Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybnik. Koniec z "drogą widmo", ul. Storczyków połączy się z rondem Orzepowickim

Na tę inwestycję od wielu lat czekali mieszkańcy nie tylko dzielnicy Orzepowice. Budowa i rozbudowa ul. Storczyków wraz z rozbudową skrzyżowania z ul. Energetyków powoli staje się faktem.

Rybnik. Koniec z "drogą widmo", ul. Storczyków połączy się z rondem Orzepowickim
Nowy, ponad 200-metrowy fragment drogi, którego budowa właśnie się rozpoczyna, połączy rondo Orzepowickie i ulicę Góreckiego z ulicą Energetyków (fot. M. Koczy)

- Długo oczekiwane dokończenie budowy istniejącego, urywającego się nagle fragmentu ul. Storczyków z istniejącym wlotem ronda Orzepowickiego nie tylko ułatwi dojazd do zlokalizowanego nieopodal Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3, ale powinno też usprawnić połączenie dzielnicy Orzepowice ze Śródmieściem, poprzez szybszy dojazd do ulicy Rudzkiej czy Żołędziowej. Z perspektywy mieszkańców tej szybko rozwijającej i rozbudowującej się dzielnicy jest to niezwykle istotne - przekonuje Piotr Kuczera prezydent Rybnika.

Prace prowadzi wybrana w przetargu firma Auto-Trans Asfalty Sp. z o.o. z Gierałtowic, za kwotę blisko 15,8 mln zł.

Tuż przed końcem 2022 roku wykonawca realizował część prac związanych z inwentaryzacją stanu istniejących budynków znajdujących się w obszarze oddziaływania placu budowy, zlecił wykonanie wstępnych prac geodezyjnych. W grudniu nie udało się jednak rozpocząć prac budowlanych ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Powinny one ruszyć w najbliższych dniach.

Termin zakończenia budowy drogi zaplanowano na początek października 2023 roku.

- W znanych od lat planach istnieje również bezpośrednie połączenie ul. Storczyków z rondem Wawok i ulicą Rudzką, jako przedłużenie Obwiedni Północnej – mieszkańcy często pytają nas o dalsze losy tej inwestycji - mówi Jacek Hawel, dyrektor Centrum Inwestycji UM. - Niestety, póki co, miasto nie ma możliwości jego budowy, głównie ze względu na wysokie koszty konieczności zaprojektowania drogi, wypłaty odszkodowań i ostatecznie realizacji tej inwestycji - wyjaśnia.

Warto dodać, że na „Budowę i rozbudowę ul. Storczyków w Rybniku wraz z rozbudową skrzyżowania z ul. Energetyków (łącznik ul. Góreckiego - Energetyków)” miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w wysokości 1,93 mln zł.

źródło: UM Rybnik, oprac, (d)

Ludzie

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].