Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Great September Showcase Festival & Conference – Łódź stolicą polskiej muzyki

Konferencje, spotkania z artystami, warsztaty, wystawy, wydarzenia towarzyszące, a przede wszystkim koncerty – łącznie ponad 100 wykonawców. W jednym miejscu przedstawiciele branży muzycznej: promotorzy, wydawcy, bookerzy, content creatorzy i dziennikarze. W miniony weekend, na zaproszenie organizatorów, braliśmy udział w drugiej edycji festiwalu Great September.

Great September Showcase Festival & Conference – Łódź stolicą polskiej muzykiMaciej Kanik
Great September Festival to wydarzenie, w ramach którego prezentowali się przede wszystkim młodzi artyści

Great September Festival to wydarzenie, w ramach którego prezentowali się przede wszystkim młodzi artyści. Dla wielu z nich była to szansa, by zaistnieć w branży muzycznej i pozyskać słuchaczy. Klubowe, małe sceny, intymna atmosfera i niezwykły klimat charakteryzowały to trwające trzy dni wydarzenie zorganizowane, w wyróżniającej się na tle innych festiwali, klubowej formule.

Liczba klubów, które zaangażowały się w Great September i gościły artystów była tak duża, że ciężko było, szczególnie w pierwszym dniu, podjąć decyzję gdzie spędzić czas. Największa ilość koncertów skupiała się wokół trzech z nich, usytuowanych blisko siebie: Lordi’s Club, 6 Dzielnica i Łódź Kaliska.

Jann

To właśnie w Lordi’s Club można było posłuchać Błoto - założone przez muzyków EABS, duet Skalpel, popowo-raperski Lesbijski Groove czy jazzowy Marcel Baliński Trio. W tym samym miejscu, drugiego dnia festiwalu, odbył się niezwykle energetyczny koncert zespołu Lodrofon, a swoją muzykę z pogranicza popu i alternatywy prezentował młody, utalentowany Jann. Trzeci muzyczny dzień w Lordi’s Club zakończyła rapowa ekipa Ćpaj Stajl.

MudO

Każdy z klubów, każda mała scena była szansą na poznanie nowych brzmień i muzyczną inspirację. Do takich należały zapewne występy Mud/o w klubie Wooltura czy hipnotyzujący koncert Poli Chobot z Adamem Baranem w Domu Literatury.

Lordofon

Centrum wydarzeń festiwalu skupione była wokół ulicy Piotrkowskiej, gdzie znajdowała się Scena Główna mBank. To tutaj tłumy bawiły się przy przebojach Dariii Zawiałow, Mroza czy Rosalie.

Nietypowa forma Great September daje szansę na wyróżnienie się wśród setek festiwali i przetrwanie na rynku. Mało znani artyści, wydarzenia towarzyszące, ciekawi goście oraz oryginalne, często bardzo zaskakujące miejsca powodują, iż warto poświęcić czas, by pojawić się w Łodzi i odkrywać nowe muzyczne zakamarki.

Festiwal Great September został zorganizowany przez Fundację Independent i Miasto Łódź pod patronatem Akademii Muzycznej i Akademii Sztuk Pięknych.

Maciej Kanik | Nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].