Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie i uczennice jak modelki - poszli w pokazie mody w Rydułtowach [ZDJĘCIA, WIDEO]

W Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach odbyła się konferencja "„Rzemiosło – wartość intelektualna w ludzkich dłoniach”. Oprócz wystąpień prelegentów, na finał konferencji zaprezentowano pokaz mody w wykonaniu uczennic i uczniów szkoły. 

Uczniowie i uczennice jak modelki - poszli w pokazie mody w Rydułtowach [ZDJĘCIA, WIDEO]
Pokaz mody w wykonaniu uczennic i uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach.

Uczniowie i uczennice jak modelki - poszli w pokazie mody w Rydułtowach [ZDJĘCIA, WIDEO]

O tym, jak rzemieślnicy są ważni dla rynku pracy opowiedzieli m.in. dr. inż. Tomasza Zieliński - profesor Uniwersytetu Ekonomicznego oraz prof. dr. hab. Jan Klimek, prezes zarządu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, a także Klaudia Stano z fundacji Katalyst Education (menadżerka projektu Mapa Karier) i Anna Orszulik-Oślizlok, dyrektor biura Cechu w Wodzisławiu Śl, która w statystykach opowiedziała o mijającym Roku Rzemiosła. 

Możemy być dumni z rodzinnych firm

- Bycie rzemieślnikiem z atrakcyjnym zawodem nikogo nie ogranicza. Wręcz przeciwnie - daje szersze możliwości, bo ma się fach w ręku - mówił prof. Jan Klimek, nawiązując także do sytuacji w powiecie wodzisławskim. - My na Śląsku jesteśmy bardzo uprzywilejowani. Szczególnie ten okręg - Wodzisław, Rybnik, Żory. Tu jest bardzo dużo firm rodzinnych, z tego słyniecie - podkreślił prof. Klimek. 

Pokaz w wykonaniu uczniów

Na finał konferencji odbył się pokaz mody pt. Świąteczne inspiracje” w wykonaniu uczniów technikum o specjalności stylista, który we wrześniu został uruchomiony w Rydułtowach. Nad pracą uczniów czuwała projektantka ze studia Sofi Fashion Zofia Pomiotło, a w samym pokazie uczestniczyło ponad 30 modelek i modeli. W przygotowaniu pokazu pomogli także opiekunowie uczniów: Joanna Kowalska i Jolanta Bartnik-Mazur.

Technicy styliści brali udział w doborze stylizacji, sami też występują w pokazie. Dla nich to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, to ich pierwsze spotkanie z pokazem i tym wszystkim, co się z nim wiąże. Przede wszystkim to dla nich świetna nauka - mówiła Joanna Kowalska, pedagog, nauczyciel w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach.

- Oprócz troski o kształcenie ogólnokształcące, już lata temu ogromną wagę zaczęliśmy w powiecie wodzisławskim przywiązywać do kształcenia branżowego. Temu zagadnieniu poświęciliśmy szereg spotkań, inicjatyw. Mówiąc o tym, jak ważne jest szkolnictwo zawodowe, powiem tylko, że m.in. znacznie poszerzyliśmy bazę zawodową dla kształcenia naszych uczniów. Już w 2018 roku Powiat zakończył realizację unijnego projektu, dzięki któremu za kwotę ponad 3 mln zł doposażyliśmy wszystkie pracownie w naszych szkołach. W sumie, dzięki projektowi i unijnej dotacji sięgającej 6 mln zł o najnowocześniejsze sprzęty wzbogaciły się pracownie w sześciu powiatowych szkołach. Dzięki temu możemy wykształcić młodych fachowców – mówiła Kornelia Newy, członkini zarządu powiatu, odpowiedzialna za oświatę.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~DziśBezHejtu (89.64. * .218) 01.12.2022 21:55

No ska brawo w końcu coś ciekawego I do tego miejscowe piękne kobiety na wybiego a nie w koło macieju ten nudny burmustrz I jego jeszcze bardziej nudniejsza żona I reklama koleji śląskich które I tak wszyscy maja głęboko w d.... po podwyżkach cen biletów aż miło coś normalnego poczytać I na kogoś pięknego popatrzeć. Więcej takich artykułów proszę