Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W gminie Rudnik zmarło w zeszłym roku więcej osób niż się urodziło

Na przestrzeni roku w gminie Rudnik (sołectwa: Czerwięcice, Lasaki, Ligota Książęca, Ponięcice, Strzybnik, Rudnik, Jastrzębie, Gamów, Łubowice, Modzurów, Sławików, Grzegorzowice, Brzeźnica i Szonowice) odnotowano więcej urodzeń niż w 2021 r., ale i tak więcej było zgonów.

W gminie Rudnik zmarło w zeszłym roku więcej osób niż się urodziło
Gmina Rudnik zakończyła 2022 rok z ujemnym przyrostem naturalnym, czyli zmarło więcej osób niż odnotowano żywych urodzeń (zdjęcie poglądowe)

W ciągu roku gmina Rudnik straciła 58 mieszkańców zameldowanych na pobyt stały – tak wynika ze statystyk, które otrzymaliśmy z miejscowego urzędu. W 2021 roku takich osób było 4909, w 2022 roku 4851. Więcej jest za to zameldowanych na pobyt czasowy, w zeszłym roku było 83 osób, rok wcześniej o 51 mniej.

Cieszyć może liczba porodów, bo odnotowano o 7 urodzeń więcej (2021 r. – 40, 2022 r. – 47). Dziewczynki najczęściej otrzymywały imię Amelia, a chłopcy: Wojciech, Fabian lub Bruno. Smucić może liczba zgonów. W ciągu roku zmarło 95 mieszkańców, czyli o 20 więcej niż rok wcześniej (2021 r. – 75, 2022 r. – 95).

Urząd Stanu Cywilnego w Rudniku podaje natomiast, że zarejestrowano 17 małżeństw (7 konkordatowych, 6 cywilnych oraz 4 zagraniczne umiejscowione). To więc spadek w porównaniu z 2021 roku, kiedy swą miłość cementowało 25 par. USC odnotował też sześć rozwodów (o pięć więcej niż rok wcześniej).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].