol ani żona Pisowca,której zachciało się lansować na akademiach i dożynkach,bo o pracy burmistrza nie ma pojęcia i ponoć sama chce Kowola mianować swoim z-cą,więc wszystko jasne!

Luka 12.03.2024 18:31
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kiedy ludzie w Pszowie się obudzą czy wy nie widzicie że tych starych cepów trza wywalić przecież oni nic dla Pszowa nie zrobili Krzystała marionetka Kowola ani jeden ani drugi zdania nie potrafią sklechcić w urzędzie w każdym biurze po pięć bab i kto za to płaci śmieci najdroższe w regionie drogi w fatalnym stanie ulica pszowska zbiornik retencyjny wypraszanie mieszkanców z komisji jeżeli zagłosujecie na Kowola to będzie tak jak było z Krzystałom bo to kolega to głosuja i dalej nic nie będą robić tylko z babciami na spotkania chodzić i jeszcze biblioteka przy grubie no kto tam pójdzie ludzie obudzcie się

~wykształcenietopodstawa (46.204. * .64) 11.03.2024 08:15
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

No i szczerze mówiąc osobiście mam dość ludzi,którzy bez wyższego wykształcenia pchają się na wysokie stanowiska,nie zdając sobie sprawy z czym to się wiąże i jaka to jest odpowiedzialność.W dzisiejszych czasach wykształcenie wyższe może mieć każdy i miło by było pakując się na fotel burmistrza/prezydenta/wójta/sołtysa takie wykształcenie mieć i pojęcie o tym,że trzeba będzie pracować a nie tylko występować a robotę zwalić na z-cę i skarbnika.

~badzobiektywny (46.204. * .64) 11.03.2024 08:09
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@Objektywny co Ewa Gawęda zrobiła dla Pszowa będąc Senatorem?Konkrety proszę!Nie ma takiej rzeczy...ba ona nic nie zrobiła dla powiatu wodzisławskiego,przez to senatorem jest wykształcony i doświadczony Siedlaczek

Objektywny 11.03.2024 06:39
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

(95.143.*.15) Czytanie z zrozumieniem się kłania ,to po pierwsze a po drugie napisałem już kiedyś by ktoś komu tak bardzo źle żyło się za poprzedniego rządu napisał np.w listopadzie jak się nam poprawiło życie za obecnego , co ty na to ? . A po trzecie miasto Pszów zasługuje na dobrego burmistrza !!!.

~objektywny_inaczej (95.143. * .15) 11.03.2024 05:54
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

Objektywny 11.03.2024 05:23
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Gosccccc (91.200. * .18) 11.03.2024 01:29
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Oboje kandydatow sie nie nadaja wiec beda to smieszne wybory,frekwencja moim zdaniem na pokroju 15%

~Nie_dla_pis (217.138. * .50) 10.03.2024 20:49
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Kto dzisiaj głosuje na pis???
przecież pis to największe zło jakie mogło nas spotkać, jeszcze wam mało???

~Dopszowikow (91.192. * .8) 10.03.2024 19:54
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Ta kobieta nie ma wstydu. Oby tylko Pszowiki rozum miały.

~takmisiezdaje (46.204. * .64) 10.03.2024 18:37
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@Objektywny jakby moja staro siedziała za łapówki to bych się usunył w cień,przinajmnij do momentu aż ją wypuszczom,nie szukołbych rozgłosu kandydując na państwowy stołek burmistrza,kaj byłbych cały czas na świeczniku,bo też trocha trza mieć pokory w sobie i przeczekać pewne sprawy a było ich dużo (stary w więzieniu,skryśleni z listy pis,przegrane wybory jedne),tym bardzij jak ni mom pojęcia o tym na co się porywom,bo wykształceni ta pani mo-fotograf.Czyli drugi Czesiu bez wykształcenia,pojęcia o kierowaniu samorządem.Zaś bydymy oglądać kolejno wręczająco kwiotka starym ludziom z okazji 90-ki i na szkolnych akademiach bydzie klaskać a czorno robota w urzędzie bydzie za nia i tak wykonywać z-ca burmistrza czyli Kowol,tak to bydzie wyglądać

