Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Studniówka Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku 2023 [ZDJĘCIA]

Zespół Szkół Technicznych w Rybniku będzie mieć w tym roku cztery studniówki. Jako pierwsi poloneza zatańczyli uczniowie klasy mistrzostwa sportowego o profilu technik spedytor oraz technicy pojazdów samochodowych.

Studniówka Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku 2023 [ZDJĘCIA]
Emilia Gutt i Natalia Rojek w rozmowie z Nowinami przyznały, że trochę stresowała je pierwsza część studniówki - z podziękowaniem dla nauczycieli i polonezem. Obawiały się potknięcia w polonezie, jednak nic takiego nie miało miejsca. Po wszystkim odetchnęły z ulgą.

Pierwszą studniówkę Tygla w tym roku otworzył wicedyrektor Sebastian Cyroń. Przyznał, że po czterech latach nauki patrzy dziś na uczniów prawie jak na absolwentów szkoły. Podziękował im, że wybrali Tygla i życzył, aby pozostali uczciwymi ludźmi i walczyli o spełnienie marzeń.

Sebastian Cyroń jest absolwentem "Tygla". Swoją studniówkę miał w 2003 roku. - Bardzo dobrze wspominam moją studniówkę. To jedno z ważniejszych wydarzeń w szkole, a może i w życiu - powiedział Nowinom.

W tegorocznym sezonie studniówkowym dominują długie suknie wieczorowe. Można się o tym przekonać przeglądając obszerną fotorelację ze studniówki rybnickiego Tygla.

Nauczyciele, których się nie zapomina

Emilia Gutt i Natalia Rojek to uczennice klasy mistrzostwa sportowego o profilu technik spedytor. Którzy nauczyciele najbardziej zapadli im w pamięci? - Na pewno nie zapomnimy naszej kochanej wychowawczyni pani Kwiatkowskiej (nauczycielka przedmiot zawodowych -red.). Będziemy też wspominać panią Marię Szpil z angielskiego. Przed maturą wyciska z nas co się da, ale wiemy, że to dla naszego dobra. Lubimy ją za poczucie humoru - powiedziały.

Wybrał Tygiel i się nie zawiódł

Wśród studniówkowiczów, z którymi rozmawialiśmy, był również Jakub Horny, uczeń klasy o profilu technik pojazdów samochodowych. Wybrał ZST w Rybniku z polecenia znajomych. Liczył, że będzie mógł tu rozwijać swoją pasję, którą jest motoryzacja. Nie zawiódł się. - Jeszcze bardziej w to wszedłem - powiedział Nowinom. Jakub planuje związać swoją przyszłość właśnie z motoryzacją. Po szkole chciałby zostać diagnostą samochodowym.

Technik pojazdów samochodowych Jakub Horny ze swoją partnerką Nikolą Lasota. Dla Jakuba to studniówkowy debiut, natomiast Nikola jest na studniówce już po raz trzeci. Oboje są dobrymi przyjaciółmi - pochodzą z Książenic i znają się od dzieciństwa.

Stare hity w nowych aranżacjach

Spedytorzy i mechanicy z Tygla wybrali na miejsce swojej studniówki Dom Przyjęć "Ewa" niedaleko Rydułtów. Lokal zarezerwowali niemal półtora roku temu. DJ'em w "Ewie" jest Dawid Guzy. Spytaliśmy go, jakiej muzyki nie może zabraknąć na studniówce A.D. 2023. - Młodzież bawi się przy aktualnych hitach polskich i zagranicznych wykonawców, ale nie tylko. W modzie są też przerobione na dzisiejszą modłę przeboje z lat 80-tych i 90-tych, np. "Ostatni raz zatańczysz ze mną Krzysztofa Krawczyka", którą to piosenkę niedawno odświeżył Tribbs - powiedział nam Dawid Guzy.