Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wychowankowie ośrodka dla niesłyszących i słabosłyszących w Raciborzu odwiedzili Placówkę Straży Granicznej na lotnisku w Katowicach [ZDJĘCIA]

Wizyta na katowickim lotnisku była dla dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu doskonałą okazją, aby zobaczyć pokaz przygotowany przez funkcjonariuszy z Zespołu Interwencji Specjalnych.

Wychowankowie ośrodka dla niesłyszących i słabosłyszących w Raciborzu odwiedzili Placówkę Straży Granicznej na lotnisku w Katowicach [ZDJĘCIA]Śląska Straż Graniczna
Tradycją już stało się, że uczniowie SOSWNiS w Raciborzu biorą udział w oficjalnych uroczystościach organizowanych przez Śląski Oddział SG, uatrakcyjniając je poprzez wykonanie Mazurka Dąbrowskiego i Pieśni Reprezentacyjnej Straży Granicznej w języku migowym.

Funkcjonariusze pokazali gościom specjalistyczny sprzęt techniczny, w tym kombinezon pirotechniczny EOD. Zaprezentowali także pracę robota pirotechnicznego. Przewodnik psa służbowego przeprowadził pokaz wyszkolenia psa służbowego, który obejmował pokaz ogólnego posłuszeństwa oraz pokaz pracy węchowej czworonożnego funkcjonariusza.

W trakcie spotkania dzieci i młodzież zobaczyły terminal lotniska, a pogranicznicy opowiedzieli im, na czym polega procedura odprawy granicznej, kontroli paszportowej podróżnych oraz omówili główne zasady bezpieczeństwa panujące na wszystkich lotniskach. Ostatnim punktem wizyty było wejście na platformę widokową, na której uczniowie mogli podziwiać starty i lądowania statków powietrznych.

Dzieciom towarzyszyły opiekujące się nimi panie pedagog ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu – pani Paulina Jakubowska-Langrzyk, pani Lesia Lesyk i pani Agata Śliwicka. Ze strony Śląskiego Oddziału SG w przedsięwzięciu wziął udział ppłk SG Jacek Jacków - Naczelnik Wydziału Organizacji i Promocji.

Tradycją już stało się, że uczniowie SOSWNiS w Raciborzu biorą udział w oficjalnych uroczystościach organizowanych przez Śląski Oddział SG, uatrakcyjniając je poprzez wykonanie Mazurka Dąbrowskiego i Pieśni Reprezentacyjnej Straży Granicznej w języku migowym.

źr. Śląska Straż Graniczna

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].