Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

RowerON 2022: Za nami 530 km kolejnych przygód rowerowych. 3 listopada odbył się finał II edycji, gdzie poznaliśmy zwycięzców nagród!

„Wsiadaj na koło, będzie wesoło”- pod takim hasłem przez ostatnie 4 miesiące mieszkańcy całego subregionu zachodniego województwa śląskiego jeździli po 14 wytypowanych trasach rowerowych w regionie. W czwartek 3 listopada o godz. 13:00 odbył się finałowy LIVE i tym samym zakończyliśmy II edycję największego wyzwania rowerowego w regionie - RowerON 2022.

RowerON 2022: Za nami 530 km kolejnych przygód rowerowych. 3 listopada odbył się finał II edycji, gdzie poznaliśmy zwycięzców nagród!
Relację LIVE prowadzili pomysłodawczyni projektu RowerON Ewa Węgrzyn – Specjalistka ds. Rozwoju Biznesu i szef organizacyjny projektu Marek Kuder – Dyrektor Działu Rozwoju Biznesu Wydawnictwa Nowiny.

RowerON 2022 w liczbach

W drugiej edycji RowerON-u wzięło udział rekordowe 1200 uczestników. Wyzwanie obejmowało przejechanie minimum 5, a maksimum 14 tras w regionie o łącznej długości 530 km zaproponowanych przez Organizatora czyli portal Nowiny.pl.

Po zweryfikowaniu przez ekipę RowerON-u formularzy ze zdjęciami podsumowującymi przejechanie tras, miło nam poinformować, że aż 337 osób przejechało min. 5 tras i otrzyma od nas unikatowy medal, a 108 osób przejechało wszystkie 14 tras zdobywając tym samym oprócz unikatowego medalu tytuł Mistrza RowerON-u 2022. Natomiast w ogłoszonym w tym roku konkursie „koszulkowym”, polegającym za zaliczaniu tras w firmowej koszulce RowerON 2022 zgłosiło się 39 uczestników.

W trakcie trwania wyzwania  od 21 czerwca  do 21 października odbyły się także 3 dodatkowe challange, których laureaci w kategorii męskiej i żeńskiej otrzymali dodatkowe nagrody.

I tak:

- LONG challenge, polegający na przejechaniu rowerem jak najdłuższej trasy jednego dnia wygrali: Michał Lipka z wynikiem 602,06 km oraz Edyta Lipka z wynikiem 310,3 km

- FIT challenge, polegający na spaleniu jak największej liczby kalorii w ciągu 2 dni weekendu wygrali Krzysztof Rzymanek  z wynikiem 11 136 kcal i Jolanta Dębińska-Banak  z wynikiem 2518 kcal

- Roadbike challenge, polegający na jak najszybszym przejechaniu 100km „szosą”, wygrał Michał Lipka z czasem 3:08:27

Tak prezentuje się unikatowy medal RowerON 2022!

W RowerON-ie wszyscy wygrywają!

Gratulujemy wszystkim zgłoszonym uczestnikom tegorocznej edycji RowerON-u, zarówno tym, którzy przejechali maksymalną ilość tras, jak i tym którym nie udało się sięgnąć po medal. Pamiętajcie, że ideą RoweroON-u jest propagowanie aktywności fizycznej, eksplorowanie regionu i dobra zabawa, więc każdy kto podjął się naszego wyzwania jest wygranym.

Dla wszystkich przygotowaliśmy niespodziankę – w sklepie www.sklep.nowiny.pl możecie kupić pamiątkowe gadżety z II edycji RowerON-u: koszulkę sportową RowerON 2022, wielofunkcyjny komin i zestaw promocyjny. Zapraszamy!

 >>>ZOBACZ RELACJĘ LIVE Z FINAŁU II EDYCJI ROWERON-U

Było wyzwanie, są nagrody dla najbardziej wytrwałych!

Jest wysiłek to musi być nagroda, i to nie byle jaka. Każdy z uczestników RowerON-u, który przejechał minimum 5 tras otrzyma od nas unikatowy medal. Medale będą do odbioru w wybranych w formularzach punktach odbioru od 2 grudnia (nie wcześniej!), Adresy i godziny otwarcia punktów odbioru przypomnimy pod koniec listopada.

