Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Debata Lenartowicz - Jabłoński. Pytania publiczności i swobodne wypowiedzi kandydatów [CZĘŚĆ 2]

Publikujemy kolejną część relacji z debaty Gabrieli Lenartowicz (Koalicja Obywatelska) oraz Pawła Jabłońskiego (PiS). Przypomnijmy, do debaty doszło 19 września.

Debata Lenartowicz - Jabłoński. Pytania publiczności i swobodne wypowiedzi kandydatów [CZĘŚĆ 2]
Debata Nowin i Radia Vanessa przyciągnęła liczną rzeszę zwolenników Gabrieli Lenartowicz i Pawła Jabłońskiego.

Ankieta

"Debata dwójek" z Raciborza. Kto wygrał - Gabriela Lenartowicz czy Paweł Jabłoński?
Zobacz więcej

Zobacz również:

Pytania publiczności

Kto szkodzi Polsce?

Tadeusz Ekiert (prezes RIG, były prezes Rafako): To ja prywatyzowałem Rafako, ku zadowoleniu pracowników. Były dwa wyjścia - albo sprzedaż zachodniemu koncernowi, albo uwłaszczyć załogę. Wybraliśmy to drugie. Koniec. W przedsiębiorstwach czasem się potykają. Nie wiem, co było potem. Oglądam trzy telewizje, żeby nie robić za ciemny lud (TVP, Polsat, TVN). Pan premier powiedział, że do suwerenności idziemy przez rozwój, że nigdy nie było takiego bałaganu w sądownictwie. A w TVN pan Ziobro powiedział, że się nie zgadza na ustawę i KPO. Proszę mi powiedzieć, który jest większym szkodnikiem - czy pan premier, czy Ziobro ze swoimi ludźmi?

Paweł Jabłoński: Szkodnikiem, czyli kimś kto szkodzi Polsce, jest każdy, kto szkodzi Polsce, kto działa przeciwko własnemu krajowi, kto na forach międzynarodowych stara się, żeby Polska była obejmowana sankcjami, korektami finansowymi, żeby blokować pieniądze  dla Polski.

Zobaczcie państwo jaka była sytuacja rok temu we Włoszech. We Włoszech były wybory parlamentarne. Kandydowała tam na premiera Giorgia Meloni - dzisiaj jest premierem, to jest nasza koalicjantka w Parlamencie Europejskim, z Europejskiej Partii Konserwatywnej. Wtedy szefowa Komisji Europejskiej powiedziała tuż przed wyborami, że jeśli Włochy wybiorą taki rząd, który nie będzie współpracował, to Komisja Europejska ma narzędzia, także finansowe, które stosuje wobec Polski i wobec Węgier. Jaka była reakcja we Włoszech? Wtedy to byli rządzący, lewica i liberałowie, dzisiaj są w opozycji, i prawica, wszyscy jednym głosem: zakaz mieszania się w wewnętrzne sprawy Włoch! To są nasze sprawy, to my decydujemy u siebie!

U nas niestety było tak, że momentalnie gdy Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory, nawet rząd Ewy Szydło jeszcze nie powstał, już zaczęły powstawać organizacje "broniące demokracji". Już były te hasła "ulica i zagranica", już były apele do Komisji Europejskiej o interwencję. Pani poseł też dzisiaj mówi o tym, że gremia międzynarodowe nam wyborów nie uznają. No na pewno będziecie się o to starali, ja was znam i wiem, że będziecie to robili. Natomiast wy, mówię to do przedstawicieli Platformy, macie taką filozofię, że jeżeli wybory zostały przegrane w 2015 roku, w 2019 roku, prezydenckie w 2020 roku, to to jest niedemokratyczne, w Polsce jest kryzys demokracji. Nie, proszę państwa, to jest porażka obozu liberalno-lewicowego, ale to jest porażka, o której zdecydowali wyborcy demokratycznie. Trzeba się pogodzić z wyrokami wyborców. Jeśli teraz będzie zmiana rządu, to się z tym pogodzimy, ale jeśli rząd będzie utrzymany, to wy też powinniście się z tym pogodzić, ale jak widzę waszą aktywność, to cały czas te ataki będą.

Pan pytał o szkodników - no niestety mamy trochę tych szkodników. Mamy trochę tych szkodników w Parlamencie Europejskim, w parlamencie polskim - ludzi, którzy przeciwko Polsce głosują, którzy piszą dokumenty do KE czy PE, w których są wprost kłamstwa zapisane. Przecież były opowieści o tym, że w Polsce są masowe aresztowania homoseksualistów. Za tym głosowali europarlamentarzyści Platformy. Takie kłamstwa o Polsce rozpowszechniają, więc jak pan pyta, gdzie są szkodnicy, no to niestety są właśnie po tej stronie.

