Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zamach na infrastrukturę w gminie Krzanowice. Zniszczono światłowody sieci ostrog.NET

Ktoś zniszczył sieć światłowodową należącą do sieci ostrog.NET. Dostawca internetu przestrzega: czyn ten według kodeksu karnego jest przestępstwem. Dla osób, które wskażą sprawcę lub sprawców przewidziano nagrodę. Straty oszacowano na 100 tys. zł.

Zamach na infrastrukturę w gminie Krzanowice. Zniszczono światłowody sieci ostrog.NET
Firma ostrog.NET poszukuje sprawców. Osoby, które zdecydują się wskazać wandali, otrzymają nagrodę

W poniedziałek 23 stycznia, około godziny 20, odnotowano brak transmisji do Krzanowic, Pietraszyna oraz Borucina. Po przyjeździe na miejsce ekipy serwisowej i wykonaniu pomiarów okazało się, że w Bojanowie przy ul. Krzanowickiej na wysokości boiska ktoś celowo uciął rurę rhdpe wraz z kablem.

- Sprawca uszkodził kabel zaraz przy zejściu ze słupa energetycznego do ziemi, co utrudniało naprawę. Po pracy w ciężkich warunkach ok. 22 udało się naprawić i przywrócić transmisję do Krzanowic. Niestety okazało się, że nadal nie ma transmisji do miejscowości Borucin. Po kolejnych pomiarach ukazały się kolejne zniszczenia na drodze z Krzanowic do Borucina. W dwóch miejscach sprawca uszkodził kabel dokładnie w taki sam sposób jak w Bojanowie - mówi Maciej Musioł z Ostrog.NET.

Dostawca internetu przypomina, że czyn ten według kodeksu karnego jest przestępstwem. I powołuje się przy tym na następujące przepisy: Kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej albo linii kolejowej, tramwajowej, trolejbusowej lub linii metra, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 (art. 254a. [Zamach na urządzenia infrastruktury]).

- Dlatego o zaistniałym przestępstwie zostały powiadomione organy ścigania, a my dołożymy wszelkich starań, aby sprawca został złapany oraz ukarany - słyszymy w firmie, gdzie podkreślają również, że nie może być tak, że ktoś, działając z jakichkolwiek pobudek, niszczy infrastrukturę, która jest niezbędna do pracy, nauki i normalnego funkcjonowania.

- Po przeanalizowaniu zapisów na urządzeniach możemy stwierdzić, że sprawca poruszał się od strony Borucina przez Krzanowice do Bojanowa - precyzują pracownicy, dodając, że pierwsza awaria w Borucinie nastąpiła o 19:57, a przecięcie w Bojanowie o 20:05. - W związku z tym ogromna prośba do osób, które poruszały się w tej okolicy i mają jakiekolwiek informacje lub posiadają nagrania z monitoringu o kontakt z naszą firmą - apeluje dostawca internetu. W Ostrog.NET zapowiadają, że za pomoc w ustaleniu sprawcy przewidziana jest nagroda pieniężna.

- Za bezpośrednie wskazanie sprawcy przekażemy 2 tys. zł. Każda przydatna informacja także zostanie nagrodzona - dowiadujemy się.

Pracownicy firmy nadal pracują nad usunięciem awarii. Konieczne jest wybudowanie tzw. wstawek, zabudowa zasobników światłowodowych oraz zespawanie wszystkiego. Straty szacowane są na prawie 100 tys. zł.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
pep1960 26.01.2023 19:29

Sory, ale nagrodę w kwocie 2 tys. zł można dać za wskazanie osoby która załatwiła swoje potrzeby na wycieraczce przed drzwiami. Jeżeli właściciele firmy są również tak hojni wobec swych pracowników czy podwykonawców to wcale bym się nie zdziwił gdyby to był któryś z nich. Lepiej niech nie dają nic. Ja bym za 2 tysiaki nie ryzykował obicia mordy.

~Odetwo (188.137. * .26) 24.01.2023 20:04

straty 100 tys. nagroda 2 tys. Rozumiem zamysl nagrody ale ...januszexem tu zapachniało