Objektywny 10.03.2024 17:42

Co ma piernik do wiatraka ? Czy ma się rozumieć że gdy ktoś z rodziny popełni przestępstwo to karana i prześladowana ma być cała jego rodzina ,a może też sąsiedzi i znajomi ? Tylko ktoś nienormalny uważa że za błędy innej osoby można ukarać inną osobę, za tak płytkie myślenie niektórych bardzo dużo uczciwych ludzi zostało zniszczonych, ciekawe jak by czuli się niektórzy tu komentujący gdyby ich spotkało obwinianie że jest się mężem czy żoną osoby z zarzutami co przestali by pracować , ukrywali by się ??????? Normalnie myślący wie że człowiek po ukończeniu 18- odpowiada sam za siebie , powinien też wiedzieć że myśleć nie potrafi tylko ten kto ma w głowie zamiast rozumu - echo !!!!!!!...

~yyywyborca (46.204. * .64) 10.03.2024 17:19
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@Amapola a mi się odechciewa takich wyborów mając do wyboru takich dwóch kandydatów,nie mając trzeciej opcji!Tak jak tu ktoś napisał w komentarzach,wybór między dżumą i cholerą

Amapola 10.03.2024 16:37
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czytając te komentarze, odechciało mi się wyborów.

~Blueyeti (77.222. * .19) 10.03.2024 16:26
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

W więzieniu siedzą sami niewinni przecież...
Po takiej akcji wstyd by mi się było pokazać na ulicy a co dopiero startować na burmistrza. Wstydu ta kobieta nie ma żadnego. Ciekawe czy jej też postawią zarzuty

~tysjeepny (46.204. * .64) 10.03.2024 13:27
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Siedzi za niewinność ahahahahahahhahahaha lepszego żaru nie trzeba!Ty poniżej chyba z choinki się urwałeś,dobry żart,człowiekowi przedłużyli areszt na kolejne miesiące za niewinność,nieźle :)))

~Iglak (91.200. * .136) 10.03.2024 11:20
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Wreszcie dobra osoba na burmistrza - Ewa Gawęda!!! :) To jest konkret i skuteczność! :) Czytając niektóre wypociny w komentarzach, to przypomnijcie sobie, że p. Ewa G. przecież pisała (i to na łamach nowin), że z PiSem nie ma już nic wspólnego po ostatnich wyborach. Poza tym co ma postępowanie w sprawie męża do jego żony? Jak ukradnę coś w sklepie, to moja żona też ma być winna i obciążona społecznie? Jak moja żona zawini w pracy, to ja w innej też mam być zwolniony? Zauważcie, że mija kolejny miesiąc od zatrzymania Adama G. - dalej bez aktu oskarżenia. Hmmm... Normalny człowiek to rozdzieli i pomyśli. Hejter wyleje wiadro, bo co mu szkodzi.

~takoprowdaje (46.204. * .64) 10.03.2024 10:27
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Żegnamykowola (46.204. * .140) 10.03.2024 10:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@Hyniok ty już poniżej pisałeś jako @Patrycjjja. Dobrze tu ten @Papapa zwrócił uwagę na was. Żenada. Cały Kowol.

~Hyniok (195.154. * .101) 10.03.2024 08:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Kto dzisiaj jeszcze głosuje za pis-em po tych wszystkich skandalach i aferach???

~znawcafotek__ (188.117. * .24) 10.03.2024 01:22
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

nie jestem mieszkańcem Pszowa, ale z tego co widzę te zdjęcie na górze to ludzie w sile wieku, a te na dole wygląda jak stara gwardia, a czy jest jakaś alternatywna? trochę młodych, trochę w średnim wieku oraz reszta w starszym, no i co najważniejsze stosunek kobiety/mężczyźni 50/50