Mieszkaniec: Pani Poseł, pani powiedziała, że nie z taką komuną wyście sobie dali radę, ale naród polski walczył z komuną przez 50 lat, a wy uroczyście wpuściliście ich na listy do Europarlamentu i tworzycie niezły duet szkodników. I kto tu jest szkodnikiem to dobrze widać. Wy mówicie, że Racibórz jest słynny z Rafako, a Racibórz jest bardziej słynny z tego, że w 95 roku prokurator Ziętek, który był bardzo dobrym prokuratorem, został ściągnięty na stanowisko do Warszawy i jak komuch Kwaśniewski wygrał pierwsze wybory na prezydenta, to Ziętek sporządził akt oskarżenia. Z chwilą jak ujawnił ten akt oskarżenia, to kolejny bandyta Jaskierniak go zdymisjonował. Czemu o tym nie mówicie, tylko bajki snujecie i pytanie jest takie -nadchodzą wybory, zostawmy już te parlamentarne, w przyszłym roku mamy do Europarlamentu, czy znowu tą hołotę - jak nazwał Moczulski, płatni zdrajcy, pachołki Rosji czy znowu się znajdą na waszej liście? To bym chciał wiedzieć, plus wasze szkodniki z Platformy czy wreszcie ktoś zrobi z tym porządek? 

Gabriela Lenartowicz: Przede wszystkim demokracja zasadza się na wolnych wyborach, a te wolne wybory na wniosek wszystkich formacji demokratycznych są kontrolowane przez gremia międzynarodowe i PIS w tych gremiach bierze udział, bo bierze udział w misjach kontrolujących wybory wszędzie. Te gremia międzynarodowe niezbyt dobrze wypowiadają się o ostatnich wyborach i prawdopodobnie swoją opinię wyrażą na temat tych wyborów. A co do tego co powiedziałam, że nie z taką komuną wygraliśmy, ja akurat zdaję się, że pan też pamięta te czasy, ja jestem z pokolenia Solidarności roku 80, mąż nieżyjący działał w opozycji już od 68 roku i trochę zapłaciliśmy ceny za to, ale to nie po to, żeby się chwalić. Tyle tylko, że to do jakiej formacji się należy, to jest jedno, a drugie, jakie się wyznaje poglądy. Ewidentnie najbardziej lewackie poglądy w tej chwili ma PiS i to miałam na myśli.

Zuzanna Ortmanns (mieszkanka Raciborza, aktywistka społeczna): Afera wizowa jest jednym z największych skandali tego stulecia. Mówicie, że strzeżecie naszych granic, a z drugiej strony za grube pieniądze sprzedajecie wizy ludziom z Afryki?

Paweł Jabłoński: Mamy tutaj do czynienia z potężnym kłamstwem - jednym z największych kłamstw tego stulecia. Pani mówi o skali międzynarodowej, jaka to potężna liczba wiz była wydawana za potężne pieniądze.

Drodzy państwo, sytuacja wygląda w taki sposób, że rzeczywiście doszło do nieprawidłowości. To jest badane. Doszło do stu kilkudziesięciu takich przypadków. Badają to służby. Ale jednocześnie są te opowieści, były pokazywane zdjęcia spod polskiej ambasady w Abudży w Nigerii, że tam były stragany i kolejki po polską wizę, że 5 tys. za polską wizę. Drodzy państwo, dane na temat liczby wiz są dostępne publicznie. Od miesięcy. Każdy może to sprawdzić. Czy wiecie Państwo ile Polska wydała w 2022 roku wiz dla obywateli Nigerii? 1018 wiz, z tego 46 wiz pracowniczych. 46 sztuk, nie 46 tysięcy. Taka jest rzeczywista skala.

To, że ktoś rozkłada się ze straganem pod ambasadą i mówi: daj mi pieniądze, a ja ci coś załatwię, to tak jakby ktoś poszedł do pani Lenartowicz i powiedział, załatwimy coś z tą firmą Baterpol. Może w tym przypadku to była prawda, może nie, ja nie wiem. My jako Polska nie odpowiadamy za to, że ktoś w pobliżu ambasady prowadzi nieuczciwą działalność. Obywatele Nigerii dostali 46 wiz pracowniczych. Gdyby było inaczej, myślę, że wszyscy byśmy to widzieli. Gdyby był w Polsce zalew imigrantów, to byśmy mieli takie sceny na ulicach jak są we Francji, jak są w Szwecji. Jakoś tego w Polsce nie ma. Dlaczego tego w Polsce nie ma? Dlatego właśnie, że mamy tu do czynienia z potężnym kłamstwem.