Dla Mistrzów RowerON-u przygotowaliśmy razem z naszymi sponsorami i partnerami aż 83 nagrody, a laureatów wytypowaliśmy podczas piątkowego live'a. Po odbiór nagród będzie można się zgłosić od 9 listopada (nie wcześniej!) do Wydawnictwa Nowiny, na ul. Kościuszki 32a w Raciborzu w godzinach 8.30-15.30 od poniedziałku do piątku.
Jeśli ktoś nie będzie mógł odebrać nagród w Raciborzu, zrobi to od 2 grudnia przy odbiorze medali w wybranym punkcie odbioru (dotyczy tylko nagród małogabarytowych).

Oto lista Mistrzów RowerON-u, którzy otrzymują nagrody:

Nagroda główna RowerON 2022

Bon na sprzęt wakeboardowy marki X-WAKE (deska i odzież) DO SKLEPU www.x-wake.com o wartości 700 EURO! + Kurs nauki na desce wakeboardowej X-WAKE  (WAKE ZONE STAWIKI SOSNOWIEC) o wartości 1000 zł! Sponsorem nagrody głównej jest firma Etisoft z Gliwic a producentem firma Loxee wchodząca w skład Grupy Etisoft

Marta Lembas

Rower crossowy Unibike Prime GTS o wartości 2000 zł od Nowiny.pl

Anita Lasak

Platforma na hak TAURUS Basic Plus 3 o wartości 1400 zł od firmy AutoSerwis-Prusicki z Raciborza

Tomasz Gudynowski

Bagażnik rowerowy Aguri Vantage 3 na klapę o wartości 835 zł od sklepu Campbox z Raciborza

Iwona Konopińska

Bagażnik dachowy BIKEUP o wartości 270 zł od firmy AutoSerwis-Prusicki z Raciborza

Mateusz Marszołek, Bartosz Główka

Voucher do Sklepu Puma o wartości 500 PLN w Factory Gliwice - ważne do 30.11.2022

Marcin Walczak, Małgorzata Żurkowska

Thermos 1,5 litra z nierdzewnej stali od sklepu Campbox z Raciborza

Agnieszka Kordula

Thermos od firmy Campbox

Tomasz Bała

Bon na serwis VIP o wartości 280 zł w Serwisie Rowerowym Szprycha w Raciborzu

Ryszard Zieleźny

Bon na duży serwis roweru o wartości 200 zł w Serwisie Rowerowym BOB w Raciborzu

Andrzej Myszakowski, Kornelia Dybała, Rafał Sitek

Bon na mały serwis roweru o wartości 100 zł w Serwisie Rowerowym BOB w Raciborzu

Henryk Nowakowski, Kornelia Komorek, Mateusz Sieradzki, Grzegorz Lewandowski

Pakiet od Alpine Pro (plecak, chustka i torba) - fundatorem jest Alpine Pro (Factory Gliwice)

Tomasz Chowański, Leszek Ząbek, Artur Żurkowski

Torba sportowa od Sklepu Pumy -  - fundatorem jest Sklep Puma (Factory Gliwice)

Mateusz Sporek

Pakiet od Sklepu Pumy  - torba + bidon  - fundatorem jest Sklep Puma (Factory Gliwice)

Marcin Pyszny

Pakiet od Sklepu Pumy – saszetka + bidon - fundatorem jest Sklep Puma (Factory Gliwice)

Mirosław Jakubiak

Kosz prezentowy od firmy Tekmar z Godowa

Iwona Szymońska, Bartłomiej Rowiński, Adrian Gamrat

30 toreb prezentowych od firmy Eko-Okna  z Kornic

Mirosław Laube, Anna Wróblewska, Agnieszka Adamek, Jacek Witkowicki, Rafał Skaba, Bartosz Dutkiewicz, Michalina Skaba, Krystyna Szczepanek-Lachman, Wojciech Sosnowski, Monika Nowik, Aneta Komar, Katarzyna Ligocka, Adam Buba, Anita Zieleźny, Mirosława Kotas, Wojciech Bieg, Przemysław Bańczyk, Grzegorz Korduła, Mirosław Konopiński, Kamil Nogły, Sebastian Darżynkiewicz, Grzegorz Szymoński, Rafał Rydzak, Dariusz Ciesielski, Daniel Kubacki, Beata Jakubiak, Krzysztof Matysek, Michał Krakowski, Szymon Kubów, Marcin Lewandowski

