Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborska karta mieszkańca i karta seniora dostępne w aplikacji mObywatel [RELACJA NA ŻYWO]

Racibórz jako pierwszy w województwie śląskim wprowadza aplikację mObywatel w miejskim formacie. Raciborska Karta Mieszkańców i Karta Seniora będą dostępne elektronicznie.

Raciborska karta mieszkańca i karta seniora dostępne w aplikacji mObywatel [RELACJA NA ŻYWO]Mariusz Weidner
Konferencja prasowa z udziałem udziałem ministra cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego, wiceministra Pawła Jabłońskiego oraz prezydenta Raciborza Dariusza Polowego odbyła się 18 września.

Chwilę po 9.30 w Sali Kolumnowej w Urzędzie Miasta Racibórz rozpoczęła się dziś (18.09) konferencja prasowa z udziałem ministra cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego, wiceministra Pawła Jabłońskiego oraz prezydenta Raciborza Dariusza Polowego. Tematem spotkania z dziennikarzami była dostępność raciborskiej karty mieszkańca w aplikacji mObywatel.

NA ŻYWO KONFERENCJA PRASOWA MINISTRA CIESZYŃSKIEGO W RACIBORZU

Na początku konferencji Paweł Jabłoński przypomniał, że 14 lipca została wprowadzona najnowszą wersję aplikacji mObywatel. Przypomnijmy, że najważniejszą nowością jest mDowód, który zastąpił dotychczasowy e-dowód. Dzięki wejściu w życiu ustawy o aplikacji mObywatel mDowód to cyfrowy dowód tożsamości, który traktowany jest na równi z tradycyjnym dowodem osobistym. Każdy może wylegitymować się mDowodem na terenie całego kraju, także w urzędzie. - Racibórz jako jeden z pierwszych samorządów w Polsce i jako pierwszy samorząd w województwie śląskim wprowadza lokalne karty w aplikacji mObywatel - poinformował.

Następnie głos zabrał minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. - Chcemy, aby większe miasta jak i mniejsze gminy miały możliwość wprowadzania udogodnień w aplikacji mObywatel dla swoich mieszkańców - zwrócił uwagę wyrażając radość, że Racibórz zdecydował się na taką innowację. Minister Cieszyński podkreślił, że elektroniczne udogodnienia wbrew pozorom nie są tylko dla osób młodych. - Jest to chyba największe kłamstwo w sferze cyfryzacji. Seniorzy doskonale sobie radzą w tym zakresie - mówił.

Jako trzeci podczas konferencji zabrał głos gospodarz Raciborza Dariusz Polowy. Zauważył, że miejskie karty mogły zostać wprowadzone w wersji tradycyjnej i własnym sumptem samorządu, a w późniejszym czasie zostałyby połączone z systemami ogólnokrajowymi. - Wydaje mi się jednak, że bardziej racjonalnym podejściem było wykorzystać potencjał, który daje aplikacja mObywatel - mówił. - Każdy z naszych mieszkańców otrzyma dzięki temu łatwy dostęp do np. rozkładu jazdy autobusów, czy harmonogramu wywozu śmieci - wymieniał.

Dziennikarz portalu Nowiny.pl oraz Nowin Raciborskich Mariusz Weidner pytał, czy w związku z wprowadzeniem kart, raciborzanie mogą liczyć na jakieś rabaty bądź zniżki. Prezydent Polowy odpowiedział, że nie są one istotą wprowadzenia nowych udogodnień. - Chcemy podwyższać komfort mieszkańców - podkreślił.

WYPOWIEDZI POKONFERENCYJNE DLA LOKALNYCH MEDIÓW


Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~taCyT8 (169.59. * .219) 18.09.2023 23:43

Panowie, Panowie. spotkanie ,news do prasy i fota bez pięknej Ewy? no jak można ?.. ano można ..starcy ponoć od zawsze wolą podglądanie Zuzanny... TYLKO SKĄD TEN SMRÓD?

~WujStaszek (195.254. * .225) 18.09.2023 21:30

Najpierw zlikwiduj smród w grodzie, a nadto nie przejmuj się co będzie po dzie.

~Polowenowiny (5.173. * .105) 18.09.2023 20:14
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~piszy5 (158.85. * .141) 18.09.2023 19:22

Eh ten Jabłoński ,eh ten Jabłoński
To nie jest całkiem nasz synek śląski:
W kroku za mały w głowie za wąski.

Eh ten Cieszyński ,powiedzmy szczerze :
Oczka spryciarza w marnym pozerze!!
Chociaż potężnej nadal postury
Jak cienki Janusz wciąż plecie bzdury!!

Eh ten Polowy,eh ten Polowy
Czy już dokupił olej do głowy?
Jak ma lansować najnowsze trendy
Kiedy brakuje ślicznej Gawędy?

a gdzie , gdzie AniaR? czy kto widział AnięR?

~wtf (46.223. * .200) 18.09.2023 18:10

No jak to tak: bez rabatów i zniżek?
Przecież wybory idą!

~Pickok (45.151. * .139) 18.09.2023 10:22

Zabrakło w artykule czym jest ta karta mieszkanca?

~tchórzPolowy (78.31. * .162) 18.09.2023 10:16

Polowy ty najpierw słuchaj mieszkańców a nie lansuj się!!!W sprawie smrodu z Brzezia chowasz głowę w piasek jak struś!!