Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński i wiceminister Paweł Jabłoński w Radlinie. "Gotówka gwarancją bezpieczeństwa"

Dziś odbyło się spotkanie z udziałem ministra cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego oraz wiceministra spraw zagranicznych Pawła Jabłońskiego, który kandyduje do Sejmu w wyborach parlamentarnych z listy Zjednoczonej Prawicy. 

Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński i wiceminister Paweł Jabłoński w Radlinie. "Gotówka gwarancją bezpieczeństwa"Fryderyk Kamczyk
Minister Janusz Cieszyński i wiceminister Paweł Jabłoński podczas spotkania w Radlinie.

Główny tematem spotkania było ogólnie rozumiane bezpieczeństwo. Najpierw głos zabrali panowie ministrowie, którzy mówili między innymi o szeroko pojętym bezpieczeństwie Polski i obywateli. Minister Cieszyński przedstawił wiceministra Jabłońskiego, jako osobę zajmującą się polityką zagraniczną, która jest najbliższym współpracownikiem premiera Morawieckiego, wspomniał również o negocjacjach związanych z elektrownią Turów, którymi kierował Jabłoński i innych jego sukcesach, określając go "prawą ręką szefa". Wśród poruszanych tematów były między innymi kwestie wydatków na zbrojenie, inflacja, bezrobocie czy inwestycje. 

Nie wszyscy uczestnicy spotkania sympatyzowali z obecnie rządzącą partią. Kilka osób krytycznie odniosło się do informacji, które zostały przekazane. Pojawiły się między innymi pytania o inflację, padło pytanie o ilość zamkniętych małych firm w okresie rządów PiS, jedna z pań zadała pytanie o obecność Stanisława Piotrowicza w Trybunale Konstytucyjnym. Jeżeli chodzi o firmy to ministrowie wskazywali, że niektóre upadają, a inne powstają. Podano również że za rządów PiS powstało więcej nowych firm. Panowie odpowiedzieli też na obecność Piotrowicza, wskazując, że odkupił swoje winy w wolnej Polsce, zwracając uwagę osobie pytającej, że nie przeszkadzają jej inni sędziowie, którzy również posiadają komunistyczny życiorys a działają w polskim wymiarze sprawiedliwości. Doszło również do ostrej wymiany zdań pomiędzy uczestnikami spotkania.

Jabłoński: Gotówka gwarancją bezpieczeństwa

Podczas wystąpienia, w którym poruszono kwestie bezpieczeństwa minister Jabłoński stwierdził, że nowe formy cyfrowe, jak między innymi cyfrowy pieniądz są realizowane przez obecny rząd na wysokim poziomie, ale nigdy nie będą zastępować gotówki.

- Nigdy nie zgodzimy się, aby pieniądz był wyłącznie cyfrowy- powiedział Jabłoński.

Kwestie gotówki poruszane są między innymi w środowiskach prawicowych, które ostro protestują nad pomysłami jej likwidacji, dlatego zadaliśmy po spotkaniu pytanie o to w jakim kierunku pójdzie polityka PiS  i jak wyglądają prace w tym zakresie.

- Absolutnie nie poddamy się naciskom, żeby zlikwidować gotówkę, wręcz przeciwnie uważamy, że ta stabilna baza w postaci fizycznego pieniądza to jest gwarant tego, że my mamy kontrolę nad naszym systemem fiskalnym. Oczywiście chcemy żeby było jak najwięcej cyfrowych usług, płatności mobilnych. To jest coś w czym Polska jest też absolutnym liderem, ale gotówka jest niezbędna dlatego, że jeśliby zniknęła i wszystko byłoby wirtualne to można byłoby doprowadzić do potężnego ataku spekulacyjnego na Polskę i momentalnie moglibyśmy zostać osłabieni. My się na to na pewno nie zgodzimy - przekazał Nowinom wiceminister Jabłoński.

Zobacz też:

https://www.nowiny.pl/wiadomosci/223866-raciborska-karta-mieszkanca-i-karta-seniora-dostepne-w-aplikacji-mobywatel-relacja-na-zywo.html

wybory 1 wiadomość, 5 komentarzy w dyskusji

Ludzie

Paweł Jabłoński

Raciborzanin, od 2019 podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .137) 19.09.2023 03:33

a kaj je ksiunc ? Ksiunc gwarantem jedynym że une jeszcze bydom u koryta

~Rosita (195.246. * .102) 18.09.2023 23:15
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~WujStaszek (195.254. * .225) 18.09.2023 21:27

Niech wam Ambroży miodu dołoży.
Czcze gadanie. Politycy, to tacy średniowieczni błaźni. Byle gadać i fikać

MichalGR 18.09.2023 21:18
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A Gabi dalej Nicnierobicz.

~poprafka2 (69.67. * .54) 18.09.2023 21:07
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Eh ten Jabłoński ,eh ten Jabłoński
To nie jest całkiem nasz synek śląski,
Bo opowiada wciąż dyrdymały,
W głowie za ciasny, w kroku za mały

Eh ten Cieszyński ,powiedzmy szczerze :
Oczka spryciarza w marnym pozerze!!
Chociaż potężnej chłop jest postury
Jak cienki Janusz wciąż plecie bzdury!!