Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Depilacja laserowa na jak długo wystarcza? Ile utrzymuje się efekt?

Depilacja laserowa to zabieg, który cały czas zwiększa swoją popularność. Nie da się ukryć, że jest to jedna z najskuteczniejszych obecnie metod występujących w salonach kosmetycznych. Ze względu na trwałość zabiegów coraz częściej korzystają z niej kobiety jak i mężczyźni.

Depilacja laserowa na jak długo wystarcza? Ile utrzymuje się efekt?

Depilacja laserowa – czym dokładnie jest?

Depilacja laserowa, to doskonała alternatywa dla innych metod pozwalająca trwale pozbyć się niechcianego owłosienia.

Depilacja laserowa skupia się przede wszystkim na cebulkach włosów prowadząc do ich trwałego niszczenia. W wyniku światła jakie dociera do skóry, które przekształca się w energię cieplną prowadzi do jej trwałego niszczenia. Efektem tego zjawiska jest redukcja włosów po upływie 10-14 dni od momentu przeprowadzenia zabiegu. Artykuł powstał przy współpracy z salonem usuwania owłosienia laserem z Wrocławia oraz Warszawy. Tel 791292874. 

Redukcja włosów po zabiegu depilacji laserowej następuje w sposób nieregularny. Włosy wypadają w miejscach, gdzie występowała ich faza aktywnego wzrostu. Z tego względu do wypadania włosów dochodzi stopniowo i nieregularnie (plamiście). A w celu ich całkowitej redukcji konieczne wykonanie jest kilku zabiegów w odpowiednich odstępach czasu (4-6 tygodni).

Skuteczność depilacji laserowej i liczba wymaganych zabiegów mogą się różnić w zależności od indywidualnych czynników, takich jak rodzaj skóry, kolor włosów, obszar poddawany depilacji oraz czułość na laser. Dlatego trudno podać jednoznaczną odpowiedź na te pytania.

Jednakże, w przypadku większości osób, depilacja laserowa wymaga serii zabiegów, zazwyczaj w odstępach od 4 do 8 tygodni, aby osiągnąć trwałe efekty. Wynika to z faktu, że włosy rosną w różnych fazach cyklu wzrostu, a laser jest skuteczny tylko na włosy w fazie wzrostu aktywnego.

Liczba zabiegów depilacji laserowej potrzebnych do osiągnięcia trwałych rezultatów również może się różnić. Przeciętnie, zaleca się wykonanie od 6 do 8 sesji, ale może być potrzebnych więcej lub mniej, w zależności od indywidualnych czynników.

Ważne jest kontynuowanie serii zabiegów depilacji laserowej zgodnie z zaleceniami specjalisty, nawet jeśli zauważasz pewne rezultaty już po pierwszych zabiegach. Regularne sesje zapewniają skuteczne osłabienie wzrostu włosów, a ostateczne wyniki uzyskuje się po kilku zabiegach.

Po serii pełnych zabiegów, większość osób doświadcza znacznego zmniejszenia ilości i grubości włosów na obszarze poddanym depilacji laserowej. Efekty są zwykle długotrwałe, ale nie gwarantują całkowitego usunięcia wszystkich włosów na zawsze. Może być konieczne wykonanie okresowych zabiegów przypominających w celu utrzymania osiągniętych rezultatów.

W każdym przypadku zalecamy skonsultowanie się z doświadczonym specjalistą od depilacji laserowej, który oceni Twoje indywidualne warunki i dostosuje plan zabiegów do Twoich potrzeb.

Depilacja laserowa – na ile wystarcza?

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. Dzięki wykonaniu serii zabiegów, która obejmuje 6-8 wizyt, co okres 4-6 tygodni efekt gładkiej skóry utrzymuje się ponad 12 miesięcy po tym czasie należy wykonać zabieg przypominający, który utrwala efekty zabiegów. Ze względu na fakt, że organizm posiada zdolność regeneracji, depilację laserową zaleca się odświeżać wykonując tak zwany zabieg przypominający, podtrzymujący efekt całej serii zabiegów. Wtedy efektem możemy się cieszyć przez długie lata. Zabieg przypominający to nie jest już pełna seria zabiegów, tylko jeden zabieg utrwalający efekt.

Warto podkreślić, że depilacja laserowa zapewnia najdłuższe efekty spośród wszystkich metod z jakimi mamy do czynienia. Ponadto oprócz efektu gładkiej oraz zadbanej skóry, zabiegi depilacji laserowej pozwalają uwolnić się od problemów skórnych w postaci wrastających włosów, podrażnień po goleniu czy zjawiska zapalenia mieszków włosowych.

Jest to więc doskonała alternatywa dla osób borykających się z nadmiernym, ciemnym owłosieniem, które często sprawia problem i stanowi przyczynę dyskomfortu każdego dnia.

Materiał zewnętrzny