Odblaskowa kamizelka + bidon od sklepu Campbox z Raciborza z Raciborza i Centrum Rowerowego NordBike z Rybnika

Piotr Burcek, Łukasz Wawrziczek

Apteczka wodoodporna + bidon od Krainy Górnej Odry i Centrum Rowerowego Norbike Team z Rybnika

Michał Merkel, Urszula Matysek

Zestaw naprawczy + bidon od Krainy Górnej Odry i Centrum Rowerowego Norbike Team z Rybnika

Krzysztof Malinowski, Mariusz Adamek, Sławomir Gac, Mirek Banak, Łukasz Kucharski, Ireneusz Pinior, Dawid Sładek

Lampka czołówka + bidon od Krainy Górnej Odry i Centrum Rowerowego Norbike Team z Rybnika

Małgorzata Bombik, Krzysztof Rzymanek, Dorota Ligocka, Marek Kaczmarek

Butelka na wodę od Krainy Górnej Odry i Centrum Rowerowego Norbike Team z Rybnika

Paulina Sładek, Anita Skuta, Katarzyna Sładek, Marek Thiel

Koszulka rowerowa od Centrum Rowerowego Norbike Team z Rybnika (rozmiar M)

Bożena Pinior, Katarzyna Ciesielska, Justyna Gac

Koszulka sportowa RowerON 2022 od Nowiny.pl

Zdzisław Trojan, Danuta Zientek, Kataryna Krupa, Judyta Błaszczok-Jędrzejczyk

Oto lista zwycięzców nagród w konkursie „koszulkowym”:

Rower górski BBF MTX od sklepu MotoSport z Gliwic

Andrzej Kuśnierz

Rower górski BBF MTX od sklepu MotoSport z Gliwic to główna nagroda w konkursie "koszulkowym"

Voucher 500 zł do w Galerii FAKTORY GLIWICE

Mirosław  Banak

Voucher 100 zł do w Galerii WIŚLANKA ŻORY

Helena Kaczmarek, Grzegorz Szymoński, Agnieszka Kwiecińska

Nieocenione wsparcie od lokalnego biznesu

RowerON nie odbyłby się bez wsparcia zaufanych firm i instytucji w regionie. W tym roku w projekt zaangażowało się 40 firm i instytucji, w tym 9 sponsorów głównych, 31 partnerów i 3 patronów medialnych. Dziękujemy za okazane zaufanie i wsparcie finansowe projektu, a także przekazane nagrody. To dzięki Wam możemy dzisiaj powiedzieć, że II edycja RowerON 2022 okazała się ponownie wielkim sukcesem.

Sponsorzy główni RowerON 2022

Etisoft z Gliwic - to tegoroczny sponsor główny sportowego wydarzenia, jakim jest RowerON. Firma od 30 lat zajmuje się produkcją etykiet, dostarcza rozwiązania oraz systemy pomocne w automatycznej identyfikacji produktów. Sportowe aktywności naszych pracowników to coś z czego firma jest dumna wspierając takie działania. Sportowi zapaleńcy mają więc w Etisofcie sześć teamów sportowych, w tym Etisoft Bike Team.

Extral Aluminium - to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się prasownia profili aluminiowych, powstała w 2008 roku w Żorach. W działalności firmy oprócz zastosowania najlepszych rozwiązań z dziedziny produkcji, technologii, zarządzania i bezpieczeństwa pracy, podejmowane są działania pro-ekologiczne które opierają się na koncentrowaniu sił i środków w celu minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko.

Eko-Okna S.A. - to międzynarodowy producent stolarki otworowej, który od 2019 roku dzierży tytuł europejskiego lidera w produkcji okien.

Urząd Miasta Racibórz,  który wspiera wiele inicjatyw społecznych wsparł kolejny raz RowerOn, bo Racibórz kocha rower.

Tokai COBEX - to międzynarodowy lider w projektowaniu, produkcji, a także serwisie wysokiej jakości produktów węglowych takich jak - bloki katodowe, elektrody węglowe oraz wykładziny do wielkich pieców hutniczych.