Platforma przez kilka ostatnich tygodni próbuje udawać partię przeciwną nielegalnej imigracji. Oni zawsze głosowali za tym, byli za tymi rezolucjami, mówili: zgodzić się, przyjmiemy każdą liczbę, jesteśmy gotowi. Teraz widzą, że to jest problem i starają się wykreować opowieść, że to oni będą bronić polskich granic, a już ich niemieccy koalicjanci powiedzieli, że jak tylko Platforma wygra wybory, to się na wszystko zgodzi. Bo tak zawsze było. Jestem ciekaw, czy jest jedna strategiczna dla Polski sprawa, gdzie interesy Polski i Niemiec były różne i Platforma głosowała za interesem Polski. Drodzy państwo, ja takiej sprawy nie znam.


Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Paweł Jabłoński

Poseł na Sejm, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

Piotr Olender

Radny Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Frączek

Radny Powiatu Raciborskiego

136 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
MichalGR 02.10.2023 00:19
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .29) 01.10.2023 22:37
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Michałku ja wiem Gabi nie wejdzie mi i mojej rodzinie do lodówki i portfela jak to robi pis.

MichalGR 01.10.2023 19:54
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~do_nizej (37.61. * .219) 30.09.2023 17:36
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Numery totolotka też znasz trollu?
ale z ciebie sierota boża........
troll I kat.

MichalGR 30.09.2023 16:45
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

@~SolidaruchŚmierdzący
Najlepsze, ze Gabi nie wejdzie.

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .29) 30.09.2023 13:08
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

PeOwiec ale cię boli i już nie masz co pisać - a co do emerytur to polecam ci lekturę dziennika łódzkiego - tam dowiesz sie jak zaraz po wyborach PiS okradnie cię z 10 lat twojego odkładania do emerytury , dowiesz się też że to PiS już podniósł wiek emerytalny więc nie lataj tak do kościołka bo bidny na umyśle to już jesteś a finansowo będziesz. Co do dopłacania do mojej emerytury to ja jeszcze z swej emerytury podatek płacę - w innych krajach tego nie ma a z ponad 8 tysi to jest sporo.A tak na marginesie to do siebie jeszcze te dutki posyłasz żeś taki zły ? dam ci radę - majonez jest dobry na wszystko bo jest śliski ! Makumba Wosia i tego tu ,,męczennika'' zachowaj !

MichalGR 30.09.2023 12:29
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~do_niżej (193.169. * .48) 29.09.2023 10:56
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

~PeOwiec1 (155.133. * .231)
Kłamiesz

~PeOwiec1 (94.254. * .240) 29.09.2023 09:38
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Do trola lewackiego 300 miesięcznie dopłacam do emerytur rylowdkich wystarczy a t solidaruchu rzeczywiście przyjechałeś z gorolowic bo jakże by było inaczej sądząc po twoich komentarzach

~do_peowiec (193.169. * .48) 29.09.2023 09:19
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~PeOwiec1 (155.133. * .231)
Twój komentarz nie dotyczy mojego pytania.
Nie o to pytałem.
Więc po się produkujesz ?

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .111) 29.09.2023 08:05
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

łapaniec ? tak gorole mówili na tych z wschodu. Czyli wiem kim jesteś ! GOROL ! i nie wywijaj się - Ślązok nawet ten z Cieszyńskiego mówi werbus. A zatem pytam ,,kielo'' na Śląsku w raju żyjesz ? Widze też że ciężka praca ci nie leży bo g wiesz o pracy pod ziemią. Ale jak tam gdzieś w żywieckie do siebie jedziesz i to passatem na śląskich blachach to jesteś poważany gość . Niech zgadnę ,, po chlebiczek na Sleżiczek'' przyjechałeś w tatuśkowem garniturze i butach pogrzebowych i znalazłeś pracę w Rafako gdzie wysypiałeś się na styropianie. A matuś wysłała cię do technikum w Wadowicach być obycia światowego nabrał i w świat daleki pojechał i potem te dudki przysyłoł. Makumba Wosia i takich jak ten tu zachowaj ! Amen !

