Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tragedia w Roszkowie. Samochód stoczył się do stawu. Nie żyje kobieta

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem w Roszkowie (gm. Krzyżanowice). Utopiła się 34-letnia kobieta.

Tragedia w Roszkowie. Samochód stoczył się do stawu. Nie żyje kobieta
33-latek przeżył tragiczne w skutkach zdarzenie. 34-letnia kobieta niestety nie miała tyle szczęścia. Fot OSP Roszków.

Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, do zdarzenia doszło w niedzielę 11 lipca o godzinie 4.04 w Roszkowie przy ulicy Kolejowej. – Samochód osobowy stoczył się do zbiornika wodnego. W samochodzie znajdowały się dwie osoby, jednej udało się wyjść, druga została wyłowiona z wody. O godz. 06:20 sytuacja została opanowana, samochód został wyciągnięty na brzeg – dowiadujemy się.

Nie udało się pomóc 

Informację potwierdza oficer prasowy raciborskiej straży pożarnej bryg. Roland Kotula. Wyjaśnia, że zgłoszenie, które wpłynęło do straży, dotyczyło samochodu, który stoczył się do zbiornika powstałego po dawnym wyrobisku żwiru. – Był to samochód renault thalia – uszczegóławia strażak

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu z łodzią motorową, dwie najbliższe OSP oraz grupę ratownictwa wodno-nurkowego z Bytomia. Pojechał tam również zastępca komendanta mł. bryg. Paweł Sowa. – Niestety, „po zejściu” płetwonurków i wydobyciu ciała 34-letniej kobiety, będący już na miejscu zespół ratownictwa medycznego nie był w stanie przywrócić czynności życiowych poszkodowanej. Stwierdzono zgon – relacjonuje oficer prasowy. I jak dodaje, samochód znajdował się na głębokości około 5 metrów. Działania straży zakończyły się po godzinie 7.00.

W samochodzie znajdował się również mężczyzna, któremu udało wydostać się z samochodu. – Mężczyzna chciał pomóc kobiecie, ale niestety nie udało mu się to. Finał tego zdarzenia jest nieszczęśliwy – kontynuuje bryg. Roland Kotula.

Noc nad zbiornikiem 

Okoliczności wypadku wyjaśnia raciborska policja. – Z naszych ustaleń wynika, że nad tym zbiornikiem para spędziła noc. Prawdopodobnie spożywali alkohol. W trakcie ich snu auto stoczyło się do wody. Mężczyzna przebudził się, jak woda dostawała się do samochodu i otworzył drzwi. Jak to zrobił, samochód poszedł na dno – przekazuje mł. asp. Paweł Malcharczyk z raciborskiej policji. I jak precyzuje policjant, byli to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego.  

fot. OSP Roszków

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ddreporter (88.156. * .42) 12.07.2021 19:24
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Rezyser (94.78. * .58) 11.07.2021 20:07
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Goscc (46.134. * .15) 11.07.2021 13:25
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Jak ktos parkuje przy wodzie to dla swojego bezpieczenstwa stawia sie auto w poprzek wtedy jest bezpieczniej ale malo kto tak robi