Śląska Organizacja Turystyczna - zajmuje się promocją Województwa Śląskiego jako atrakcyjnej destynacji turystycznej dla turystów z kraju i zagranicy.

slaskie.travel - oficjalny portal turystyczny Województwa Śląskiego dostarczający informacji m.in. na temat atrakcji turystycznych, wydarzeń, tras i szlaków turystycznych. Na slaskie.travel turyści znajdą również gotowe propozycje wycieczek Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, Beskidach i  Śląsku Cieszyńskim, Krainie Górnej Odry oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

KNS Śląska Fabryka Okien „KNS” - jest producentem stolarki otworowej który kieruje się innowacyjnością, wytrzymałością i estetyką. Posiada ogromne doświadczenie, zaplecze logistyczne oraz produkcyjne, jak i potężny eksport skierowany na dzień dzisiejszy już do 21 krajów europejskich i dwóch krajów ameryki północnej.

Kraina Górnej Odry - obszar znajdujący się w południowo - zachodniej części Woj. Śląskiego. Zielone tereny Krainy Górnej Odry to idealne miejsce na wycieczki piesze i rowerowe, spływy kajakowe i odpoczynek na łonie natury.

Powiat Raciborski - to prawdziwa oaza życia dla aktywnych i wspaniałe miejsce do uprawiania turystyki rowerowej. Władze Powiatu Raciborskiego na czele ze starostą Grzegorzem Swobodą od lat wspierają społeczne inicjatywy dla mieszkańców regionu również te rowerowe.

RowerON to wyjątkowi ludzie

Może się wydawać, że RowerON to tylko 4 miesięczne wyzwanie, ale jego przygotowania trwały o wiele dłużej. Zanim mogliście zobaczyć pierwsze informacje o tym drugie edycji ekipa RowerON-u już przez kilka miesięcy pracowała nad jego ostatecznym kształtem i realizacją, w które zaangażowane było wiele osób z naszego Wydawnictwa Nowiny. W tym: nasi aktywni rowerzyści, którzy przejechali i sprawdzili wszystkie trasy - Paweł Okulowski, Tomek Czech i Marek Kuder oraz Marek Thiel i Dariusz Kawecki, dział rozwoju biznesu pod przewodnictwem ww. Marka – Ewa Węgrzyn, Monika Pilch, Mateusz Szynol, Barbara Frydryk i Joanna Janik, dział techniczny – Jerzy Oślizły, Agnieszka Subocz, Paweł Okulowskia i Patryk Cyran, dział organizacyjny  - Kasia Maciejowska, a także Prezes Wydawnictwa Nowiny – Arkadiusz Gruchot.

Ekipa RowerON gratuluje wszystkim uczestnikom i zaprasza na edycję 2023!

Dzielmy pasję rowerową cały rok!

Zapraszamy do aktywnego udziału w grupie na facebooku FB RowerON – komentujcie, lajkujcie, wysyłacie zdjęcia i opisy Waszych tras i dzielcie się wypadami i przygodami rowerowymi. Odwiedzajcie również stronę www.roweron.pl gdzie znajdziecie ciekawe materiały rowerowe oraz trasy RowerON 2021 i 2022.

Dziękujemy za tegoroczną edycję i do zobaczenia za rok w RowerON 2023!

Wsiadajcie na koło. Za rok ponownie zakręcimy Was w lato na wesoło!


Zobacz również poniżej listę naszych tegorcznych sponsorów i partnerów edycji 2022.  Dziękujemy Wam! Jeśli masz firmę i chcesz zostać sponsorem przyszłorocznej  3 już edycji największej imprezy rowerowej w regionie zajrzyj tutaj i napisz do nas. Mamy super pakiety sponsorskie dla firm i instytucji!

Więcej o RowerON 2022:


Chcemy się też pochwalić, że RowerON 2021, w którym w zeszłym roku jedziło ponad 1000 uczestników z regionu, dostał nominację w konkursie SGL LOCAL PRESS 2021 do nagrody za najlepszą „akcję społeczną” zorganizowaną przez wydawnictwa lokalne w całej Polsce!

Organizatorem I edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny, jako wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych czasopism Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie i regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych, od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”, konkurs "Czas na Śląskie", „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców”, "Dni Otwartych Drzwi" od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].