~PeOwiec1 (155.133. * .231) 28.09.2023 14:19
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Do poniżej do 99 roku tyle nie płacili zusu a emeryturk mają dobre za to że pół szychty leżeli na feli razem z sztygarem nie rozumiem co znaczy hanysem z polskiej strony na pewno nie goroli a już bój się Boga łapaniec których w latach 70 przybyło mnóstwo na gruby

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .111) 28.09.2023 09:24
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

PeOwiec a hanysem tzn z polskiej strony ? Nie dopłacasz nic bo do lat 90 tych kiedy jeszcze hulało to co zrobili Niemcy to był tylko zysk a ty jako mały człowiek dzięki temu jadłeś cytrusy. Dziś kościół potrzebuje takich jak ty neandertalczyków by Polskę maksymalnie we wszystkim cofnąć i tyle.

~do_niżej (193.169. * .48) 26.09.2023 19:29
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A Ty dalej swoje
Ja zadałem pytanie ile Ty dopłacasz ?
Mnie nie interesują inni

~PeOwiec1 (155.133. * .231) 26.09.2023 19:18
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Do trola podziel sobie sumę przez płacących składkę i ci wyjdzie no chyba że brak w głowie matematyki to już nie moja wina

MichalGR 26.09.2023 17:53
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~do_niżej (193.169. * .48) 26.09.2023 17:38
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ja zadałem pytanie ile Ty dopłacasz ?
Nie zrozumiałeś ?
Piszesz "trzeba do nich dopłacać"

~PeOwiec1 (155.133. * .231) 26.09.2023 17:34
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wuje google ci powie ile dokładnie milirdow

~do_niżej (193.169. * .48) 26.09.2023 16:13

~PeOwiec1 (94.254. * .89)
Ile Ty dopłacasz do tych emerytur ? Konkretnie ?
A jeżeli nie dopłacasz to po co ten lament ?

MichalGR 26.09.2023 16:11
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

~Do_troll_michal (5.173. * .160)
to wyborcy PiS i PO są chorzy.

~PeOwiec1 (94.254. * .89) 26.09.2023 15:58
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Solidaruch niestety nie jestem żadnym werbusem czy innym gorolem jestem od kilku pokoleń hanysem spod Raciborza a co do tyłu emerytów to oni się w życiu nie narobili a tym bardziej jacyś sztygary czy kierownicy teraz trzeba do nich tylko dopłacać bo nigdy nie zarobili na swoje emerytury moim marzeniem jest emerytura obywatelska taka jak w stanach czyli 25 lat pracy 1500 emerytury może ktoś to wprowadzi i wygra wybory

~Do_troll_michal (5.173. * .160) 26.09.2023 14:32
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Trollu kiedy wreszcie do ciebie dojdzie że piszesz głupie i obraźliwe komentarze a trollowanie to choroba
Alkoholik też nie wie że jest chory podobnie z tobą
Czas posłuchać innych oni cię obserwują i widzą co ci dolega

~do_niżej (5.184. * .64) 26.09.2023 13:55
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Przecież Ci napisali dlaczego usunęli komentarz.

MichalGR 26.09.2023 13:29
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Droga redakcjo,
O co chodzi z tym usuwaniem notorycznym komentarzy?
Czekam na odpowiedź.

MichalGR 26.09.2023 10:02
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .111) 26.09.2023 09:30
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

no widzę że mam z ,,inteligencją '' do czynienia - czyli jak ktoś myśli ale nie tak jak wam kazano to jest mniej niż zero ? Dobrze myślę ? To jeszcze zadam pytanie co Wy na Ukraińców i Mniejszość Niemiecką bo Kowalski wczoraj pod jej siedzibą w Opolu kabaret robił aż ponoć kilka młodych osób ,,podarowało mu'' swoje kubki z kawą . Co do mojego pracowania to napracowałem się i to ostro i to tym ,,między uszami'' bo z takimi jak wy werbuso - neandertalczykami miałem przez 25 lat kontakt , ale nie wszystko wspominam źle są też fajne wspomnienia np. : ,, wzywa mnie rada zakładowa na Pniówku i mówią abym porozmawiał z tym cytuję : baranem - mieszkanie przyznają mu w nowym bloku a on nie chce. No to pytam czemu , bo w tym bloku nie ma windy a u mnich we wsi też nie ma windy i jak on będzie mieszkał w bloku z windą to w całej wsi będzie kimś - porozmawiałem no i zamienili się z nim - a on nawet w przeprowadzce pomagał. Inna historia - chłop siedzi na dworcu autobusowym pod grubą i mówi na głos że nie wraca do domu - to pytam żona bije ? Nie rodzina z Zakopanego przyjeżdża , 20 kilo parówkowej jest , 10 lity kunioka jest ( wódka Krakus - chłop siedzi na kuniu) , ale magnetowid się zepsuł to bedzie obciach na cołko wieś - panie sztygar ! Jako że jestem po elektryfikacji i automatyzacji kopalń a wcześniej po ZEG i lubię do dziś pogrzebać - wsadziłem chłopa do swego mercka , rozkręciłem wideo - padł pasek - pojechałem do sklepu Woryny , kupiłem naprawiłem i tak oto uratowałem godność tego człowieka. Taki byłem i jestem. Makumba Wosia zachowaj !

