Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Postraszyło zimą. Jaka jest prognoza pogody na następne dni? Będzie więcej śniegu

6 grudnia przywitał nas opadami śniegu. Co czeka nas w następnych dniach? Synoptycy wspominają o dalszych opadach śniegu, a nawet ujemnych temperaturach.

Postraszyło zimą. Jaka jest prognoza pogody na następne dni? Będzie więcej śniegu
Wczorajsze opady śniegu mogły zaskoczyć. W kolejnych dniach synoptycy także ostrzegają przed śniegiem. (fot. Justyna Koniszewska)

Meteorologiczna zima przypomniała nam o sobie już wczoraj (6.12). Wówczas w przeważającej części kraju mogliśmy podziwiać pierwsze opady śniegu. Pojawił się też mróz. W górach także pojawiły się opady śniegu. Synoptycy przewidywali, że przyrost pokrywy śnieżnej może wzrosnąć nawet o około 10 cm w Tatrach i w Sudetach. Jaki będą nastpne dni według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej?

Wszystko wskazuje na to, że to był dopiero początek zimowej aury. Dziś (7.12) będzie nadal dużo chmur na niebie, opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1°C na północy do 4°C w pasie od Śląska po Podkarpacie i na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni.

W czwartek i piątek mniej chmur i mniej opadów, zwłaszcza na zachodzie Polski. Chłodniej na północy, około 1°C, cieplej na południu kraju, do 5°C. Noce z niewielkim mrozem, tylko na Suwalszczyźnie i w dolinach górskich około -5°C.

W sobotę więcej opadów, na zachodzie i południu głównie śniegu, na wschodzie deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0°C na południowym zachodzie do 4°C nad morzem i 7°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

W niedzielę jest nadzieja na więcej słońca, jedynie nad morzem i na Podkarpaciu przelotny śnieg. Niestety może być nieco chłodniej, a w nocy mroźno, do -7°C, w dzień od -2°C do 1°C.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ja_cierpię_dolę (85.202. * .231) 07.12.2022 11:19

To chyba jakaś anomalia pogodowa (popruszenie śniegiem) występująca raz na kilkaset lat w grudniu że nawet Jastrzębski portal (chyba z nudów) o tym pisze.