Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Godów: Wprowadzają specjalną kartę PSZOK

W gminie Godów wprowadzają aplikację, która wspiera gospodarowanie odpadami w codziennym życiu, a także kartę PSZOK, która ma z kolei usprawnić i uszczelnić system odbioru odpadów.

Godów: Wprowadzają specjalną kartę PSZOK
Zawarta w aplikacji wyszukiwarka wraz ze stale aktualizowaną bazą odpadów podpowiada jak prawidłowo posegregować śmieci i gdzie należy je wyrzucić.

Eco Harmonogram oferuje użytkownikom szybki i przejrzysty dostęp do harmonogramu wywozu odpadów. Dostępny jest już również bezpłatnie dla mieszkańców gminy Godów. Wystarczy pobrać na swoje urządzenie odpowiednią aplikację.

Jak słyszymy w Urzędzie Gminy w Godowie, aplikacja Eco Harmonogram wspiera gospodarowanie odpadami w codziennym życiu. Jej użytkownik z wyprzedzeniem otrzymuje powiadomienie o nadchodzącym terminie odbioru, zawiadomienie o zmianach w harmonogramie oraz przypomnienie o terminie płatności. Zawarta w aplikacji wyszukiwarka wraz ze stale aktualizowaną bazą odpadów podpowiada jak prawidłowo posegregować śmieci i gdzie należy je wyrzucić. Co daje Eco Harmonogram? Informacje o działalności Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, wyszukiwanie harmonogramu odbioru odpadów po adresie, zawsze aktualny harmonogram w telefonie, powiadomienie o terminie odbioru odpadów komunalnych, eko-edukacja na temat sortowania śmieci.

Ponadto, od 1 marca na PSZOK-u zlokalizowanym przy ul. Piotrowickiej, aby oddać odpady, będzie potrzebna karta PSZOK. Można będzie ją odebrać od 10 lutego w Urzędzie Gminy Godów. Jak tłumaczą godowscy urzędnicy, wprowadzenie karty powinno usprawnić i uszczelnić system odbioru odpadów na PSZOK, tak by trafiały tam odpady pochodzące rzeczywiście od mieszkańców gminy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].