~PeOwiec1 (94.254. * .219) 25.09.2023 13:26
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Solidaruch czyli jesteś emerytowanym tyłem co się w zyciu nie napracował i bierze emeryturę do której teraz muszą wszyscy doplacac to teraz wiem skąd masz zero między uszami

MichalGR 25.09.2023 11:42
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

@~SolidaruchŚmierdzący
Przeciez to Ty zaciekle bronisz Gabi Nicnierobicz, wiec mozna by się kłócić, kto z nas ma ujemne IQ.

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .79) 25.09.2023 10:48
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

do PeOwca i Michaiła - imponujecie mnie bo choć długo pracowałem na kopalni i różni tam z całej Polski przybywali to żaden sam nie chciał udowodnić że ma inteligencję poniżej poziomu neandertalczyka - a Wy i to uporczywie tak. Makumba Wosia zachowaj ! Amen !

MichalGR 24.09.2023 20:28
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~PeOwiec1 (5.173. * .190) 24.09.2023 18:23
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Zaorani to będą lewaki 15 pazdziernika po wyborach

~Brawooooo (193.161. * .11) 24.09.2023 18:01
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

brawo 6quarg !!!
zaorałeś trolla "MichalGR"

6quarg 24.09.2023 17:37
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

MichalGR

Po pierwsze, nie głosowała, bo wszystkie durne "zakazy wchodzenia do lasu" i "fundusze covidowe" były wprowadzane poza kontrolą parlamentu.
A po drugie, z szurami od Konfederacji znudziło mi się gadanie. Idź sobie głosować na Korwina, brać zastrzyki z witaminy C, słuchaj sobie wywiadów z Ziębą, marnuj sobie życie, siedząc 24/7 w komentarzach, ale mnie już w to nie mieszaj.

MichalGR 24.09.2023 17:22
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

16quarg
Jak to jest ze Platforma chce rozliczyc obostrzenia kowidowe a sama za nimi glosowala?

6quarg 24.09.2023 17:14
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Do poniżej,
łap przecinki: ",,,", bo Ci kilku brakuje.

~PeOwiec1 (5.173. * .190) 24.09.2023 17:04
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Do poniżej jak nie potrafisz czytać po polsku to do Putina tam cię nauczą czytać z zrozuminiem

6quarg 24.09.2023 16:55
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Osoba poniżej nawet nie potrafi poprawnie zdania skonstruować po polsku. Oj, źle się dzieje z ludźmi od nadmiaru TVP.

~PeOwiec (155.133. * .231) 24.09.2023 13:54
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

solidaruch ten twój ksiądz ubek obchodzi nie tyle ile twoje g...o nic mi nie da i nie wezmie natomiast twoi lewaki ubeki w sejmie i eurokołchozie to juz bardziej mnie obchodzą bo oni będa dyktować jak mam żyć i co robić dlatego won z tymi ubekami lewackimi czerwonymi

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .79) 24.09.2023 02:56
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

a zapomniałem - ! Makumba Wosia zachowaj ! Amen

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .79) 24.09.2023 02:54
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Michaiłku tak napisałeś że aż mi jeść się zachciało i to na potem - rozumiem że ty uwielbiasz anarchię ? Ale czy to nie ciebie widać na tym foto obok dworca pks jak krzyczysz ( odpłatnie ) panu Pinokio wczoraj ,, dziękujemy'' . A swoja drogą ,, ta piekna ziemia'' ma kilku kandydatów np Wosia ( fachowiec od inwigilacji) a lansuje się Jabłońskiego ? No i dlaczego Pinokio chodził po rynku a do kościoła faryzeuszowego gdzie szwagier ubola do mszy służy nie ? Co to za katolik ! Mam 80 lat , ubol który w 2018 roku wyświęcił w faryzeuszowym swego siostrzeńca na ksinca a lał mnie po mordzie w stanie wojennym - ludzie większego kitu nie widziałem . Polacy czy my jesteśmy durniami ?