Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wojciechowicz ustawia urząd, mieszka na Opawskiej i bilansuje budżet. Pierwszy tydzień nowego prezydenta Raciborza

Na antenie radiowej Vanessy włodarz Raciborza powiedział w Monitorze Samorządowym, że na początek zajął się sprawami organizacyjnymi w urzędzie. Chce uzyskać sprawność działania magistratu, jego dobrą organizację. - Trzeba sobie odpowiednio ustawić urząd - podał Jacek Wojciechowicz.

Wojciechowicz ustawia urząd, mieszka na Opawskiej i bilansuje budżet. Pierwszy tydzień nowego prezydenta Raciborzama.w
Jacek Wojciechowicz jest od 7 maja Prezydentem Miasta Racibórz. Na początek najważniejsze jest dla niego uzyskanie sprawności działania urzędu miasta

Rybnicka ma być przejezdna za tydzień

Nowy Prezydent Miasta Racibórz powiedział 14 maja w Radiu Vanessa w porannej rozmowie z Martyną Nowicką-Wilk, że jak najszybciej “chce ogarnąć” problem ze śmieciami na Brzeziu i remont na ulicy Rybnickiej oraz na ulicy Londzina. Prezydent oświadczył, że na początku przyszłego tygodnia ulica Rybnicka powinna być przejezdna, choć jego poprzednik informował go przed objęciem urzędu, że roboty tam są planowane jeszcze na miesiąc.

- Wszystkie inne remonty będziemy organizowali troszeczkę inaczej i takich uciążliwości jak na Rybnickiej już w mieście nie będzie - zapewnił w Vanessie J. Wojciechowicz.

Adres na Opawskiej, luki w budżecie

Prezydent podał, że mieszka w Raciborzu na Opawskiej i podkreślił, że nie sposób zarządzać Miastem na odległość, np. z Warszawy, w której Wojciechowicz jest zameldowany.

W Monitorze Samorządowym prezydent zapowiedział, że ważne w kadencji będą dlań nowe miejsca pracy i nowe mieszkania w Raciborzu, żeby przyciągnąć tu młodych ludzi. Z najbliższych inwestycji wymienił rozbudowę aquaparku - zadanie zapisane w budżecie.

Wojciechowicza zaniepokoił budżet Raciborza na 2024 rok. - Spore luki mamy w tym budżecie. Sporo czasu poświęcę, żeby go zbilansować - przekazał na antenie prezydent miasta.

Ludzie

Jacek Wojciechowicz

Prezydent Raciborza i były wiceprezydent Warszawy

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~polski01@ (46.134. * .92) 14.05.2024 18:59

Skoczek że sztolycy, aferzysta wywłaszczeniowiiec utopi Racibórz dosłownie i przenośni!!!
Ale wybraliście sobie prezydenta, człowieka rudego . WSTYD!!!

~Ilona77 (5.173. * .213) 14.05.2024 14:12

Brakuje komentarza tego smiesznego Jankowskiego ze Stodół. Gość ani procenta poparcia nie uzyskał.

~Wald (193.43. * .140) 14.05.2024 12:54

Do boju z Rybnicką. Przypominam, iż UM wydał komunikat że ruch popuszczą w obie strony (nie w galoty) w sobotę 18.05.24 w godzinach wieczornych

~TolekBanan (46.204. * .159) 14.05.2024 10:22

A budżet uchwala rada czyli w tamtej karencji pana koledzy, a ten dość bliski to nawet przewodniczył komisji budżetu. Sprzata pan prezydent szambo po swoich kolegach i tego nie da się przemilczeć.

~TolekBanan (46.204. * .159) 14.05.2024 10:18

Co to znaczy luki w budżecie?

~AndrzejRob (5.184. * .136) 14.05.2024 10:05

Śmiech na sali. Facet może powiedzieć wszystko.

~ŚmierdziChłopie (46.134. * .37) 14.05.2024 08:56

Jak powiedział Komorowski: wyborcy KO lubią jak im się coś obiecuje, nawet gdy wiadomo, że nic z tego nie będzie. Jak narazie zapowiedź kontynuacji inwestycji Polowego i pitu pitu o śmieciach. Z RIPOKA od miesiąca śmierdzi coraz bardziej, ale zniknęły transparenty kilku dębickich wojowników, którzy poszli do polityki… Tyle tego efektu!