Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Studniówka Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku 2023... po raz trzeci! [ZDJĘCIA]

Technicy automatycy, elektrycy i spedytorzy z rybnickiego Tygla zatańczyli poloneza 95 dni przed maturą. Prezentowali się obłędnie. Zobaczcie sami.

Studniówka Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku 2023... po raz trzeci! [ZDJĘCIA]
Studniówka uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku. 28 stycznia 2023 roku. Fot. Nowiny.pl.

Studniówka jako zapowiedź życiowej zmiany

- Jest wreszcie to oczekiwane przez Was przez cztery lata wydarzenie - powiedziała wicedyrektor Małgorzata Kunka podczas otwarcia studniówki Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku. Dodała, że bal maturalny jest zapowiedzią zmiany, którą matura wniesie w życie młodych ludzi. Za kilka miesięcy nie będą już uczniami, ale absolwentami Tygla. Z kolei uczniowie wspominali "nieubłaganie długą kolejkę" do szkoły w dniu składania dokumentów i to co było potem.

Lokal trzeba było zarezerwowań półtora roku temu

Uczniowie Tygla na miejsce swojej zabawy studniówkowej wybrali Biały Dom w Rybniku-Ochojcu. - Lokal zarezerwowaliśmy półtora roku temu. Zobaczyliśmy trochę takich miejsc i to najbardziej nam się spodobało - powiedziała Nowinom Wiktoria Wycisło z klasy o profilu technik spedytor. Wiktoria cieszy się, że cztery lata temu wybrała właśnie Tygiel i poleca tę szkołę każdemu. Nauczycielem, którego nie zapomni, jest wychowawca i anglista Tomasz Kula.

Wiktoria Wycisło z klasy o profilu technik spedytor ze swoim studniówkowym partnerem Dominikiem Dąbrowskim. Wiktoria 

Nauczyciele przedmiotów zawodowych - ich się nie zapomni

W podobnym tonie wypowiedzieli się również pozostali uczniowie, z którymi rozmawialiśmy tego wieczoru. Kacper Bezak i Bartosz Musioł to technicy automatycy. - Szkoła reprezentuje dobry poziom. Profil, który wybrałem był ok - powiedział nam Bartosz. Kacper przyznał, że przyszłości z automatyką raczej nie zwiąże, ale cieszy się, że udało mu się ukończyć naukę na tym profilu. Który nauczyciel najbardziej zapadł im w pamięci? - Przemysław Kopacz - odpowiadają zgodnie, a Bartosz po chwili namysłu dodaje jeszcze nauczycielkę matematyki Joanną Holonę.

Uczeń Tygla Kacper Bezak ze swoją partnerką Zuzią Juzwiszyn. Zuzia na co dzień uczęszcza do XIII Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Jakim Górny Śląsk jawi się dla mieszkanki Dolnego Śląska? - Jest w porządku - odpowiada wrocławianka.

Technik automatyk Bartosz Musioł przyszedł na studniówkę z Hanną Hawel.

Nasz kolejny rozmówca to Szymon Śliwiński z klasy o profilu technik elektryk. Dla Szymona Tygiel to nauka przedmiotów zawodowych, które zaciekawiły go w największym stopniu (wielka w tym zasługa nauczyciela Łukasza Lipa).

Technik elektryk Szymon Śliwiński z partnerką Magdaleną Szymurą.

Trzecia z czterech studniówek Tygla

Na zakończenie dodajmy, że tegoroczni maturzyści Zespołu Szkól Technicznych w Rybniku podzielili się na cztery grupy studniówkowe. Studniówka zorganizowana 28 stycznia była trzecią z czterech studniówek Tygla w tym roku.


Zobacz również:

Studniówka Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku 2023 [ZDJĘCIA]

Maturzyści ZST Rybnik bawili się w jankowickiej Arce [ZDJĘCIA, LIVE]