Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Krystyna Wałach w ostatniej drodze. "Chociaż dzisiaj się żegnam, jeszcze się spotkamy" [ZDJĘCIA]

- Bóg zna jej wszystkie czyny. Nie jest surowym sędzią, ale wyciąga do niej swą miłosierną dłoń - powiedział ks. Grzegorz Jagieł podczas mszy pogrzebowej śp. Krystyny Wałach.

Krystyna Wałach w ostatniej drodze. "Chociaż dzisiaj się żegnam, jeszcze się spotkamy" [ZDJĘCIA]
5 kwietnia odbył się pogrzeb śp. Krystyny Wałach - rybnickiej radnej. Pożegnały ją tłumy mieszkańców Chwałęcic.

Była wzorem do naśladowania

Śp. Krystyna Wałach była rybnicką radną. Zmarła 2 kwietnia po długiej  i ciężkiej chorobie. Miała 60 lat. Pozostawiła pograżoną w smutku rodzinę - męża, troje dzieci, wnuki. Pogrzeb odbył się 5 kwietnia.

- Śmierć nie pyta, nie uprzedza, nie dyskutuje. Pozostawia ból, który jest trudny do zniesienia - powiedział ks. Grzegorz Jagieł. Proboszcz parafii w Rybniku-Chwałęcicach przypomniał, że śp. Krystyna Wałach szukała dobra w drugim człowieku i była wzorem do naśladowania. - Dlatego wybrałem Ewangelię o uczynkach miłosierdzia, bo to jest nasz prosta droga do nieba - podkreślił ks. Grzegorz Jagieł i dodał, że Krystyna Wałach za życia pomagała potrzebującym bezinteresownie.

Pełny kościół i długi kondukt pogrzebowy

Śp. Krystynę Wałach żegnała rodzina, przyjaciele, mieszkańcy Chwałęcic, przedstawiciele samorządu z prezydentem Piotrem Kuczerąna czele, urzędnicy, członkowie klubów i stowarzyszeń, senator Wojciech Piecha. Świątynia wypełniła się po brzegi.

Bądźcie szczęśliwi

Serca zgromadzonych w świątyni wiernych ścisnęły się, gdy ksiądz Grzegorz Jagieł odczytał słowa pożegnania skreślone przez Krystynę Wałach przed śmiercią. Dziękowała mężowi za 37 lat małżeństwa i opiekę w czasie choroby, dziękowała swoim dzieciom, wnukom, szwagrom, przyjaciołom. Dziękowała prezydentowi, zastępcom prezydenta, radnym miejskim, radnym dzielnicy, strażakom, gospodyniom, pracownikom OPS, urzędnikom, pocztom sztandarowym, radzie parafialnej, lekarzom i pielęgniarkom, którzy "z wielką serdecznością podejmowali wysiłki dla ratowania mojego życia".

- Żegnajcie najbliżsi, wszyscy moi drodzy i bliscy mojemu sercu. Bądźcie szczęśliwi. Chociaż dzisiaj się żegnamy, jeszcze się spotkamy

- wybrzmiały słowa zmarłej

Po mszy sformowano kondukt żałobny, który udał się na pobliski cmentarz. Tam pochowano śp. Krystynę Wałach.


Czytaj również:

Zmarła radna Krystyna Wałach z Rybnika-Chwałęcic

Ludzie

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].