Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

#RowerON 2022: Znamy zwycięzcę RoadBike Challenge. Michał Lipka wygrywa „ściganie” na dystansie 100 km!

W ubiegłą niedzielę 11 września, odbyło się trzecie roweronowe wyzwanie - RoadBike Challenge w ramach tegorocznego RowerON-u. Zadanie polegało na przejechaniu rowerem 100 km „szosą” (ulicą) w jak najkrótszym czasie. Była to idealna okazja szczególnie dla rowerzystów „szosowych” na sprawdzenie swoich możliwości,  a przy okazji wygraniu super nagród. W wyzwaniu wzięło udział 6 mężczyzn. Kobiety nie startowały.

#RowerON 2022: Znamy zwycięzcę RoadBike Challenge. Michał Lipka wygrywa „ściganie” na dystansie 100 km!
Michał Lipka wygrał w tym roku Long i RoadBike Challenge w ramach RowerON 2022!

Zwycięzcą RoadBike CHALLENGE RowerON 2022 został Michał Lipka, który przejechał 100 km w najkrótszym czasie 3h 08m 27s. Warto dodać, że to już drugie wygrane przez Pana Michała tegoroczne wyzwanie. W lipcu został on zwycięzcą Long Challenge przejeżdżając jednego dnia 602 km na rowerze w ciągu niecałych 21 godzin!

Oto klasyfikacja końcowa (czas na dystansie 100km):

  1. Michał Lipka 3:08:27
  2. Krzysztof Wielgus 3:27:51
  3. Bogdan Stabik 3:29:45
  4. Grzegorz Lewandowski 3:45:49
  5. Krzysztof Rzymanek 4:15:30
  6. Rafał Bajor 4:20:52

Zwycięzca otrzymuje od nas termos rowerowy THERMOS zasponsorowany przez firmę CAMPBOX z Raciborza. Drugą nagrodę (koszulkę RowerON2022)  przyznamy w kategorii męskiej zgodnie z regulaminem dla osoby wybranej wśród wszystkich biorących udział w danym challenge-u poza zwycięzcami za najciekawszy, jednozadaniowy opis lub komentarz do przejechanej trasy. Wyniki wkrótce.

Wszystkim uczestnikom RoadBike Challenge'u serdecznie gratulujemy.

RoadBike Challenge był trzecim i ostatnim tegorocznym wyzwaniem w trakcie trwania RowerON-u (odbyły się jeszcze Long i Fit Challenge).
Natomiast główne wyzwanie RowerON 2022 trwa od 21 czerwca i 1200 rowerzystów eksploruje ścieżki naszego regionu, by zdobyć unikatowy medal i cenne nagrody!

Wszyscy zarejestrowani uczestniczy mają jeszcze czas do 21 października, by zrealizować główne wyzwanie RowerON-u czyli przejechanie min. 5 tras, by zdobyć unikatowy medal lub przejechać wszystkie 14 tras, zostać Mistrzem RowerON-u i zdobyć cenne nagrody. Powodzenia!

Wsiadajcie na koło, będzie wesoło!

Dołącz też do grupy @RowerON na Facebooku i bądź na bieżąco.

Zobacz również poniżej listę naszych sponsorów i partnerów tegorocznej edycji 2022. Lista wspierających nas firm i instytucji ciągle rośnie i jest aktualizowana. Dziękujemy! Jeśli masz firmę i chcesz zostać sponsorem tegorocznej największej imprezy rowerowej w regionie zajrzyj tutaj i napisz do nas. Mamy super pakiety sponsorskie dla firm i instytucji!

Więcej o RowerON 2022:


Chcemy się też pochwalić, że RowerON 2021, w którym w zeszłym roku jedziło ponad 1000 uczestników z regionu, dostał nominację w konkursie SGL LOCAL PRESS 2021 do nagrody za najlepszą „akcję społeczną” zorganizowaną przez wydawnictwa lokalne w całej Polsce!

Organizatorem I edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny, jako wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych czasopism Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie i regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych, od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”, konkurs "Czas na Śląskie", „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców”, "Dni Otwartych Drzwi" od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].