Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybnicka Karta Mieszkańca już działa. Co daje i jak ją założyć?

- Chcesz aktywnie uczestniczyć w życiu miasta i korzystać z rybnickiej oferty kulturalno-sportowej? Załóż Rybnicką Kartę Mieszkańca „Rybka” - przekonują pracownicy Urzędu Miasta w Rybniku.

Rybnicka Karta Mieszkańca już działa. Co daje i jak ją założyć?
Rybnicka Karta Mieszkańca, dzięki specjalnym zniżkom, ulgom, benefitom i uprawnieniom to istotny bonus dla mieszkańców miasta, który dodatkowo zwiększa poczucie wspólnoty lokalnej. (fot. UM w Rybniku)

Pakiet zniżek i ulg przygotowany przez Partnerów Programu ma sprawić, że z Rybnicką Kartą Mieszkańca odwiedzisz interesujące miejsca, weźmiesz udział w ciekawych wydarzeniach, skorzystasz z obiektów sportowych. A wszystko to w specjalnych, niższych cenach.

Co to takiego?

Rybnicka Karta Mieszkańca „Rybka” to program, który mieszkańcom Rybnika i osobom płacącym w Rybniku podatek PIT daje specjalne zniżki, ulgi, benefity i uprawnienia, to program przygotowany przez Miasto dla mieszkańców. - Na dobry początek Rybnicka Karta Mieszkańca Rybka oferuje ulgi i zniżki na wybrane wydarzenia kulturalne i sportowo-rekreacyjne – mówimy tu o zniżkach rzędu 20%! Będą też zniżki specjalne – oferowana przez MOSiR „Godzina Rybniczanina”, czyli tzw. Happy Hour, pozwoli na zakup biletu na basen w cenie 1 zł – mówi prezydent Rybnika, Piotr Kuczera. – Już niedługo karta ruszy z ofertą zniżek na abonamenty parkingowe i bilety okresowe w komunikacji miejskiej. Z czasem ofertę będziemy rozszerzać na podmioty prywatne. Mam nadzieję, że karta zachęci mieszkańców do liczniejszego korzystania z rybnickiej oferty – zarówno w zakresie codziennego użytkowania miejskiej infrastruktury jak i atrakcyjnego spędzania czasu wolnego – dodaje gospodarz miasta.

Kto może otrzymać kartę „Rybka”

Użytkownikiem Karty może zostać osoba fizyczna, spełniająca przynajmniej jeden z poniższych warunków:

  • jest zameldowana na pobyt stały w Rybniku;
  • rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych w Rybniku oraz deklaruje w zeznaniu podatkowym, że jej miejscem zamieszkania jest Rybnik;
  • dzieci (w wieku do 18 roku życia) osób, o których mowa powyżej
  • przebywa w placówce opiekuńczo-wychowawczej w Rybniku (w wieku do 18 roku życia),
  • jest studentem uczelni zameldowanym w Rybniku na pobyt czasowy.

Osoby niezameldowane w Rybniku, ale mieszkające tutaj i rozliczające podatki muszą dołączyć (lub okazać do wglądu) do składanego wniosku stosowne dokumenty:

  • pierwszą stronę zeznania PIT za rok poprzedni (z widocznym adresem zamieszkania w Rybniku), z potwierdzeniem złożenia go w Urzędzie Skarbowym w Rybniku lub zaświadczenie wydane przez Urząd Skarbowy o odprowadzaniu podatku w Rybniku;
  • w przypadku rozliczenia PIT przez internet – pierwszą stronę deklaracji PIT, wraz z UPO z widocznym identyfikatorem dokumentu

Jak uzyskać kartę Rybka?

Aby zostać użytkownikiem Karty Rybka, należy wejść na stronę rybka.rybnik.eu, zarejestrować się na stronie, a następnie złożyć wniosek o przystąpienie do programu. Można się również zarejestrować poprzez aplikację Halo! Rybnik. - Wystarczy przejść krok po kroku przez prosty proces rejestracji online. Po zainstalowaniu aplikacji miejskiej „Halo! Rybnik” każdy z użytkowników uprawnionych do posiadania Rybnickiej Karty Mieszkańca będzie mógł uruchomić jej elektroniczną wersję właśnie z poziomu tej aplikacji. Możliwości programu są w zasięgu ręki. Wydawane będą także typowe karty fizyczne, w wersji plastikowej, jednak stawiamy na kartę mobilną, czyli kartę w aplikacji Halo! Rybnik, która po okazaniu czy też zeskanowaniu w punkcie będzie uprawniała do zniżki/benefitu – tłumaczy Robert Cebula Sekretarz Urzędu Miasta Rybnika, inicjator wdrożenia Karty Mieszkańca.

Po co ta karta?

Wprowadzenie karty ma na celu zachęcenie mieszkańców do jeszcze bardziej aktywnego uczestniczenia w życiu miasta i liczniejszego korzystania z rybnickiej oferty kulturalnej i sportowej. Pakiet zniżek i ulg przygotowany przez Partnerów Programu sprawi, że z Rybnicką Kartą Mieszkańca odwiedzisz interesujące miejsca, weźmiesz udział w ciekawych wydarzeniach, skorzystasz z obiektów sportowych. A wszystko to w specjalnych, niższych cenach! Aktualna oferta to 20 % zniżki na wybrane wydarzenia kulturalne i sportowe, to wejście na basen za 1 zł, już niedługo oferta zostanie poszerzona o tańsze abonamenty parkingowe i bilety komunikacji miejskiej. Rybnicka Karta Mieszkańca, dzięki specjalnym zniżkom, ulgom, benefitom i uprawnieniom to istotny bonus dla mieszkańców miasta, który dodatkowo zwiększa poczucie wspólnoty lokalnej. Wprowadzenie karty ma także na celu zwiększenie wpływów z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych – z programu mogą korzystać osoby, które w zeznaniu podatkowym deklarują jako miejsce swojego zamieszkania Miasto Rybnik.

Ludzie

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].