Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Procesja błagalna w Tworkowie na Odpust do Urbanka [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wierni prowadzeni przez ministrantów, Marianki, orkiestrę i poczty sztandarowe ruszyli spod kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Tworkowie o 9. Proboszcz pozdrowił ich przed wyjściem słowami: Pan z wami! Podążający za nim przez całą drogę śpiewali. Do procesji dołączali na trasie przez wieś jej kolejni mieszkańcy.

Procesja błagalna w Tworkowie na Odpust do Urbanka [ZDJĘCIA, WIDEO]
28 maja spod kościoła w Tworkowie ruszyła do kościółka na Urbanku procesja błagalna

Materiał wideo:

W tworkowskiej parafii odbyła się tradycyjna uroczystość odpustowa ku czci świętego. Urbana. Z kościoła parafialnego przeszła procesja błagalna, by o 10.30 uczestniczyć przy kościele filialnym pw. św. Urbana w sumie odpustowej.

Wierni musieli pokonać pieszo trasę 2,5 km. Nad ich bezpieczeństwem czuwali miejscowi strażacy - wóz z OSP wyjechał w trasę, za nim ruszyła procesja. Straż wystawiła swoje poczty sztandarowe w pochodzie.

Wybór pieśni intonował proboszcz ks. Piotr Tkocz.

Mężczyźni nieśli figurę św. Urbana, która na co dzień znajduje się w świątyni w Tworkowie.

W ciągu roku parafianie dwukrotnie udają się do kościółka, na Urbanek - w maju, gdy kościół wspomina św. Urbana oraz w sierpniu na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

W tym roku przewodniczył jej ojciec Romuald Kszuk, który wygłosił Słowo Boże. Na mszy świętej parafianie dziękowali za łaski i prosili o urodzaje.

WIDEO: POCZĄTEK PROCESJI TRANSMITOWALIŚMY NA ŻYWO Z TWORKOWA

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Łoś (5.184. * .215) 29.05.2023 20:44

Powinni modlić się o solidny przelew od Wosia. IV liga to nie żarty.

~Katolik666 (185.135. * .46) 29.05.2023 02:11

Powinni "błagać" o solidną dawkę rozumu - żeby uwolnić się od watykańskiego okupanta.

~Kollo (185.135. * .46) 29.05.2023 02:05

Średniowiecze... Tylko tych zindoktrynowanych, przez bezmyślnych rodziców, dzieci szkoda... Starzy i "głupi" niech sobie urządzają "średniowieczne teatrzyki" ale młodym dajcie spokój!!! Kult "pana, wójta i plebana" to archaizm, przeszłość!!!