Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowoczesna szkoła otwarta na świat, czyli nowy projekt w Ekonomiku

"Nowoczesna szkoła otwarta na świat" (2022-1-PL01-KA121-VET-000061251) to kolejny projekt Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu realizowany w ramach programu Erasmus+ w sektorze: Kształcenie i szkolenie zawodowe.

Nowoczesna szkoła otwarta na świat, czyli nowy projekt w Ekonomiku
"Nowoczesna szkoła otwarta na świat” to kolejny projekt Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu realizowany w ramach programu Erasmus +. Fot. ZSE

Dzięki akredytacji (2021-1-PL01-KA120-VET-000042980) przyznanej przez Agencję Narodową do 2027 roku, szkoła ma gwarancję finansowania kolejnych wyjazdów - zarówno dla uczniów, jak i kadry.

Już 5 marca grupa 16 uczniów rozpoczęła mobilność z kierunków: technik ekonomista, technik rachunkowości, technik reklamy, technik logistyk, technik spedytor i technik handlowiec. Uczniowie wyjadą do słonecznej Malagi, by tam odbywać swoje czterotygodniowe praktyki zawodowe.

Uczestnicy projektu poświęcili wiele czasu i energii, aby rzetelnie przygotować się do mobilności. Uczestniczyli w kursie języka hiszpańskiego, języka angielskiego zawodowego oraz w zajęciach z pedagogiem. Współpracując z firmą pośredniczącą EuroMind, dyrektor szkoły – Paweł Ptak wraz z koordynatorką projektu – Anną Karwowską-Kosztyłą wzięli udział w wizycie przygotowawczej w Hiszpanii, która miała na celu poznanie warunków pobytu uczniów oraz ich miejsc praktyk. Wszystko zostało sprawdzone i dopięte na ostatni guzik.

Przygotowani do wyjazdu uczniowie mogą więc wyruszyć bez obaw i skupić się na tym, żeby zdobywać cenne doświadczenie i wiedzę zawodową, rozwijać swoje umiejętności językowe oraz poznawać ciekawych ludzi, nowe miejsca i fantastyczne smaki.

Wszystko to możliwe jest dzięki wsparciu funduszy europejskich programu Erasmus+, który dofinansował projekt Zespołu Szkół Ekonomicznych kwotą 57 864 euro.

źródło: Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].