Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zdesperowany mieszkaniec powiatu wodzisławskiego wjechał samochodem do wody. Uratowali go policjanci z Krzyżanowic

33-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego poinformował w mediach społecznościowych, że zamierza odebrać sobie życie. Znajomi zaalarmowali policjantów, którzy ruszyli do akcji. Zdążyli w ostatnim momencie.

Zdesperowany mieszkaniec powiatu wodzisławskiego wjechał samochodem do wody. Uratowali go policjanci z Krzyżanowic
Na miejscu interweniowali również strażacy zawodowi z Raciborza oraz miejscowi ochotnicy. Ściągnięto również ekipę płetwonurków z Bytomia. Wydobycie samochodu z wody zajęło kilka godzin (fot. OSP Roszków).

Napisał to w portalu społecznościowym

Do dramatycznego zdarzenia doszło 30 września około godz. 10.45 na terenie wyrobisk pożwirowych w Roszkowie (pow. raciborski). Nieoficjalnie ustaliliśmy, że mężczyzna najprawdopodobniej wjechał samochodem do wody celowo. Wcześniej napisał w portalu społecznościowych, że zamierza odebrać sobie życie. Przeczytał to jeden z jego znajomych, który zaalarmował policję.

Pomoc nadeszła w samą porę

Policja nie komentuje okoliczności zdarzenia. - Policjanci zauważyli samochód, którego kierowca chwilę wcześniej wjechał do wody. Natychmiast ruszyli z pomocą i uratowali kierowcę. To 33-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Desperat był nietrzeźwy. Miał 1 promil alkoholu. Trafił do szpitala dla nerwowo i psychicznie chorych w Rybniku.

W tym samym miejscu doszło do tragedii

Zdjęcie wykonane na miejscu zdarzenia, do którego doszło 30 września. Prawdopodobnie jest to to same miejsce, w którym 11 lipca 2021 r. zdarzył się tragiczny wypadek. Wówczas do wody stoczył się samochód z dwoma osobami w środku - kobietą i mężczyzną. Kobieta nie przeżyła wypadku. Na tożsamość miejsca obu zdarzeń wskazuje porównanie zdjęć oraz znicze widoczne na fotografii z 30 września (fot. OSP Roszków).


 Nie odbieraj sobie życia! 

Jeśli przychodzą Ci do głowy myśli samobójcze, koniecznie skorzystaj z pomocy. Nie ma sytuacji bez wyjścia! Jest wiele osób, które chcą Ci pomóc. Warto zadzwonić na jeden z numerów specjalnych telefonów zaufania. Nikt nie dowie się o tym, że dzwoniłeś, a na pewno uda się w ten sposób znaleźć rozwiązanie Twoich problemów:

  • Ogólnopolski Telefon Zaufania dla osób w kryzysie emocjonalnym: 116 123
  • Ogólnopolski Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Telefon zaufania Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach: 800 163 090
  • Telefon wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym: 800 702 222
  • Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska linia": 800 120 002