Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Hałas w Radlinie. Gdzie jego źródło?

JSW donosi o kolejnym kroku w uruchamianiu Bloku Elektrociepłowni Radlin, co może skutkować wystąpieniem hałasu.

Hałas w Radlinie. Gdzie jego źródło?JSW Koks S.A.
JSW informuje, że przeprowadzane czynności są bezpieczne i niezbędne dla realizacji całej inwestycji

Urzędnicy z Radlina przekazują informację o otrzymanym piśmie od JSW Koks S.A., w którym zaznaczono możliwość okresowych, zwiększonych poziomów hałasu związanych z budową elektrociepłowni.

- Od 14 maja do 7 czerwca realizowany będzie olejny etap rozruchu Bloku Elektrociepłowni Radlin, dj. dmuchanie kotła i rurociągów łączących, zgodnie z procedurą technologiczną. W związku z tym wystąpi kontrolowany wydmuch pary do atmosfery, poprzez systemy wydmuchowe (tłumiki hałasu) a co za tym idzie, mogą pojawić się podwyższone poziomy emisji hałasu - dowiadujemy się z komunikatu prasowego.

JSW Koks S.A. prognozuje, że zrzut pary następować będzie w godzinach między 7.00 a 12.00 oraz między 12.00 i 17.00. - Czynności te wynikają z zaplanowanej procedury technologicznej, są bezpieczne i niezbędne dla realizacji całej inwestycji - dodano.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jas (46.204. * .129) 15.05.2024 17:36
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

zxc 13.05.2024 14:21

Ile to już trwa ta "budowa". Jeszcze tego nie uruchomili? OMG!